חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עמותת לב ונפש: הכירו את הארגון הדואג לרווחתם של מתמודדי הנפש בישראל

עמותת לב ונפש היא עמותה בישראל המסייעת למתמודדי הנפש בקרב הילדים והנוער. בנוסף העמותה לוקחת חלק בתחומים נוספים כמו סיוע לילדים עם צרכים מיוחדים, סיוע במזון ועוד.

קצת על העמותה לב ונפש

העמותה לב ונפש עוסקת בסיוע לבני נוער וילדים המתמודדים עם מחלות נפש. בנוסף, העמותה מסייעת גם למשפחות של מתמודדי הנפש כדי שיוכלו להתמודד עם שגרת חייהם סביב בני הנוער והילדים הסובלים. בין התחומים השונים בהם עוסקת העמותה, ניתן למצוא –  סיוע לילדים עם צרכים מיוחדים, יצירה והפעלה, מחנות נופש והבראה ועוד.

סיוע לילדים עם צרכים מיוחדים

לעמותת לב ונפש חטיבה מיוחדת שמטרתה לסייע לילדים עם צרכים מיוחדים. החטיבה נקראת "בראשית" ומטרתה בעצם היא בחינת כל מקרה לגופו, הבנה עם מה מתמודד הילד הנפגע והקשיים איתם מתמודדת משפחתו במטרה לסייע לו. החטיבה בוחנת גם את החוזקות של המשפחה במטרה לסייע ולהציע דרכי טיפול המתאימות ביותר לילד ולמשפחתו.

 

 

יצירה והפעלה

העמותה מפעילה חוגים, סדנאות, חונכים, פעילויות יצירה והתנדבות במחלקות פסיכיאטריות לילדים ונוער בבתי חולים ועוד. החטיבה העוסקת בתחומים אלה נקראת "תקווה". המטרה של החטיבה היא בעצם לעזור למתמודדי הנפש למצוא עניין בתחומים שונים ומגוונים כמו ספורט, מוזיקה ואומנות ובעצם לתת להם תחושה של שגרה ושילוב בחברה תוך עניין והתפתחות. החטיבה שולחת גם מתנדבים אל המחלקות הפסיכיאטריות בבתי החולים כדי לסייע לילדים ולמשפחותיהם בהתמודדויות שגרתיות ויומיומיות.

מחנות נופש והבראה

בין הפעילויות השונות של עמותת לב ונפש ניתן למצוא גם מחנות נופש והבראה לילדים ולבני המשפחות שלהם. מדובר במחנות נופש של 3 ימים בהם ההורים והילדים יוצאים מתוך השגרה היומיומית האינטנסיבית. הילדים מלווים בצוות רחב ומסור של מתנדבים, צוות רפואי, עובדת סוציאלית ואחיות מוסמכות כדי שהילדים יזכו לחוויה המוצלחת והבטוחה ביותר עבורם. הילדים זוכים לחוויות בלתי נשכחות וההורים זוכים לראות את ילדיהם צוחקים ומאושרים.

סיוע כלכלי

הטיפול בילד בעל צרכים מיוחדים או בעל התמודדות נפש מצריך כוחות נפשיים חזקים, אך גם כרוך בעלויות רבות ומגוונות. המשפחות המתמודדות עם הטיפול בילד פגוע נפש לעיתים קרובות קורסות תחת הנטל מבחינה כלכלית. עמותת לב ונפש מסייעת למשפחות גם בתחום זה על ידי חלוקת סלי מזון ותווי קנייה למשפחות המתמודדות וגם הענקת מענקים כספיים במקרה הצורך.

חוגים, סדנאות ומחנות נופש

חטיבה הנקראת "תקווה" מסייעת ביצירה והפעלה על ידי הפעלת חוגים וסדנאות במטרה ליצור לילדים תחומי עניין ולסייע להם בשילוב בחברה. תחום נוסף בו עוסקת העמותה הוא שליחת הילדים והוריהם למחנות נופש והבראה ל-3 ימים של חוויה והנאה בסיוע של מתנדבים, צוות רפואי, ועוזרת סוציאלית. בנוסף, מעניקה העמותה לב ונפש סיוע כלכלי למשפחות הילדים שלעיתים קורסות כלכלית תוך התמודדות עם צורכי הילד. הסיוע מתבטא במענקים כספיים, תווי קנייה ועוד.

לסיכום

קצת על העמותה לב ונפש – עמותת לב ונפש היא עמותה המסייעת לילדים ונוער המתמודדים עם מחלות נפש וצרכים מיוחדים וגם למשפחותיהם. בין התחומים השונים בהם עוסקת העמותה ניתן למצוא גם סיוע לילדים עם צרכים מיוחדים על ידי חטיבה מיוחדת הנקראת "בראשית" העוזרת בהתאמה של הטיפול לילד כדי לסייע לילד ולמשפחתו להתמודד.

נגישות