תפקידו של הנוטריון: כל מה שהוא יוכל לעשות למענכם

אם יצא לכם לשמוע את המושג נוטריון ולא הבנתם עד הסוף מה הוא עושה, הגעתם למקום הנכון. הנוטריון מספק מגוון רחב של שירותים, קבלו את השירותים הנפוצים שהוא יוכל לעשות עבורכם.

תרגום נוטריוני

אם אתם מחפשים מקצוען שייתן לכם שירותים משפטיים, אתם צריכים למצוא נוטריון מקצועי ואמין. אחד השירותים הנפוצים ביותר שנוטריון מספק הוא תרגום נוטריוני. במידה ואתם צריכים להגיש מסמך רשמי כל שהוא לגוף חיצוני שאינו דובר את השפה העברית, אתם צריכים לשלוח אותו לנוטריון על מנת שזה יתרגם אותו ויהפוך אותו למסמך רשמי לכל דבר.

תוכלו כמובן לשלוח את התרגום של המסמך למתרגם חיצוני, אך תהיו חייבים לשלוח אותו לנוטריון על מנת שיאמת את התרגום ויאשר שהמסמך אכן תורגם לאנגלית כלשונו. מדובר בעבודה מורכבת מאד ואתם צריכים לוודא מראש שהנוטריון שולט הן בשפת המקום והן בשפה שאליה מתרגמים את המסמך.

אימות חתימה

יש מקרים בהם אתם נדרשים לחתום על מסמכים רשמיים, בדרך כלל לפני רכישה של נכסים גדולים כמו בית חדש. במצב כזה, אתם תצטרכו להגיע עם המסמכים הללו אל הנוטריון ולחתום עליהם בפניו. הנוטריון מצדו יוסיף גם את החתימה שלו ובכך יאשר שהחתימה שלכם על המסמך היא חתימה מקורית וייתן תוקף משפטי למסמך הזה.

אישור העתק של מסמך

יש מקרים שבהם תצטרכו להגיש לגופים כאלה ואחרים העתק של מסמך מקורי. תפקידו של הנוטריון במקרה הזה הוא לאשר שבמהלך ההעתק המסמך לא עבר כל שינוי ושאכן מדובר בהעתק נאמן למקור. בתוך כך, הנוטריון מעניק למסמך הזה תוקף משפטי והופך אותו למוכר. חשוב לציין שעל מנת לקבל אישור נוטריון להעתק מסמך נאמן למקור אתם לא צריכים להגיע למשרד שלו, אתם בהחלט יכולים לשלוח את המסמך והוא יבצע את העבודה עבורכם מרחוק.

תפקידו של הנוטריון: כל מה שהוא יוכל לעשות למענכם

אימות הסכמי ממון

הסכם ממון הוא הסכם שמטרתו להגדיר כיצד יחולקו נכסיהם של בני הזוג במקרה שהם מתגרשים. להסכם הזה צריך להיות כמובן תוקף משפטי ומעבר לעובדה שבני הזוג צריכים לחתום עליו, הנוטריון צריך להיות נוכח במעמד החתימה על מנת לאמת את ההסכם הזה. תפקידו של הנוטריון במקרה הנוכחי הוא לקבוע שבני הזוג יודעים מראש על מה הם חותמים וכן על מנת להבטיח שההסכם לא יעדיף אף אחד מהצדדים ויהיה ניטרלי.

אישור חיים

יש מקרים שבהם תצטרכו להציג בפני הרשויות אישור חיים על מנת שתהיו זכאים לקבל שירותים כאלה ואחרים. תפקידו של הנוטריון במקרה הזה הוא לחתום על האישור הזה ולמעשה להעיד ולאשר כי האדם שעומד מולו הוא אכן האדם עם הזהות הנכונה. אתם כמובן צריכים להתייצב פיזית אצל הנוטריון על מנת שזה יוכל להפיק עבורכם את אישור החיים. במידה ואתם לא יכולים לעשות את זה בגלל מגבלה כזו או אחרת, הנוטריון יצטרך להגיע אליכם פיזית.

אישור עריכת מלאי

מדובר באישור שרלוונטי ברוב המקרים לחברות ביטוח המצהירות על כך שרשימת המלאי שלהם נכונה. מדובר ברשימות מלאי שיש לערוך בדרך כלל לאחר אירוע ביטוחי כזה או אחר שבו יש סחורה שנפגעה כתוצאה מגורמים שונים, כמו שריפה או גניבה. הדמות היחידה שיכולה לאשר בארץ את נכונות עריכת המלאי מטעם חברת הביטוח היא אך ורק הנוטריון.

מעבר לשירותים שציינו, נוטריון אמון על מגוון רחב של שירותים נוספים שקצרה היריעה מלפרט כאן. בתוך כך, לפני שאתם בוחרים נוטריון אנחנו ממליצים לכם לבדוק שמדובר בנוטריון מקצועי, אמין ובעל ניסיון.

נגישות