חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מחפשים כיוון תעסוקתי חדש: מה תלמדו בקורס שמאות רכוש?

אם אתם מחפשים כיוון תעסוקתי חדש ורוצים לעשות הסבה, הגעתם למקום הנכון. מה זה שמאות רכוש, מה לומדים בקורס ולמי התחום הזה מתאים? מתחילים.

מה זה שמאות רכוש?

שמאי רכוש הוא גורם מקצועי שמתמחה בהערכת שווי של רכוש או הערכת נזק שנגרם לרכוש כל שהוא. הוא רשאי להעריך שווי של כל סוג רכוש באשר הוא, למעט מקרקעין, שמי שאחראי על התחום הזה הוא שמאי מקרקעין. את שמאי הרכוש מזמינים בדרך כלל במקרים בהם נגרם נזק כבד לרכוש וצריך להעריך את שוויה הנזק על מנת לפצות את האזרחים. כאן מפורטים הפרטים בנושא, תוכלו לקבל את כל המידע שאתם צריכים.

בכל אופן, קחו לדוגמא מקרה כמו שריפה או חלילה פגיעה בבית כתוצאה משיגור רקטה במהלך סבב לחימה בדרום. שמאי רכוש מטעם המדינה יגיע למקום על מנת להעריך את הנזקים שנגרמו ויקבע את הסכום שאותו יש להעניק לאזרחים כפיצוי על הפגיעה שחוו ברכוש. כפי שאתם רואים, מדובר כמובן בתחום מורכב מאד, זו בדיוק הסיבה שבגינה צריך ללמוד אותו בצורה מקצועית.

למה צריך ללמוד את התחום בצורה מקצועית?

שמאי רכוש, כפי שכבר ציינו, הוא תחום מאד מורכב והשמאי נדרש להתחשב בין ספור פרמטרים כשהוא מגיע לשטח על מנת להעריך שווי של רכוש או נזק שנגרם לו. אם תחשבו על זה, בסופו של דבר שמאי הרכוש אחראי לגורל של אנשים וכל החלטה כזו או אחרת שהוא יקבל תשפיע על חיי האנשים שבהם הוא מטפל. לכן, אם אתם רוצים לעסוק בתחום שמאות הרכוש אתם חייבים ללמוד אותו בצורה מקצועית על מנת לקבל את כל הכלים המקצועיים שיסייעו לכם לקחת את ההחלטה הנכונה בשטח.

למי הקורס הזה מתאים?

ראשית, קורס שמאות רכוש מתאים לכל מי שרוצה להרחיב את האופקים שלו בנושא. אתם לא חייבים להיות בעלי ניסיון בתחום, אך כמובן שאתם צריכים שתהיה לכם תשוקה רבה אליו. הקורס הזה מתאים כמובן לכל מי שמחפש כיוון תעסוקתי חדש או רוצה לעשות הסבה מקצועית. מדובר בתחום יציב מאד שתמיד יש לו ביקוש ואם אתם מחפשים אופק מקצועי בשילוב של יציבות כלכלית, אין לנו ספק שתחום שמאות הרכוש יכול להתאים לכם מאד.

 

 

מה לומדים במסגרת קורס שמאות רכוש?

במסגרת הקורס תלמדו את הבסיס שממנו מתחיל שמאי הרכוש להכיר את התחום. למשל, תלמדו מבוא לשמאות רכוש, מבוא לביטוח אלמנטרי, מבוא לביטוח דירה ותכולתה, נזקי מים וצנרת, מבוא לביטוח הנדסי, מבוא לכתיבת חוות דעת ועוד. הקורסים בתחום שמאות הרכוש הם מצד אחד מעמיקים מאד, אך מצד שני גם יחסית קצרים. אתם לא צריכים ללמוד תואר או לבזבז שנים מהחיים שלכם על מנת לעסוק בתחום שמאות הרכוש וזה כמובן יתרון גדול.

למה כדאי לעבוד בתחום הזה?

היתרון של תחום שמאות הרכוש בא לידי ביטוי בכך שאפשרויות התעסוקה שבו הן רחבות מאד. למשל, תוכלו לעבוד בתור שמאי רכוש בחברות ביטוח במחלקת תביעת רכוש או כמיישב תביעות לדוגמא. בנוסף, תוכלו לעבוד במשרדי שמאים שעוסקים בתחום של תביעות רכוש. תוכלו גם לעבוד בחברות לבדק בית שתפקידן לאתר ליקויים לפני רכישה של דירה חדשה, תוכלו לעבוד במשרדי ממשלה או בארגונים גדולים שזקוקים לסקרי רכוש או תכולה של עסקים ודירות.

לסיכום

אם אתם מחפשים כיוון תעסוקתי חדש ותחום שמאות הרכוש מעניין אתכם, אתם צריכים לקחת קורס שמאות רכוש ולקבל את כל הכלים שמקצועיים שיסייעו לכם להיכנס לתחום הזה בתורה חלקה ככל שניתן.

נגישות