חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לגוף ולנשמה: כל הסיבות לאכול בננה

אחד מהפירות הנמכרים ביותר בישראל היא הבננה. הפרי הצהוב והמתקתק זוכה לביקוש גבוה הן מצד מבוגרים והן מצד ילדים  ובני נוער שחלקם לא יכולים לעבור יום מבלי לאכול את הבננה. הפרי המצוין הזה לא רק טעים אלא גם מהווה הזדמנות מצוינת ליצירה של אורח חיים בריא ומאוזן, וזאת בשל מגוון רחב של סיבות. אם אתם עוד לא מכירים את הסיבות לשילוב של בננה בתפריט, זה הזמן להכיר את כל הסיבות מדוע כדאי להתחיל לאכול הפרי הצהוב:

חטיף אנרגיה טבעי

חשים בעייפות בזמן עבודה או לימודים? חטיף אנרגיה טבעי שספורטאים אוהבים הוא ללא ספק בננה. לא נדיר למצוא בתיקים של טובי הספורטאים בננה שנותנת להם את הבוסט מבחינת האנרגיה, ועדות לכך ניתן למצוא בערכים הגבוהים של הפרי לטובת קבלת בוסט של אנרגיה, בשל הפחמימות שנספגות מהר ולכן היא מהווה מקור אנרגיה נהדר. דרך אתר ויטה פלוס תוכלו לקבל מידע מורחב אודות ההשפעה של הבנה על רמת האנרגטיות, לצד סיבות נוספות לשילוב של בננה בתפריט.

שמירה על מצב רוח טוב

הבננה משפיעה באופן ישיר על מצב הרוח, וזאת בשל חומר בשם סרטונין אותו הגוף מייצר באופן עצמאי, אולם בבנה הוא נמצא בריכוז גבוה מאוד. מחקרים שנערכו בתחום מצאו כי ריכוז נמוך של סרטונין משפיע באופן ישיר על מצב הרוח, כאשר מבוגרים שגופם מייצר כמות נמוכה של החומר נוטים לחוות מצבי רוח קשים לצד החמרה במצב של דיכאון. לכן, אכילה של בננה יכולה לסייע מאוד לטובת שיפור מצב הרוח, וזאת בשל הריכוז הגבוה של החומר המצוי בתוך הבשר של הפרי.

שמירה על בריאות הלב ולחץ דם

אחד מהערכים התזונתיים הגבוהים המצויים בבנה הוא אשלגן אשר הריכוז שלו בפרי עומד על 358 מ"ג. מאחר ולאשלגן יש תפקיד חשוב מאוד בכל הקשור לשמירה על בריאות הלב ולחץ דם תקין, בננה היא מקור טבעי ומצוין לטובת הפחתה של מחלות לבביות שונות כמו גם יתר דם לחץ גבוה שנחשב לאחת מהבעיות החמורות ביותר של העידן המודרני. על כן, הריכוז הגבוה של האשלגן יכול להשפיע בצורה חיובית מאוד על היכולת לשמור על לחץ דם תקין וכן להימנע ממחלות לבביות שונות, בשל היותה של הבננה מקור אשלגן טבעי.

לגוף ולנשמה: כל הסיבות לאכול בננה

חיזוק העצמות

הריכוז המצוין של פרה ביוטיקה המצוי בפרי משפר את מערכת העיכול ובהתאם לכך גם יוצר מערך שמאפשר לספוג את הסידן בצורה טובה ביותר, ובכך להוביל לחיזוק של עצמות. בעבור מבוגרים, בננה מהווה דרך מצוינת להזין את החיידקים הטובים המצויים במערכת העיכול ובהתאם לכך גם ליצור מערך תמיכה מצוין שיוביל לחיזוק העצמות ובתאם לכך להימנע ממצב של סדקים או בעיות שנוצרות ככל שתהליך ההזדקנות הטבעי מתקדם.

ייעול תפקוד מערכת העיכול

כפי שציינו בפסקה הקודמת, בננה תורמת לשיפור הפעילות של מערכת העיכול. יכול להיות כי המשפט הזה יפתיע אתכם, בייחוד לאור הדעה הרווחת כי בננה גורמת לעצירות. למעשה, מדובר בטעות מאחר והיא מכילה מגנזיום כמו גם אשלגן בריכוז גבוה אשר נמצאו בשורה של מחקרים כבעלי השפעה מצוינת על מערכת העיכול, בייחוד אם אתם סובלים משלשול או כאבי בטן.

לסיכום

בננה היא פרי מצוין שיכול לספק לכם לא רק אנרגיה אלא גם סגולות בריאותיות רבות. לאור המחיר הנגיש כמו גם הזמינות הגבוהה, זה הזמן לשלב את הבננה בתפריט, כל זאת מתוך מטרה ליצור תמהיל המשלב בין אורח חיים בריא לבין ניצול הערכים התזונתיים המצויים בתוך הפרי שנחשב מאז ומתמיד לפרי מבוקש – גם בעבור מבוגרים וגם בעבור ילדים.

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

 

נגישות