באנגים: המדריך המלא למעשן המתחיל

בעבר נחשב הקנאביס לסם מסוכן ומפחיד אליו יוחסו כל מיני תופעות משונות ומי שצרך אותו היו בעיקר אנשים בשולי החברה. הזמנים השתנו וכיום בעיקר הסגולות הרפואיות שלו והתפתחות כלי התקשורת בעולם, הפך הקנאביס לאחד החומרים הפופולריים ביותר והתפתחה סביבו תרבות שלמה הכוללת מוסיקה, סרטים, אתרי אינטרנט וכו'. מתוך כך התפתחה באופן טבעי גם תעשייה גדולה של מוצרים נלווים ואביזרי עישון שונים ויש כמה וכמה דרכים בעצם לצרוך קנאביס. הדרך הפופולרית והמוכרת ביותר היא ככל הנראה עישון קנאביס בג'וינטים עם או בלי טבק או תערובת עישון אחרת, וכיום יש גם הרבה שמאדים את הקנאביס עם וויפורייזר. אפשרות נוספת היא שימוש במקטרת ואפשר גם לאכול את הקנאביס במאכלים או שונים או דרך שמן, וצד כל אלו דרך אחת מוכרת וותיקה לצריכה היא שימוש בבאנגים. הנה כל מה שצריך לדעת על האביזר הזה ועל השימוש בו.

מה זה באנג

קודם כל בניגוד לקנאביס עצמו שהמעמד שלו עדיין לא הוסדר בכל מקום בעולם, באנגים ובאופן כללי אביזרי עישון הם חוקיים לחלוטין ועל כן זהו מוצר שתוכלו לקנות באינטרנט ולמצוא בחנויות עישון שונות ולפעמים אפילו בפיצוציות. זהו כלי עישון העשוי מבקבוק אשר בקצה שלו מצוי קונוס המכונה ראש ובחלקו התחתון מחובר צינור המכונה מבחנה. בעת השימוש בבאנג יש למלא כמות קטנה של מים בחלק התחתון של הבקבוק לקירור העשן ולסינון של חלקיקים כבדים ממנו. השימוש העיקרי בבאנג הוא כאמור לצריכה של קנאביס וכן של תוצריו האחרים כגון ג'ארס וחשיש, אך ניתן כמובן לצרוך באמצעותו חומרים נוספים ואפילו טבק.

באנגים: המדריך המלא למעשן המתחיל

איך מעשנים עם באנג?

בשלב הראשון יש למלא מים לסינון בתחתית שלו. בחלק התחתון, דהיינו המבחנה ממלאים את חומר העישון (קנאביס וכן טבק, תערובת או כל דבר אחר). מצמידים את הפה לפיה העליונה של הבקבוק ומציתים את החומר עם מצית תוך כדי שאיפה של העשן שנוצר. התגובה תהיה בעבוע של המים ויציאה של העשן. בישראל נהוג לעשן עד שמגיעים לתוצאה הקרויה "להפיל ראש". כלומר שאיפה אחת ארוכה של כל העשן עד שהחומר הבוער מתכלה כולו ונופל לתוך המים של המכשיר. שיטה זו לא מומלצת כלל ובמיוחד למתחילים והיא עשויה לגרום לתחושה לא נעימה של חנק ושיעול חזק.

למה בכלל לעשן עם באנג?

ובכן, לעישון בבאנג יש כמה וכמה יתרונות. בראש ובראשונה ההשפעה של החומר היא חזקה יותר, ראשית בגלל הצריכה של כמות גבוהה יותר של חומר בפעם אחת ושנית בגלל טמפרטורת השריפה הגבוהה. מעבר לכך יש כאן חיסכון משמעותי של רכישת אביזרי עישון כמו ניירות גלגול ופילטרים, ועל אף שלא ניתן לומר שעישון מבאנג הוא בריא יותר, זה חוסך את החשיפה לכימיקלים המצויים בניירות הגלגול.

מה עדיף, לקנות או להכין באנג?

זוהי שאלה נפוצה למדי של משתמשי הבאנגים. נכון, הכנה של באנג ביתי היא קלה ופשוטה ועם בקבוק פלסטיק כאן, מבחנה ופייה ניתן להכין באנגים לא רעים כלל וכלל. עם זאת, מי שמשתמש בבאנג על בסיס קבוע בהחלט צריך בהחלט לשקול רכישה של באנג רציני יותר. באנגים אלו עשויים לרוב מזכוכית, הם עמידים יותר, קלים יותר לניקוי ולא יצריכו מכם הכנה של באנג חדש בכל פעם שבאנג מאולתר נשחק ונהרס.

לסיכום – מדובר על דרך עישון נפוצה ופופולרית למדי בעיקר לצריכת קנאביס ואם רוצים לנסות אותה שווה ללכת על באנג איכותי ולא על מכשיר מאולתר.

נגישות