חיפוש
Close this search box.

מברשת שיניים חשמלית – כל מה שחשוב לדעת לפני הרכישה

רבים לא מכירים את עולמן המופלא, של מברשות השיניים החשמליות. זה אכן עולם שונה למדי, מזה של מברשות השיניים הפשוטות. מה חשוב לדעת לפני רכישת מברשת כזו?

מבחר אפשרויות גדול

מברשת שיניים חשמלית, היא לא סתם מברשת רגילה פלוס מנוע זעיר. בהמשך נסביר כיצד זה עובד, אך קודם כל נציין שיש בתחום זה מגוון מוצרים לצד האביזרים הנלווים להם. כך שרכישת מברשת כזו איננה פשוטה.

איך זה עובד?

כעקרון, הרעיון של מברשת שיניים חשמלית פשוט למדי ברמה הטכנית. המבנה הכללי מבוסס על מבנה של מברשת שיניים רגילה. לכך מתווסף מנגנון חשמלי, אשר מחקה תנועות צחצוח שיניים, באופנים שונים. כיוון תנועה הוא לרוב מעלה מטה או סיבובי. למרות העיקרון הפשוט יחסית, מברשות אלה מהוות כיום למעשה שוק מוצרים מגוון להפתיע. יש בין מוצרים אלה הבדלים רבים מאוד. החל מהיבטים טכניים בסיסיים כמו מהירות תנועה ועד תכונות מתקדמות ומיוחדות, שעוד מעט נזכיר כמה מהן. עלויות המוצרים מגוונות בהתאם. מקור המתח הוא לרוב סוללות שכלולות במכשיר, עם או בלי יכולת טעינה חוזרת ולעתים עם אפשרות של הטענה אלחוטית. כמובן, מכשירים אלה מוגנים מחדירת מים, בדומה למכונות גילוח מסוימות. כמו כן, מברשות שיניים חשמליות בנויות על פי תקנים שונים. תקנים אלה מבטיחים בין השאר נקודות כמו פעולה בטוחה, אשר לא תזיק לחניכיים.

למה כן? סינון ראשוני מהיר

ישנם כמה שיקולים ראשוניים, אשר יוכלו לסייע לכם לסנן מראש את האפשרויות.

גודל המברשת – יש הבדל בין רכישת מברשת שיניים עבור ילדים לבין רכישה עבור מבוגרים. ובכלל, מאחר שמדובר במכשיר לשימוש ידני, חשובה נוחות האחיזה והגודל משחק כאן תפקיד.

מחיר – ייתכן שיש לכם תקציב לרכישת המברשת, אשר לא תרצו לעבור. בכל מקרה, קחו בחשבון שמחירי מברשות שיניים חשמליות, גבוהים הרבה יותר ממחירי מברשות שיניים רגילות.

רכות סיבים – בדיוק כמו עם מברשת רגילה, רכות הסיבים חשובה וגם מסייעת לבחור.

נקודות טכניות נוספות – ייתכן שחשובות לכם נקודות בסיסיות נוספות. למשל אורך חיי הסוללה בעקבות טעינה מלאה.

למה לא? עוד שיטה לסינון

באותה גישה, ניתן להוריד מהשולחן דגמים שונים של מברשות כאלה, בהתאם לשיקולים שונים שיפסלו אותם. למשל

עוצמת הרעש – קחו בחשבון, שמברשות צחצוח שיניים חשמליות מרעישות במידה כזו או אחרת. הרעש תלוי בין השאר במהירות. הוא לא נורא. זה לא רעש של מפוח עלים למשל. אבל יש מי שהרעש מפריע להם.

מחיר – המחיר עצמו וכן היחס בין המחיר לתכונות שהמברשת מציעה.

מברשת שיניים חשמלית - כל מה שחשוב לדעת לפני הרכישה

אופן טעינה

יש מברשות חשמליות, אשר מגיעות עם סוללות נטענות. בחלקן יש אפשרות טעינה דרך USB. היבט הטעינה איננו שולי, מאחר שהוא משליך על נוחות השימוש במכשיר. כמו כן, אם תיקחו את המברשת החשמלית לטיולים, גם כאן היבט הטעינה עשוי להיכנס לתמונה.

תכונות מתקדמות

כאן הגענו לחלק המעניין במיוחד – כל היכולות המיוחדות, שיש במברשות השיניים החשמליות המתקדמות יותר.

טיימר – מסייע לכם לשים לב לזמני הצחצוח. מסתבר שיש זמנים מומלצים.

צג – צג מובנה במכשיר, מסייע לנהל אותו.

חיישן לחץ – צחצוח אגרסיבי מדי, עלול לפגוע בחניכיים. חיישן לחץ מובנה בחלק מהדגמים, מתריע על כך.

מצבי צחצוח שונים – עשויים להיות מוגדרים מראש.

זיהוי מיקום – לא יאומן, אבל כמו טלפון סלולארי ותוכנת מפות, המברשות החשמליות יודעות לזהות את מיקומכם! לכל הפחות, את מיקום המברשת בפה. הדבר מאפשר להציג זאת באפליקציה ולהבטיח שלא מפספסים אזורי צחצוח.

לסיכום

לפני רכישת מברשת כזו, מומלץ לחקור קצת את הנושא ובעיקר, לחשוב מה בדיוק מתאים לכם אישית לרכוש.

נגישות