מאז ועד היום: החידושים הכי משמעותיים שאפל הביאו לעולם

יש עסקים אשר מספקים לנו שירותים או מוצרים שאנחנו משתמשים בהם כל יום. אין שום פסול או בעיה באותם מוצרים, הם עובדים מצוין והכל בסדר. מנגד, אין בהם גם שום דבר חדש או מעניין – אלו סתם מוצרים גנרים הממלאים תפקיד צפוי וידוע מראש. מוצרים אלו כוללים טלפון, טלוויזיה, או אפילו נגן דיסקים. כל המוצרים הללו היו פעם נפוצים בכל בית וכל אחד ידע בדיוק כיצד להשתמש בהם. הם הוחלפו על ידי המצאות וחידושים אשר הגיעו מחברה מאד ייחודית, אפל. החברה הוקמה על ידי צעיר בשם סטיב ג'ובס שהיה מוכשר וכריזמטי ומעל לכל, הרגיש שרבים מהמוצרים פשוט אינם טובים מספיק וצריך לחדש אותם.

אחד החידושים הראשונים של אפל היה המקינטוש. זה היה מחשב ידידותי למשתמש אשר הציג חידושים מהם כולנו נהנים עד היום. הייתה לו למשל מערכת הפעלה מבוססת על חלונות שונים הנפתחים ונסגרים. ההפעלה שלו הייתה דרך עכבר מכני אשר שלט בסמן על המסך. כל זאת קיים עד היום במחשבים. העיצוב החיצוני של המקינטוש היה חדשני וגם הביצועים שלו שאיפשרו את הפעלת התוכנות הגרפיות העסקיות הראשונות.

מאז ועד היום: החידושים הכי משמעותיים שאפל הביאו לעולם

מכשיר נוסף שפותח על ידי אפל היה האייפוד. זה היה נגן מוזיקה חדשני אשר עשה שימוש בכפתור הפעלה חדשני. לא עוד עיצוב עמוס בכפתורים. למכשיר הזה היה כפתור עגול אשר שלט על עוצמת השמע, השירים ועוד. זה היה מכשיר אשר שינה את פני המוזיקה לתמיד בכך שהוא איפשר לקחת כמות עצומה של מוזיקה במכשיר קטן.

אפל חידשו גם בתחום התקשורת והטלפוניה. הם הציגו לראשונה את האייפון. החידוש הגדול שם היה מכשיר אשר משלב בין כמה פונקציות ומכשירים שונים. הוא עשה שימוש במסך מגע חדשני שאיפשר בכל פעם להפעיל תכונה אחרת בו. לכל תכונה כזאת קראו אפליקציה.. נשמע מוכר נכון? שם זה התחיל. החידוש הגדול היה שהאייפון הוא גם טלפון משוכלל אשר יכול לתקשר מכל מקום בו יש קליטה. מעבר לכך, הוא מכשיר בוא ניתן לקרוא ולשלוח מיילים, ניתן לשמוע בו מוזיקה או לצפות בו בסרטים. ברבות הימים התפתחו המכשירים הניידים מאד, אבל למעשה, הם עדיין מבוססים על אותו אייפון ראשון אשר יצא מאפל.

כיום חברת אפל עוסקת בחידושים שונים כאשר הגדול בהם הוא כנראה בתחום הרכב והאוטומציה שלו. אפל החליטה שהיא רוצה להיות אחת המובילות בתחום הרכבים האוטונומיים והקציבה לכך משאבים רבים. החברה לא מפסיקה לחדש והיא חלוצה בתחומים שונים, כגון תחום האוזניות האלחוטיות אשר נהיו כבר למוצר אייקוני המציע שמע ברמה הכי גבוהה וגם תכונה של ביטול רעשי רקע המאפשר האזנה בשקט כמעט מוחלט גם בסביבה רועשת כמו מטוס נוסעים או רכבת.

אין ספק שאפל נמצאת היום בשיא כוחה והעתיד שלה מזהיר. לנו לא נותר אלא לסנכרן מה יהיו המוצרים הבאים שלה.

נגישות