חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טופ 5: ספרים מומלצים לנוער שאסור לפספס

תקופת הנעורים היא תקופה נפלאה, כזו הרצופה חוויות חדשות, מלאה בהורמונים שרצים בגוף ומאופיינת בהרבה מאד אנרגיה ומשובת נעורים, ובדיוק מהסיבות הללו היא גם עשויה להיות די מאתגרת, וחשוב שאנו ההורים נדע לספק לילדים את הכלים להתמודד איתה. כלי מצוין שכזה הוא קריאת ספרים, ושווה לעודד אותם לקרוא מגיל צעיר, פעולה שתפתח להם את המוח, תחדד להם את הדמיון ותאפשר להם לבלות זמן שקט עם עצמם, רחוק ממסכים והסחות דעת נוספות כאלו ואחרות. אם כך, אנחנו רוצים להמליץ לכם על חמישה ספרים נהדרים לנערים ונערות מתבגרים שתוכלו לרכוש באתר סטימצקי ובסניפים ברחבי הארץ.

אלייזה והסוד שלה/פרנצסקה זפיה

ספר נפלא של הוצאה לאור ״מטאור״ שמתאים החל מגיל 13-14 ומצוין גם למבוגרים. זהו אחד הספרים המומלצים בתחום הנוער, והוא מוביל רשימה מכובדת של כמה מהפריטים שחייבים להכיר אם יש לכם מתבגרים חמודים וגם קצת מורכבים בבית.

אלייזה היא נערה מתבגרת שמנהלת חיים כפולים. ביום היא תלמידת תיכון מן המניין, ובלילה היא יוצרת של קומיקס בשם ״הים המפלצתי״ שצובר תאוצה והופך לפופולרי מאוד ברחבי הרשת. הספר מלווה את הגיבורה באירועים מכוננים וראשוניים כמו התאהבות, בעיות חברתיות, רשתות חברתיות, ובעצם כל מה שמעסיק בני נוער בימינו.

 

לחיות ולגדול כמו חתול/סטפן גרנייה

ספר נהדר שמתאים כבר בגילאים צעירים יותר, ונראה שהוא פופולרי במיוחד בקרב בין גילאי עשר עד חמש עשרה. העלילה מסופרת מנקודת מבטו של זיגי, חתול רחוב בעל שלוש רגליים עם ראייה אופטימית ושמחת חיים מעוררת השראה. דרך המפגש שלו עם חתולי הרחוב ועם בני האדם, וההתמודדות של חיים עם מוגבלות, זיגי החתול מלמד אותנו ערכים חשובים שחשוב שנחזיר לתודעה.

סיפורי בית – ילדים כותבים סיפורים שקרו באמת/בעריכת רות עציון

ספר נפלא שמתאים כבר לילדים מגיל עשר ומעלה, וגם במקרה הזה – גם אנחנו ההורים נרוויח ממנו ובגדול. הילדים ולמען האמת גם אנחנו, רגילים לשמוע סיפורים דמיוניים של גיבורים, ועד כמה שזה נפלא, הסיפורים האמיתיים שקורים בחיים הם אלו שמעניינים באמת. הספר הזה מביא דרך עריכה רגישה וחכמה סיפורים אמיתיים של ילדים מהארץ והעולם המסופרים דרך נקודת המבט שלהם, ומזכירים לנו שגם אנחנו גיבורים בספר החיים שלנו.

המעגל/שרה ב.אלפגרן ומאט שטרנברג

כאן מדובר על ספר פנטזיה נהדר שהפך פחות או יותר לסנסציה עולמית. במרכז העלילה נמצאות שש נערות שנכנסות אל תוך עולם מלא בכשפים, קסמים, יצורים מיתיים וגם לא מעט תככים, שקרים ומזימות. לצד הניווט בעולם החדש, הן מתמודדות בצורה מרגשת עם סוגיות שעולות בחייהן של נערות צעירות בגיל ההתבגרות. ספר מצוין ומומלץ במיוחד לנערות (ולגמרי גם לנערים) מגיל 14 ומעלה, ונראה כי רבים בגילאים הללו יזדהו עם מהלך העלילה ועם הדילמות והסוגיות עימן מתמודדות הגיבורות.

מצד לצד/כרמית גלבוע

ספר מעולה ששם קשיים ואתגרים שעשויים לחוות בני נוער בשלבים שונים בחיים, בקדמת הבמה ללא כל בושה. הספר מדבר על נערה צעירה שהוריה מחליטים להיפרד ולהתגרש. הוא מתאר את ההתמודדות שהיא חווה, את השיח הטעון מול ההורים ואת הצורך בתחושת קבלה ובעיקר קבלה עצמית, כל זאת על רקע האתגרים הטבעיים שמגיעים עם גיל ההתבגרות.

לסיכום

כל עוד מדובר על ספר שמדבר אל הילדים שלכם, שווה ללכת על זה. אלו הם חמישה כותרים נפלאים ששווה להתחיל איתם, ותוכלו לרכוש את כולם באתר ובסניפי רשת סטימצקי.

נגישות