חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יין כחול לבן: כל הסיבות שלכם לבחור ביין תוצרת ישראל

שוב מגיע איזה שהוא מאורע מיוחד – אתם מזמינים חברים לאירוח או מתכננים ערב רומנטי זוגי, וזה הזמן לבחור אלכוהול ובפרט יין טוב שילך עם המאורע. בצד אחד של הסקאלה יש את אלו שלא ממש אכפת להם במה יבחרו ופשוט שולפים משהו באקראי מהמדף בסופר. בקצה השני יש את חובבי היין המושבעים שמבינים בסוגים השונים, יודעים להבדיל בין בציר ובציר ובוחרים תמיד את היין האיכותי ביותר, ורובינו נמצאים איפשהו באמצע. בסופו של דבר אם אתם שואלים אותנו, זה לא באמת משנה. אנחנו מאמינים שעוד לפני שאלות חשובות כמו בציר, מידת יובש, יישון וכדומה – השאלה החשובה ביותר היא מהי התוצרת של היין. אם כך, הנה עשר סיבות מעולות למה ללכת דווקא על יין תוצרת הארץ.

כי החקלאות שלנו היא פשוט מעולה

אם כך יין ישראלי הוא בחירה מצוינת ולא פחות מזה בראש ובראשונה בגלל החקלאות הישראלית. אם יצא לכם לסייר ביקבים ובכרמים שונים תשמעו לא מעט על שיטות גידול הענבים, כאלו שאותן מגיעים ללמוד ייננים מרחבי העולם כולו. בשורה התחתונה, יין טוב מתחיל בענבים משובחים ובחקלאים מעולים ואת זה יש לנו כאן בשפע.

כי רק ישראלים מכירים את החך הישראלי

כמה פעמים יצא לכם להיות בחו״ל ביעד שנחשב טוב מבחינה קולינרית ופשוט להתגעגע אחרי כמה ימים לטעמים של ישראל? זה לא כי במקומות אחרים פחות טוב, כמו שכאן העוסקים במלאכה הם פשוט משלנו. זה נכון לגבי אוכל וזה נכון בהחלט גם לגבי יין.

כי זה לפרגן לעסקים לישראלים

מכירים את הפרסומות האלו שמעודדות אותנו לקנות כחול לבן? אז בגדול כשאתם הולכים על יין ישראלי את תומכים לא רק ביקב ובעובדים שלו, אלא גם בנפחייה שמייצרת את הבקבוקים, בבית הדפוס שמכין את המדבקות ליין, בחברת המשלוח שמפזרת את המוצרים ברחבי הארץ ובגדול עושים מהלך נהדר לחיזוק הכלכלה הישראלי. אם אתם שואלים אותנו, רק הסיבה הזו בלבד ובפני עצמה מספיקה בשביל לבחור מוצר ישראלי על פני מוצרים אחרים.

 

 

כי היינות הישראלית נחשבת מעולה

יכול מאוד שבתור כאלו שנחשבים לאוהבי יין חובבים אתם לא ממש יודעים את זה, אבל התחום בישראל נחשב לדי מוביל פחות או יותר. בגוגל תוכלו למצוא הרבה מאוד מידע על פרסים שקטפו יקבים ישראלים, מה שעדיין ממשיך כמובן לקרות. בגדול הרבה פעמים המוצר הישראלי יהיה כזה שייחשב לטוב הרבה יותר ממוצרים מקבילים מיקבים בחו״ל.

כי זה יותר זול

שימו לב שכשאנחנו אומרים שזה יותר זול אנחנו לא מתכוונים לזה שזה פחות איכותי. כלומר, אם תקחו יין ישראלי ותשוו אותו למוצר דומה מחו״ל תראו שהוא יהיה יקר פחות. למה זה ככה? בעיקר עניין של מכסי היבוא שנחסכים כשמדובר על מוצר שמיוצר בארץ ולא מגיע אלינו במטוס או באונייה מחו״ל. כלומר שאם בא לכם לחסוך כמה שקלים ולא להתפשר על הטעם והאיכות של כל מוצר אז בהחלט עדיף ללכת על יין ישראלי.

אז לסיכום, למה לקנות יין ישראלי?

קודם כל יש לנו חקלאות מעולה וענבים פשוט נפלאים. הייננים בישראל הם אנשי מקצוע מוכשרים והיינות הישראלים נחשבים לנפלאים. כשאנחנו קונים יין ישראלי אנחנו תומכים באופן ישיר בכלכלה המקומית ומחזירים באהבה לאחים שלנו, ובסופו של דבר אנחנו גם יכולים לחסוך לא מעט. אם ככה, לא ללכת על יין ישראלי בעצם?

נגישות