אפיקי השקעות לצעירים: האם לוחות סולאריים הם ההשקעה הבאה שלכם?

אנשים צעירים מתמודדים עם כל הקשיים שכרוכים בבניית חיים שמאפיינים אנשים בוגרים. זה אומר למצוא פרנסה יציבה, למצוא מקום להקים בו משפחה, להתמודד עם משכנתא, להימנע ממינוס בבנק, ובין היתר זה גם אומר לחפש נתיב הכנסה פאסיבי. כל זאת מוביל שלל אנשים צעירים להתעניין באופציה של הקמת לוחות סולאריים על גבי הגג הפרטי, פשוט כי מדובר בשילוב אידאלי. שנרחיב? התקנה של גגות סולאריים אינה מצריכה הון נזיל, ובמקביל כן מאפשרת ליהנות מתשואה פאסיבית משמעותית. במה אם כן מדובר, במה זה כרוך, האם הגג הפרטי שלכם מתאים ולמה חשוב לשים לב? עשינו עבורכם את כל שיעורי הבית!

גישה ירוקה וכלכלית

אם אתם בני 30-40, נראה שהשיח על איכות הסביבה אינו זר לכם. מדובר בדור שמודע להתחממות כדור הארץ, לנזקים ולמגוון חלופות שנחשבות אידאליות. מכאן שאם נשים לרגע את הפן הכלכלי בצד, נמצא שהתקנה של לוחות סולאריים אכן מסייעת למזער פליטה של דלקים פוסיליים לסביבה, ובמקביל הלוחות מנצלים את אנרגיית השמש המתחדשת שזמינה לכולם, כך שמדובר בצעד מתבקש. איך זה עובד? ובכן מדובר בלוחות כפולים שעשויים מסיליקון. כל לוח הוא מוליך למחצה, כלומר דופן אחת מבקשת למסור אלקטרון ואילו השנייה מבקשת לקבל, ועל כן ברגע שקרן השמש נכנסת למשוואה, המעבר הרצוי מתרחש – נוצר שדה חשמלי.

אפיקי השקעות לצעירים: האם לוחות סולאריים הם ההשקעה הבאה שלכם?

בודקים היתכנות

מבקשים לבחון היתכנות? ובכן אם אתם חיים בארץ ישראל, כבר מדובר בנקודת פתיחה מבטיחה עבורכם, וזאת כיוון שבארץ ניתן למצוא שעות שמש רבות. מה עתה נותר לבדוק? את מאפייני הגג שלכם! ההיתכנות של המערכת להפיק תשואה גבוהה קשורה לחמשת המשתנים הבאים: הגודל הפנוי של הגג (מוטב להחזיק בשטח גג פנוי שמציע מעל ל 80 מ"ר), הזווית של הגג (עבור גגות שטוחים ניתן להתקין קונסטרוקציה שמייצרת זווית של 24 מעלות, אך אז יש לשלם על כך), הכיוון של הגג (גג שפונה לכיוון דרום, או לכיוון מזרח מערב נחשב אידאלי) ואף יש לבחון האם קיימים גורמים מפריעים בסביבה (גורמים שמטילים צל). נשמע כמו הרבה בדיקות? טוב לדעת שכל עוד פונים לחברה שמתמחה בתחום, היא כבר תדע לשקלל את סך הנתונים האישיים, ובהתאם ליידע עד כמה העסקה כדאית נקודתית עבורכם.

תשואה מימון וטווח זמן

ציינו שאין צורך בהון נזיל ופה ניגש להסביר. כיוון שהבנקים מאוד מאמינים בהיתכנות הכלכלית, הם יודעים להציע תוכנית מימון מלאה. כמו כן, ח"ח חותמת על חוזה שתקף ל25 שנה, כך שבמשך כל אותן שנים ח"ח מחויבת לרכוש את החשמל העודף ובמקביל אתם כבעלי הבית נמנעים מהוצאות חשמל – חשבון אחד פחות בסוף כל חודש. מבחינת תשואה, נציין שבין 7 ל10 שנים ניתן להחזיר את ההשקעה ולהתחיל לראות רווחים, ואם כל זאת לא מספיק, הרי שגם טוב לדעת שנהנים מפטור ממיסים עבור סך ההכנסות שהמערכת מניבה.

יש רגע שבו נדרשים לקבל החלטה

לאור כל זאת רק נותר לקבל החלטה האם מעדיפים להשכיר את הגג שלכם לחברה שמתקינה את המערכת ומנהלת עבורכם כל מה שנוגע לתהליך, או שמא מבקשים לנהל את הכול לבד, ובכך להימנע מהתחלקות ברווחים. בכול מקרה חשוב למצוא חברה שעובדת עם לוחות סולאריים איכותיים, שמסייעת לבחון היתכנות וכדאיות ושמסייעת לבצע את כל התיאומים הנדרשים מול ח"ח. מכאן שאם יש לכם גג פרטי, אם מאמינים שהגיע הזמן לפעול לטובת איכות הסביבה, ואם יותר מכל מאמינים בתשואה פאסיבית מניבה, טוב לדעת שגם אם טרם צברתם הון ראשוני, עדיין אפשרי ליהנות מהכנסה משמעותית.

נגישות