חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מטבעות קריפטו – האם זו הדרך המהירה ביותר להרוויח כסף?

עולם המחשוב עשיר ב"באזוורדס" שצצים כל כמה זמן ועושים כותרות. כמובן, חלק מהעניין הן הזדמנויות שונות שתחומים חדשים כאלה מציגים, להרוויח כסף. במקרים כאלה, לא נדיר ששומעים על כך באמצעי התקשורת השונים ובשיחות בין אנשים. הישראלים מחפשים תמיד דרכים להתפרנס טוב יותר או להשלים הכנסה. האם "מטבעות קריפטו" הם התשובה?

חייבים ללמוד

מטבעות דיגיטאליים, הם ללא ספק מהנושאים היותר מורכבים והפחות מובנים בתחום המחשוב. אין כמעט מי שלא שמע עליהם בציבור הרחב, אך כמה מבינים באמת במה מדובר? כן, זה מטבע שהוא לא פיזי. זה החלק שקל להבין. אי אפשר לשים את זה בארנק. אבל רגע – יש גם דבר שנקרא "ארנק דיגיטלי" וזה קשור לכך לא? כן. כבר אמרנו – זה מסובך. לכן, מומלץ לגשת לקורסי קריפטו מומלצים כדי להבין בתחום זה יותר. קורס כזה, בוודאי יספק נקודת פתיחה מצוינת למי שמתעניין בכך. בכל מקרה, לאור מורכבות הנושא, לא כדאי לקחת סיכונים לפני שנכנסים אליו. כלומר, חשוב ומומלץ מאוד ללמוד וללמוד היטב.

עושים קצת סדר

מטבע קריפטו (Cryptocurrency) או מטבע מבוזר, הוא סוג מיוחד של מטבע. וזה הוא מושג המפתח – מיוחד. נקודות רבות שונות לגבי מטבעות כאלה, ביחס לכסף הרגיל שמוכר לנו. ידוע בהקשר זה במיוחד המטבע ביטקוין, אך הוא לא היחיד מסוגו. למעשה, יש בשלב זה מבחר גדול למדי של מטבעות דיגיטאליים. בלוקצ'יין הוא מונח נוסף שבולט בנושא זה. מדובר בטכנולוגיה אשר משמשת כחלק מהמימוש של מטבעות כאלה. גם בלוקצ'יין, כמו ביטקוין, ידועה מאוד אך איננה היחידה מסוגה.

במה מדובר בפועל?

מטבעות אלה מבוססים על הסכמה חברתית, בין אנשים בקבוצה שעושה שימוש במטבעות אלה. זה למעשה האופן הבסיסי, שבו עובד גם השימוש בכסף "רגיל". כסף באשר הוא לא שווה כלום, אם אין הסכמה לגבי השימוש בו, בין רוב חברי הקבוצה אשר משתמשת בו. כאן מדובר על אותו עקרון, רק לגבי כסף "וירטואלי" – כזה שקיים רק במערכות מחשבים. כמובן, הדבר מחייב ברמה הטכנית אופני ניהול מיוחדים, חדשים, שלא היו קיימים קודם לכן. אבל מבחינת המשתמש במטבעות, השימושים דומים לשימושים במטבע רגיל. אפשר לשלם עם מטבעות אלה, לחסוך אותם עבור עצמכם ואף לרכוש אותם כהשקעה. כך שאלה ישויות פיננסיות מיוחדות, כפי שיש לנו אגרות חוב, מניות ועוד מגוון רחב של אלמנטים מיוחדים בעולם הכלכלי. לא חייבים להיות מומחה מחשבים או מומחה כלכלי בכדי להבין בכך. אבל כן חיוני, להבין היטב בנושא עצמו.

מטבעות קריפטו - האם זו הדרך המהירה ביותר להרוויח כסף?

נושא מיוחד

מי ששוקל להרוויח כסף מעולם זה, חשוב שילמד את הדברים היטב. זאת, מאחר שכאמור, מדובר בנושא כלכלי מיוחד במינו. יש סביבו היבטים טכניים וגם חוקיים ורגולטוריים, רבים ומיוחדים. האם ניתן "לעשות כסף" מהשקעה בכך? עקרונית כן. מטבעות חדשים כאלה צצים לעתים קרובות. השוק דינאמי ולכן ישנן הזדמנויות רבות. אך במקביל, גם הסיכונים רבים. הם רבים במיוחד, עבור מי שלא יודע מה הוא עושה. כך שמבחינת רווחים מהשקעות בתחום מטבעות קריפטו, יש כאן שילוב של העולם המורכב של השקעות, עם העולם המורכב של מטבעות הקריפטו. קורסים בנושא זה יסייעו לכם להיכנס לעניינים. התנסות הדרגתית ומחושבת, תעביר אתכם מההיבט  התיאורטי להיבט המעשי. הניסיון שתצברו יהיה כמובן גם הוא מורה חשוב ביותר.

לסיכום

לימוד הנושא בצורה איכותית, יספק לכם גם הגנה מטעויות יקרות וגם מפתח, להפקת רווחים אפשרית.

 

נגישות