פיתוח הפריפריה: התרומה של רפי ואייל אדרעי לפיתוח העיר צפת

אחת מהערים התפתחות בישראל היא ללא ספק העיר צפת שזוכה בשנים האחרונות לעדנה מחודשת, לא מעט בזכות השקעה ממשלתית וכן פרויקטים רבים שנעשים לטובת קידום ופיתוח אזורי הפריפריה וצפת בפרט. רפי אדרעי ואחיו איל אדרעי הם המייסדים של עמותת אחינועם אשר חרטה על דגלה את שווין ההזדמנויות ועל כן פועלת ברחבי הארץ וספציפית בעיר צפת הקרובה לליבה, וזאת בשל היותם חלק משושלת משפחתית ששורשיה נעוצים עמוק בעיר מזה כעשורים רבים. בזכות החיבור הרגשי למקום כמו התשוקה העזה לקידום שווין הזדמנויות החלו האחים ביחד עם המתנדבים של העמותה לקדם פרויקטים בעיר צפת, מתוך מטרה לפתח את העיר וליצור הזדמנות אמיתית לשינוי וקדמה.

פיתוח הפריפריה: התרומה של רפי ואייל אדרעי לפיתוח העיר צפת

פיתוח העיר צפת – חלק בלתי נפרד מפעילות העמותה

כאמור, עמותת אחינועם הוקמה ע"י שני האחים וזאת מתוך מטרה לקדם את נושא שווין ההזדמנויות בין הפריפריה לבין המרכז. במסגרת הפעילות בעיר העמותה מפעילה פיילוט ייחודי שבמסגרתו מקדמים הפעילים שיפוץ של מוסדות רווחה בעיר לצד עבודה חברתית כמו גם קהילתית שנועדה ליצור שווין הזדמנויות ופיתוח של בני הנוער והילדים המתגוררים בעיר. מדובר בדור העתיד של מדינת ישראל ועל כן משקיעים בעמותה משאבים רבים בפרויקטים של פיתוח ושיפוץ אבל גם בליווי אישי המתבצע במסגרת של תוכניות ארוכות טווח – החל מגיל התיכון ועד השתלבות בשוק התעסוקה. איל אדרעי עמותת אחינועם מספר כי מעבר לפעילות הענפה המתבצעת בתחום החינוך, הדגש של העמותה הוא גם לעודד את הילדים ובני הנוער תושבי העיר לפיתוח תחומים נוספים, כמו למשל תחום המוזיקה. על כן, העמותה פועלת בכל ימות השנה לטובת הנגשת החינוך המוזיקלי. בעקבות האהבה לעיר כמו גם החיבור האישי לרוח הצפתית השמורה לאזור צפת, אפשר בהחלט לומר כי העמותה הצליחה ליישם את המדיניות שלה – ועדות לכך ניתן למצוא בתגובות האוהדות אותה המייסדים כמו גם המתנדבים מקבלים מתושבי העיר כמו גם מגורמי החינוך והרווחה.

צמצום פערים בחברה הישראלית – כך עושים זאת

עמותת אחינועם פועלת בכל ימות השנה לטובת קידום האג'נדה שבמסגרתה ילדים ובני נוער המתגוררים בערי הפריפריה כמו צפת זכאים לקבל סיכויים שווים להצליח, בדיוק כמו ילדים שגדלים באזור המרכז. בשביל להגשים את המטרה הזו פועלת העמותה וכן המתנדבים שלה לכל אורך השנה ומקדמת מגוון עצום של פרויקטים – חלוקת מלגות, ליווי אישי המתבצע באמצעות בנייה של תוכנית פרטנית המותאמת לצרכים ולרצונות של כל ילד, חלוקת מחשבים וכן פרויקטים ספציפיים בעיר צפת הקרובה מאוד לליבם של מקימי העמותה. בשל הפעילות הזו זכתה העמותה לתהודה ציבורית רחבה כולל תמיכה גורפת מצד גורמי החינוך והרווחה. בישראל פועלות לא מעט עמותת שפועלות למען המטרה של צמצום פערים, אולם ניתן בהחלט לומר כי עמותת אחינועם הצליחה למנף את פעילותה ולשנות לטובה את חייהם של אלפי ילדים ובני נוער.

באתר הרשמי מפורסמים בכל עת תגובות אוהדות מצד בני נוער שמקבלים את הליווי האישי מטעם העמותה, כחלק מהבנה כי הפעילות המבורכת הזו היא זו שהופכת את עמותת אחינועם לעמותה בעלת משמעות אדירה לחברה הישראלית ולעיר צפת בפרט. עם המשך פיתוח התוכניות וכן הבנה כי באמצעות פעילות חברתית ענפה אפשר ליצור שינוי, השמיים הם הגבול מבחינת ילדי צפת אשר זוכים להזדמנות נוספת לממש את הפוטנציאל הגלום בהם – כי יש מי שמאמין בהם, ויודע שהם יכולים להצליח. וכפי שכל אחד מאיתנו יודע, במקום שיש אמונה אפשר להצליח ואת ההוכחה אפשר למצוא בפעילות המבורכת של עמותת אחינועם.

נגישות