חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

למה כדאי להשקיע בשיפוץ דירה להשכרה?

אם לא כל כך הולך לכם להשכיר את הדירה הישנה והיא עומדת ללא שוכרים, אולי שווה לכם לשפץ אותה. במאמר הבא נסביר למה כדאי להשקיע בשיפוץ דירה להשכרה, איך בוחרים שיפוצניק אמין וכמה זה יעלה לכם.

מה חשוב לדעת לפני שמשפצים דירה?

לפני שאתם משפצים דירה שכורה אתם צריכים להגדיר מראש את התקציב שאתם מקצים לפרויקט הזה. זכרו, מדובר בדירה שאתם הולכים להשכיר ולכן התקציב שאתם צריכים להקצות לפרויקט הזה צריך להיות כזה שלא יגרום לכם להפסדים.

בנוסף, חשוב שתבינו ששיפוץ זה פרויקט מורכב ותצטרכו להזמין לא מעט בעלי מקצוע שיבצעו עבודות שונות בבית. מצד אחד תוכלו לסגור עם קבלן שיפוצים שהוא יהיה זה שיזמין את כל בעלי המקצוע מטעמו. מצד שני, אלה אנשי המקצוע שיעזרו לכם בתהליך שיפוץ הדירה אם אתם מתכוונים לנהל את הפרויקט בעצמכם.

למה כדאי להשקיע בשיפוץ דירה להשכרה?

דירה להשכרה היא למעשה דירה להשקעה, מה שאומר שאתם צריכים להניב ממנה את הרווח הגדול ביותר. כשאתם משפצים דירה להשכרה אתם הופכים אותה לאטרקטיבית מאד וכך יותר שוכרים ירצו לשכור אותה מכם. נכון, אמנם מדובר בהוצאה לא קטנה בכלל ועם זאת, אם תבחנו את התמונה בכללותה זה ודאי יחזיר לכם את ההשקעה.

בנוסף, כשאתם משפצים דירה להשכרה אתם מעניקים לשוכרים שלכם תחושה שאתם משקיעים בהם. אתם מצטיירים כבעלי בית שלא רוצים רק להכניס כסף, אלא גם להוציא כסף למטרות שיגרמו לשוכרים שלכם להרגיש יותר טוב. במצב כזה, סביר להניח ששוכר מרוצה יישאר אתכם לאורך זמן ולא תצטרכו להעמיד את הדירה ללא הכנסה.

למה כדאי להשקיע בשיפוץ דירה להשכרה?

איך בוחרים שיפוצניק אמין ומקצועי?

לפני שאתם מתחילים בפרויקט הסבוך הזה, אנחנו ממליצים לכם לעשות קצת שיעורי בית בכל הקשור לבחירת שיפוצניק אמין. ראשית, אנחנו ממליצים לכם לקרוא את כל הביקורות על השיפוצניק ולוודא שהן טובות. הדבר האחרון שאתם רוצים זה ליפול על חאפר שיבצע לכם עבודה בינונית במקרה הטוב, ויברח לכם במקרה הרע.

הזמינו את השיפוצניק אליכם הביתה לביקור מקדים, הוא חייב לבדוק מקרוב את אופי העבודה ולתמחר אותה בהתאם. אחרת, אתם מסתכנים בכך שהמחיר יעלה באמצע העבודה. בתוך כך, אף פעם אל תשמו מראש לשיפוצניק שלכם. חלקו את העבודה לתשלומים לפי שלבים. שלמו מקדמה של 30% לפני העבודה, 40% באמצע ואת השאר בסוף. רק כך תבטיחו שלבעל המקצוע יהיה אינטרס לא רק לסיים את העבודה בזמן, אלא לבצע אותה על הצד הטוב ביותר.

כמה עולה שיפוץ דירה להשכרה?

עלות השיפוץ משתנה בהתאם להיקף שלו. כלומר, אם תעשו שיפוץ קטן ומקומי רק של חדר האמבטיה או המטבח, מדובר בשיפוץ קטן שיעלה גם פחות כסף. אם תבחרו לעשות שיפוץ כולל של הדירה, מדובר כבר בפרויקט גדול שיעלה לכם גם הרבה יותר. לכן, לפני שאתם ממהרים להזמין שיפוצניק, אנחנו ממליצים לכם להיכנס למחירון המומלץ לצרכן ולבדוק מה העלויות. תמיד תוכלו להוזיל את העלויות הללו אם תרכשו למשל את החומרים בעצמכם, אבל זה דיי מורכב.

קחו כמה הצעות מחיר ממספר שיפוצניקים והשוו בניהן. זה יאפשר לכם לקבל את המחיר הכי טוב עבור השיפוץ. חשוב כמובן לראות שאתם מקבלים הצעת מחיר מסודרת ולא הצעה מבורדקת שאתם לא מבינים ממנה כלום. לפעמים, אגב, הצעת המחיר יכולה להעיד על המקצועיות של השיפוצניק ואם היא מסודרת, סביר להניח שגם הוא כבל מקצוע כזה.

לסיכום, אין ספק שאם אתם רוצים להניב את הרווח הגדול ביותר מהדירה שלכם, אתם צריכים להשקיע בשיפוץ של דירה להשכרה.

נגישות