חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מחיקת חשבון אינסטגרם: איך עושים את זה נכון?

המדיה החברתית הפכה לחלק בלתי נפרד מחיינו, כשאחת מהפלטפורמות המובילות היא כמובן רשת האינסטגרם. מצד אחד יש רצון להישאר מעורבים ובעניינים כל הזמן, ומצד שני – לא להתמכר או להיות מושפעים לרעה מפלטפורמה זו. יש לא מעט סיבות היכולות לגרום לאנשים שונים לרצות לסגור את החשבונות שלהם ולהתחיל מחדש או לחלופין להתנתק לתקופה מסוימת מכל הרשתות, חלקן טכניות וחלקן אישיות. במאמר זה נסקור מה יכולות להיות הסיבות לכך, וגם נענה על השאלה החשובה שבשבילה כולנו פה: איך מתבצעת מחיקת חשבון אינסטגרם? בואו נתחיל!

מחיקת חשבון אינסטגרם: מה יכולות להיות הסיבות?

  • רצון להפחית את הזמן המושקע ברשתות חברתיות: כולנו אוהבים לגלול באינסטגרם בלי סוף, אבל זה לא סוד שזה יכול לגזול לא מעט זמן פנוי. מחיקת חשבון אינסטגרם יכולה לעזור לכם להתמקד יותר בדברים אחרים בחייכם – משפחה, חברים, תחביבים ועבודה.
  • רצון לשינוי: לפעמים אנשים ירצו למחוק את הפרופיל כחלק משינוי אישי או מרצון להתחיל מחדש. מחיקת העבר הדיגיטלי יכולה לסייע להתקדם הלאה ולהתחיל מאפס.
  • בעיות עם החשבון: תקלות טכניות, קשיי התחברות או אובדן סיסמה עשויים להוביל אנשים למחוק את הפרופיל מתוך תסכול.
  • מעבר לפלטפורמה אחרת: לצד האינסטגרם יש פלטפורמות פופולריות אחרות (מישהו אמר טיקטוק?), ויכול להיות שהשקעת תשומת לב בפלטפורמה אחרת תוביל אנשים להזניח את החשבון באינסטגרם.
  • סגירת חשבון על ידי אינסטגרם: אינסטגרם עשויה לסגור חשבונות המפרים את תנאי השימוש במקרים מסוימים.

למחוק או להשבית?

לפני שאתם נכנסים לפרופיל ורצים למרכז החשבונות, ענו על השאלה: האם אתם מעוניינים למחוק את הפרופיל ללא דרך לשחזר אותו בחזרה או שאתם מעדיפים להשבית אותו עד שתרצו להתחבר אליו מחדש? חשוב להחליט על אחת משתי הפעולות לפני שניגשים לפעולה, משום שבחירה באפשרות הלא נכונה יכולה להעלות חרטות שאפשר למנוע מראש. אם אתם בוחרים להשבית את הפרופיל, תוכלו לשחזר אותו ולהמשיך בפעילות המקוונת ברגע שתרגישו מוכנים לכך. לעומת זאת, אם תחליטו למחוק אותו – זוהי פעולה סופית ולא תוכלו לשחזר את החשבון ולחזור להשתמש בו שוב. הבינו אם אתם מחפשים הפסקה מהאינסטגרם או התחלה חדשה לחלוטין.

איך לגבות את הנתונים לפני מחיקת החשבון?

טיפ חשוב שיש לנו בשבילכם הוא לגבות את הנתונים לפני שאתם מוחקים את החשבון לצמיתות ואולי אפילו לפני שאתם משביתים אותו. אינסטגרם מאפשרת לכם להוריד עותק של המידע שלכם – תמונות, סרטונים והודעות – בכמה לחיצות כפתור פשוטות. היכנסו לפרופיל האישי שלכם, לחצו על שלושת הקווים שיש בחלק העליון של המסך ובחרו ב"פעילות שלך". בתחתית העמוד מופיעה אפשרות להוריד את הנתונים שלכם, כך שתוכלו לשמור על התוכן גם אם הפרופיל כבר לא קיים יותר.

 

מחיקת חשבון אינסטגרם

 

איך למחוק את הפרופיל?

אם אתם משתמשי אייפון או אנדרואיד המעוניינים למחוק לצמיתות את חשבונות האינסטגרם שלכם, השלב הראשון הוא כמובן לפתוח את החשבון דרך הדפדפן או דרך האפליקציה. היכנסו לפרופיל שלכם על ידי לחיצה על תמונת הפרופיל, ולאחר מכן על שלושת הקווים הנמצאים בפינה העליונה. פתחו את מרכז החשבונות, המשיכו לפרטים האישיים ולחצו על "בעלות ושליטה על החשבון". בעמוד זה תוכלו לבחור אם להשבית את החשבון שלכם באופן זמני או לחלופין למחוק אותו לצמיתות. בחרו את הפרופיל שברצונכם למחוק או להשבית, ותועברו למסך שבו תצטרכו לבחור איזו מהפעולות לבצע. חשוב לציין שההשבתה היא זמנית, מה שאומר שהפרופיל יהיה מוסתר עד להפעלתו מחדש, ואילו את המחיקה אי אפשר לבטל. כדי לחשוב טוב על המשמעויות לפני שאתם מבצעים את אחת משתי הפעולות האלה.

איך להפעיל מחדש את חשבון האינסטגרם?

במקרה של השבתת החשבון, תהליך ההפעלה מחדש הוא פשוט. אם אתם מרגישים שהתנתקתם למספיק זמן ושלקחתם את ההפסקה שהייתם צריכים, אתם פשוט צריכים להיכנס שוב לחשבון שלכם. לאחר ההפעלה מחדש תצטרכו לשחזר את הפרופיל, יחד עם כל התוכן והעוקבים, בדיוק כפי שהיו לפני שעזבתם. אם אתם חושבים שזו ההזדמנות שלכם לפרוץ בגדול, אתם אפילו יכולים להיעזר באתרים כמו סושיאל בוסט ולקנות עוקבים או לייקים לפוסטים שלכם, וכך לקדם את החשבון שחזר לפעול.

האם תוכלו להפעיל מחדש לאחר מחיקה לצמיתות?

התשובה הפשוטה והקצרה היא לא. הפעלה מחדש אפשרית אך ורק במקרה שבחרתם להשבית את החשבון ולא למחוק אותו לחלוטין. אם החלטתם למחוק את חשבון האינסטגרם ועברו 30 יום בלי שחזרתם מההחלטה, החשבון שלכם ילך לאיבוד לנצח. בחלק מהמקרים ניתן לשחזר את הפרופיל בטווח של 30 יום מרגע המחיקה, אבל האמת היא שלא כדאי להסתמך על זה שניתן יהיה לשחזר. החליטו מראש מהי הפעולה המתאימה לכם ביותר כדי שלא תצטרכו לחפש דרכים לשחזר לאחר מכן.

לסיכום

מחיקת חשבון אינסטגרם היא תהליך פשוט יחסית, אך חשוב לוודא שאתם בטוחים שאתם רוצים לעשות זאת לפני שתתחילו. חשוב לציין שמחיקת חשבון אינסטגרם היא פעולה בלתי הפיכה. לאחר שתמחקו את חשבונכם, לא תוכלו לשחזר אותו או את הנתונים שהיו בו, ולכן כדאי להבין אם אתם מעוניינים במחיקה של החשבון או רק בהשבתה שלו לזמן מוקצב.

נגישות