חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

התחדשות עירונית: מה זה אומר – ולמה חשוב לעשות את זה?

כולנו שמענו על התחדשות עירונית, אך לא לכולם ברור במה מדובר, ואף כיצד ניתן להרוויח מכך כבעלי נכס פרטי. ובכן התחדשות עירונית מתייחסת למרחב הכולל מתוך מטרה לשפר ולחזק מבנים קיימים, כולל שדרוג של תשתיות ושטחים ציבוריים. כמו כן, בעוד שהתחדשות עירונית היא מושג כללי, תמ"א 38 ותוכנית פינוי בינוי אלו שתי התוכניות המובילות בנישה, כאשר אין לטעות שחייב שהמדינה תקדם את הפרויקט, אלא יש מקום ליוזמות פרטיות. מדוע אם כן רבים בוחרים לנצל זאת, מדוע דווקא בנקודת הזמן הזו, ובאופן כללי מה חשוב לדעת בנושא? מוזמנים לצלול עמנו לתחום חשוב ומאוד רווחי.

 נשארים מעודכנים!

התחום של התחדשות עירונית רלוונטי מתמיד, כלכלי, מציג שלל הזדמנויות ואף נוטה לשלב מגוון עדכונים, כגון עדכונים שנוגעים לתמ"א 38. במקביל, התחום נחשב רווחי, אך בו זמנית מוביל לחילוקי דעות ומושפע ממגוון מהלכים ארציים. מכאן שאם מבקשים ללמוד על התחום, להישאר מעודכנים, לזהות הזדמנויות, להיות הראשונים ששומעים על חוק רלוונטי, ללמוד כיצד ניתן להניע את התהליך לבד, לפני שיזם מצטרף למשוואה, או אם מחפשים מקום שבו ניתן להציף שאלות וללמוד ממובילי דעה ואנשי מקצוע נחשבים בתחום, הגיע הזמן שגם אתם תלמדו על התחדשות עירונית באתר מגדילים נדל"ן. אתר מגדילים הוא פורטל מוביל שמציג באופן שוטף מידע מקיף ומקצועי. באתר תמצאו כתבות על תכניות פינוי בינוי שכבר קיבלו אישור לצאת לדרך. תלמדו על גזרי דין שנוגעים לדיירים שסבלו מאי עמידה ביעדים. תלמדו על הפערים שקיימים בתחום בין המגזר החרדי לכללי. תלמדו כיצד היטלי השבחה משפיעים על הנוסחה ועוד הרבה יותר.

 

 

כל הסיבות להיות חלק מהמגמה

עתה כאשר יותר ברור מהי התחדשות עירונית ואף היכן ניתן להתעדכן בנושא באופן מקצועי, מעניין ונוח, נעבור להסביר מדוע גם לכם ככול הנראה כדאי להשקיע בתחום. ובכן התחדשות עירונית מסייעת לקחת דירה ישנה שעשויה להינזק קשות ברעידת אדמה ולהפוך אותה לדירה הרבה יותר בטוחה, מרשימה, מרווחת ובעלת ערך. שנרחיב? התחדשות עירונית מסייעת להעלות את ערך הנכס באופן משמעותי, וזאת בין אם משפצים ומרחיבים את הדירה הנוכחית ובין אם מחליפים דירה קיימת בדירה חדשה. נוסף לכך, התחדשות עירונית מסייעת לשפץ את הדירה בצורה מהותית מבלי לשאת בעלויות.

כל זאת ועוד

מעבר לנאמר, התחדשות עירונית מסייעת להשיג מגוון פרמטרים חשובים שבאופן אחר לא היו ניתנים למימוש. זה כולל שיפור תשתיות, השקעה במרחב הציבורי שסמוך למקום המגורים, השגת פתרון עבור בעיית החניה שמקשה על השגרה, שיפוץ חיצוני של סך הבניין ועוד. כל זאת ביחד תומך באיכות החיים ומזניק את ערך הנזק, כאשר גם עבור המדינה מדובר במהלך כלכלי. לא רק שנמנעים מאסונות, אלא גם מסייעים לרבים מבחינה כלכלית – מייצרים פרנסה לקבלנים, יזמים ועורכי דין שעוסקים בתחום.

חשוב לדעת

אומנם התחדשות עירונית תמיד הייתה רלוונטית וכדאית, אך כיום מדובר בחלון הזדמנויות שרבים מבקשים למנף. נכון להיום כבר אין צורך להשיג רוב של 80% מסך הדיירים כדי להוציא לפועל הליך של פינוי בינוי, שהוא בעצם ההליך בו הורסים את המבנה הקיים, הדיירים מפונים לדירות זמניות ולבסוף זוכים בנכס חדש שהוקם במקום הקודם, אלא כיום ניתן לצאת לדרך גם עם רק רוב של שני שליש מבעלי הדירות. מכאן שאם צופים שיתעוררו לא מעט דיירים סרבנים, טוב לדעת שדעת הרוב קובעת. במקביל, אין לדעת אם החוק לא ישתנה מחדש, ועל כן מי שמגלה בכך עניין מוטב שיתחיל לפעול. פה המקום לציין שגם ללא יזם ברקע ניתן לצאת לדרך. כיצד? התחילו מקיום אסיפת דיירים ומבחירת נציגים. מה מעבר? היכנסו לאתר "מגדילים" ותקבלו את סך המידע הנחוץ ,כולל כיצד להציג נכון את התוכנית וכיצד להתמודד מול דיירים בעיתיים. בהצלחה!

נגישות