נשירת שיער: המדריך המלא לשיטות שיכולות לסייע

אחת מהתופעות האסתטיות הנפוצות ביותר בקרב נשים היא נשירת שיער. הסיבות לנשירה הן רבות ומגוונות:  נשירת שיער לאחר מחלה, לחץ כרוני, שינוי הורמונלי קיצוני כמו לידה, תופעת לוואי או ירידה קיצונית במשקל. למעשה, מדובר גם בתסמין לחוסרים תזונתיים כמו אבץ, ברזל וחלבון. נוסף לכך, נשים חוות נשירת שיער על רקע של שימוש מסיבי במחליקי שיער, פנים וכן טיפולים כימיים כמו למשל החלקה וצביעה של השיער באופן קבוע. למרות שרבים נוטים לייחס את התופעה של נשירה והתקרחות לגברים, ע"פ הערכות אלפי נשים סובלות מנשירה דרגת חומרה קלה עד חמורה. כיצד ניתן להתמודד עם הנשירה? ובכן, להלן מספר שיטות שיכולות לסייע לטובת התמודדות עם התופעה שמשפיעה לא רק על המראה, אלא גם על הביטחון והדימוי העצמי:

שינוי תזונתי

קיים קשר הדוק בין תזונה לבין איכות השיער. נשירת שיער כתוצאה ממחסור תזונתי נחשבת לאחת הסיבות הנפוצות לנשירה ועל כן שינוי תזונתי המתבצע קודם כל ע"י ביצוע של בדיקות דם (לטובת בדיקה של חוסרים) לצד תיאום פגישה אצל תזונאית מהווה דרך לעכב את הנשירה ואף למנוע אותה. אין מדובר בתרופת קסם אלא בשינוי שנועד לספק לגוף אבץ, מינרלים וברזל אשר הם חיוניים לטובת חיזוק שורש השיער. בנוסף, רשימה של שיטות שיכולות לעזור לקהל היעד הזה של נשים יכול לסייע לכן לבצע את השינוי התזונתי בשילוב מוצרים ייעודים לטובת התמודדות עם הנשירה.

נטילת תוספי תזונה

שוק תוספי התזונה התפתח באופן משמעותי בעשור החולף וזאת בזכות חברות מובילות בתחומן אשר הצליחו לפתח תוספי תזונה ייעודים בעבור נשירת שיער. מדובר בתוספים המכילים ריכוז גבוה מאוד של מינרלים, ויטמינים וכן תוסף הביוטין שנחשב לתוסף אפקטיבי ביותר לטובת מניעת נשירת שיער, וזאת בשל העובדה כי מדובר במרכיב תזונה חשוב לטובת יצירת קרטין אשר הוא המרכיב העיקרי של השיער, כמו גם הציפורניים והעור.

נשירת שיער: המדריך המלא לשיטות שיכולות לסייע

שימוש בתכשירים ייעודים לנשירת שיער אצל נשים

שימוש קבוע בתכשירים אותם מקבלים תחת מרשם רופא לטובת התמודדות עם נשירת שיער מהווה דרך נוספת בה ניתן לנקוט, לטובת התמודדות עם נשירה. מדובר בתכשירים המאושרים לשימוש ע"י משרד הבריאות, כאשר ההשפעה שלהן לאורך זמן ניכרת, וזאת בשל חומרים פעילים המצויים בתוך התכשירים. בין התכשירים המובילים ע"פ סקירות של גולשות שהתנסו ניתן למצוא את מינוקסדיל ופינסטריד.

השתלת שיער

אחת מהשיטות המתקדמות והאפקטיביות ביותר לנשירת שיער היא השתלת שיער המתבצעת באמצעות טכניקות מתקדמות שבמסגרתו קוצרים את השיער הבריא ומשתילים אותו על האזור בו יש התקרחות. מדובר בשיטה יעילה שלה סיכויי הצלחה גבוהים מאוד, לא מעט בזכות השתלה מדויקת המתבצעת באמצעות ציוד ייחודי המבטיח צמיחה מחודשת של שורש השיער, לאחר זמן קצר מביצוע ההשתלה. למרות שההליך עצמו הוא יקר, נשים שעברו אותו דיווחו על שביעות רצון גבוהה ביותר כתוצאה מהתהליך וכן מההחלמה הנמשכת לזמן קצר ובמסגרתה אפשר לחזור לשגרת החיים, ללא עיכובים מיותרים.

לסיכום, תופעה של נשירת שיער היא תופעה מוכרת המתרחשת אצל נשים רבות. חשוב להבין כי אין מדובר בגזרת גורל אלא בתהליך שאותו ניתן לבצע באמצעות שימוש במספר שיטות אותן הצגנו לכם כאן, כל זאת לטובת עיכוב הנשירה וכן חיזוק השיער. שימוש בתכשירים ייעודים לצד שינוי תזונתי וכן תוספי תזונה אותם נוטלים באופן קבוע מהווים הזדמנות מצוינת ליצור איזון שישפיע לא רק על נשירת השיער אלא גם על המראה הכללי. אולם, לפני שמתחילים חשוב קודם כל לפנות לרופא שלכן ולבצע בדיקות דם וכן לקבל הפנייה לרופא מומחה עור ושיער לטובת המשך טיפול לצד הטמעה של השיטות אותן הצגנו לכן כאן בסקירה.

נגישות