חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מחדשים לכם – הכול על מסלול שחקים של חייל המודיעין

אם אתם מתגייסים ובא לכם להתקבל לחיל יוקרתי ולמסלול נחשק, אנחנו ממליצים לכם לקרוא את המאמר הבא. מה זה מסלול שחקים ולמה הוא כל כך נחשק? כל התשובות לפניכם.

מה זה מסלול שחקים?

מסלול שחקים הינו מסלול בחייל המודיעין המאפשר להשתלב ב-7 מסלולי שירות שונים כמו שובל, אח"מ וחבצלות אמנון. לאחר ההכשרה תשובץ לבסיסים צבאיים ברחבי הארץ בהם תוכל לבצע מחקר מודיעיני מתקדם, עיבוד נתונים ועבור הדרג המדיני והצבאי.

ההכשרה עצמה מתקיימת במגוון מתקני אימונים אזרחיים, לרוב במסגרת קדם צבאית. בשל אופיו הייחודי של מיקום המסלול ואופי ההכשרה, תידרשו להירשם לתקופת קבע הנעה בין חצי שנה לשנה וחצי. בנות שישרתו במסלולים שונים יידרשו להשלים תקופת שירות של 32 חודשי שירות חובה.

איך מתמיינים ומתקבלים למסלול שחקים?

תנאי הכניסה לשירות הזה מחמירים מאוד, ועל מנת לעמוד בתנאים אלו נדרשים נתונים איכותיים במיוחד. נתוני האיכות ייקבעו בצו הראשון שלכם ואם אכן תשיגו את הנתונים המתאימים, תקבלו זימון ליום מיון מרוכז. יום המיונים הוא ארוך ונמשך כ-8 שעות. הוא מתקיים בצורה פרונטלית במתקן רמות והזימונים אליו נשלחים בין אוגוסט לאפריל בכל שנה.

 

מחדשים לכם - הכול על מסלול שחקים של חייל המודיעין

 

מה תעברו במיונים לשירות?

מבחנים פסיכוטכניים – מבחנים פסיכוטכניים הם מבחנים ממוחשבים הדומים לאלו שעברתם במבחן המיונים לצו הראשון. מבחן זה יבחן את השליטה שלך בנושאים כמו שכל ישר, צירופי מילים והיגיון. במקרים מסוימים תיבדקו גם זריזות ודיוק, מבחני פיקוד, אנלוגיות מילוליות ועוד.

מבחן מתמטיקה – מבחן זה מורכב משני מבחנים שונים, כל אחד אורך כשעה וכולל כ-40 שאלות. מטרת המבחן היא לבחון את ההבנה שלך, את יכולתך ליישם במהירות חוקים חדשים ולא מוכרים ואת יכולתך להסתגל במהירות לדרכי עבודה חדשות.

שפה מילולית – בדומה למבחן במתמטיקה, במבחן זה תידרשו להראות את הבקיאות שלכם בחוקים חדשים ולא מוכרים של דקדוק מדובר ותידרשו גם ליישם אותם באמצעות השאלות השונות שתישאלו. המבחן נועד גם לבדוק את יכולת ההסתגלות שלך למצבים חדשים ואת יכולתך להבין וליישם.

מבחן רובוט חכם – בבדיקה זו תראה קטע קוד שתפקידו להפעיל את איזו שהיא מכונה. שאלות בבדיקות יבקשו מכם תידרשו לחשוב מה אתם יכולים ומה לא יכולים לעשות במסגרת הקוד ומה קורה אם הקוד משתנה בצורה כזו או אחרת וכו'.

שאלון 300 – שאלון 300 הוא למעשה מבחן אישיות ממוחשב שיסייע לבוחן לבדוק האם אישיותכם מתאימה לתפקיד ולזהות את הנטיות האישיות השונות המתאימות לתפקיד ואלו שאינן מתאימות לתפקיד.

ראיונות אישיים – רוב הבחירות למשרות במודיעין דורשות סיווג ביטחוני ברמה גבוהה, כך שסביר להניח שגם הבחירות במסלול השחקים ידרשו זאת, אם כי רמת הסיווג המדויקת שהם דורשים אינה ברורה. כמו כן, ככל הנראה תצטרכו לערוך ראיון אישי כחלק מתהליך הבחירה.

מבחן קצונה – כל המועמדים שיעברו את השלב הראשון של המיון יוזמנו גם לגשת למבחן התאמה לקצונה לבדיקת התאמתם לשרת כקצינים בצה"ל.

למה חשוב לעשות הכנה טובה לקראת המיונים?

יש הרבה מועמדים שרוצים לבוא ולשרת במסלול הזה בגלל יוקרת המסלול והיתרונות שהוא יכול להציע אחרי הצבא. לכן, למי שבאמת רוצה להגיע לאחד המסלולים שיש לשחקים להציע, בהחלט כדאי לקחת את האפשרויות הללו ברצינות ולהיות מוכנים.

כך תוכלו לפחות לוודא שאתם אכן עושים הכל כדי להתקבל ליחידה ולעשות הכל כדי להראות לצבא את מלוא הפוטנציאל שלכם ואת כל מה שיש לכם להציע.

לסיכום, אם אתם רוצים להתקבל לחיל מבוקש מאד ולמסלול מבוקש מאד, אנחנו ממליצים לכם להתמיין למסלול שחקים הנחשק של חייל המודיעין.

נגישות