חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תריס חשמלי: כל מה שצריך לדעת על הטכנולוגיה החכמה לפני ההתקנה

הוא יפה, נוח לשימוש וגם מייצר מעט מאד תקלות, אם בכלל. במאמר הבא נסביר מה זה תריס חשמלי, מה היתרונות שלו ומה חשוב לבדוק לפני שמתקינים.

מה זה תריס חשמלי?

תריס חשמלי הוא תריס בעל מנוע ושלבים מאלומיניום או פלסטיק. השליטה על השלבים של התריס מתבצעת באמצעות מפסק ייעודי שכשלוחצים עליו, המנוע נכנס לפעולה. כיום במרבית הבתים החדשים מותקנים תריסים חשמליים כחלק מהסטנדרט המקובל וגם בכאלה שלא, ניתן כמובן לשדרג את התריס הקיים ולהתקין במקומו תריס חשמלי. כמובן שבמצב כזה תצטרכו להתקין מנוע לתריס חשמלי, אך זה בהחלט אפשרי וכיום כל בעלי המקצוע שמתעסקים בתחום עושים זאת.

אילו סוגי תריסים קיימים?

כיום יש שלושה סוגים עיקריים של תריסים חשמליים: תריסי שלב מוקצף, תריסי שלב משוך ותריסי שלב אור. שלב מוקצף הוא שלב שעשוי מאלומיניום שבתוכו יש פוליאוריטן מוקצף. הוא מתאים ברוב המקרים לתריסים קטנים של עד 3 מטרים והוא זול ביחס לשני הסוגים שעליהם נפרט בהמשך. עם זאת, מדובר בחומר עדין ושביר יותר.

שלב משוך הוא שלב שעשוי מפרופיל אלומיניום שבניגוד לשלב מוקצף, הוא פשוט חלול מבפנים. הוא מתאים לתריסים גדולים יותר ומכיוון שהשלבים שלו כבדים יותר, הוא מתאים במיוחד לקומות תחתונות. אגב, לאור העובדה הזו, הוא נחשב לבטוח יותר בהתמודדות שלו מול פורצים. החיסרון המשמעותי שלו בא לידי ביטוי בריבוי תקלות באופן יחסי, שכן בשל המשקל הכבד המנוע מתאמץ יתר על המידה על מנת להרים את השלבים. הסוג השלישי הוא שלב אור. הוא דומה מאד לשלב המשוך, אך להבדיל ממנו הרווחים בין שלב ושלב מאד גדלים, כך שאתם לא תצטרכו לפתוח את כולו על מנת ליהנות מהאור הטבעי שבחוץ.

תריס חשמלי: כל מה שצריך לדעת על הטכנולוגיה החכמה לפני ההתקנה

מה היתרונות של התריס החשמלי?

היתרון הכי משמעותי של התריס החשמלי הוא בנוחות של התפעול. בניגוד לתריס גלילה רגיל שאותו קשה מאד לפתוח באמצעות הרצועה, בתריס חשמלי כל מה שאתם צריכים לעשות כדי להרים או להוריד את השלבים זה ללחוץ על המפסק שלו. בנוסף, אם אנחנו בוחנים את התריסים החשמליים של החברות המובילות, מדובר בתריסים שמייצרים מעט מאד תקלות, אם בכלל, אך על זה נדבר בהמשך.

יתרון משמעותי נוסף של התריס החשמלי הוא בעיצוב שלו. בניגוד לתריסים רגילים, התריס החשמלי פשוט יפה והוא גם תופס פחות מקום. ארגז התריס מותקן באופן סמוי בתוך נישה מיוחדת בקיר וכל מה שאתם רואים בעיניים זה את השלבים היפים של התריס. כמו כן, כיום רוב החברות מספקות אחריות ארוכה של כ- 5 שנים, כך שאתם אתם מתקינים תריס חשמלי בבית אתם יכולים להיות רגועים לאורך שנים.

מה חשוב לבדוק לפני שמתקינים?

הדבר שהכי חשוב לבדוק הוא את נושא האחריות. במיוחד אם אתם מזמינים את התריס מבעל מקצוע פרטי שגם מבצע לכם את ההתקנה, העניין עם האחריות יכול להיות קצת טריקי. את האחריות על המנוע עצמו תקבלו מהחברה ואת האחריות על ההתקנה תקבלו מבעל המקצוע. בכל אופן, לפני שאתם מזמינים את בעל המקצוע וסוגרים איתו את העסקה, בררו איתו כמה שנות אחריות הוא מתכוון לתת לכם על ההתקנה וכמה על המנוע. אחרי הכל, האינטרס שלכם הוא שתהיה לכם כתובת אחת לפנות אליה בכל מקרה של תקלה.

לסיכום, אין ספק שאם אתם רוצים לשדרג את המראה של הבית שלכם ועל הדרך גם ליהנות מהיתרונות שלו, אין ספק שאנחנו ממליצים לכם להתקין תריס חשמלי בבית.

נגישות