תקרית הג'ירו ד'איטליה הסתיימה בכי טוב

הנהלת מרוץ ג'ירו ד'איטליה העולמית הוציאה הבהרה רשמית במסגרתה נכתב כי המקטע הפותח של מרוץ 2018 יתקיים בירושלים. המונח "מערב ירושלים" נמחק
Monitour ads

בעקבות מחאת השרים הישראליים מירי רגב, יריב לוין וגלעד ארדן, וכן בעקבות פניות מראשי הג'ירו בישראל, תוקן כעת המינוח שבו נעשה שימוש אתמול בהצגת מסלולי מרוץ ג'ירו ד'איטליה מ"מערב ירושלים" לירושלים והנהלת הג'ירו העולמית אף הפיצה הבהרה רשמית כעת בנושא.

בהודעה שהפיצה RCS SPORT שמארגנת את המרוץ היוקרתי, נכתב כי במהלך הצגת תוואי המסלולים אתמול, נעשה שימוש בחומרים טכניים המכילים את המונח "מערב ירושלים", לאור כך שהמרוץ יתרחש לוגיסטית בחלק זה של העיר. בהצהרה נכתב עוד כי השימוש במינוח זה, שהיה נטול משמעות פוליטית, הוסר מכל החומרים העוסקים בג'ירו ד'איטליה.

נשיא הכבוד של ה"ביג סטארט" ג'ירו ד'איטליה, סילבן אדמס, אמר בתגובה כי "הופתענו ונפגענו מאוד אתמול מההתייחסות לבירת ישראל כ'מערב ירושלים' בהצגתם הרשמית של מסלולי ג'ירו ד'איטליה 2018. כנשיא הכבוד של ה'ביג סטארט' הבהרתי לשותפינו האיטלקיים שהתייחסות זו אינה מקובלת, בדיוק כמו שאין 'מערב רומא' או 'מערב פריס', אין עיר בשם 'מערב ירושלים'. אני מודה לראשי הג'ירו על הירתמותם המהירה לתיקון המצב וכך שהסירו עתה כל התייחסות מוטעית והתחייבו כי הדבר לא יחזור על עצמו".

חוזרים לעבוד במרץ לטובת האירוע הספורטיבי החשוב

לדבריו, הם מתרגשים מאירוח אירוע הפתיחה והמקטע הראשון של המרוץ ה-101 ההיסטורי בבירת ישראל ירושלים. "יחד עם שני המקטעים הנוספים, מיליארד אנשים בעולם יחשפו לארצנו היפה מחיפה ועד אילת. אנו מצפים לעבוד יחדיו בהגעת המרוץ ארצה ולירושלים והעברת מסר של שלום ודו קיום בכל העולם."

דניאל בנעים, מייסד ומנכ״ל קבוצת קומטק שמפיקה את המרוץ בישראל, מסר: "אני מאוד שמח שיושרו ההדורים על בסיס המסלולים שהצגנו באירוע השקת הג'ירו בישראל בספטמבר ושכולנו חוזרים לעבוד במרץ לטובת האירוע הספורטיבי החשוב הזה, שאין לו כל נגיעה לפוליטיקה".

לדבריו, בשבועות הקרובים תגיע משלחת מיוחדת של הנהלת הג'ירו ותיפגש עם השרים הרלוונטיים וראשי הג'ירו בישראל, במטרה לחזק את שיתוף הפעולה בין הגורמים ולתאם קיומם של אירועים שונים ברחבי הארץ ובפרט בעיר ירושלים."

ה- Giro d'Italia – אחד ממרוצי האופניים הגדולים ביותר בעולם, שיתקיים בפעם ה-101 במאי הקרוב, יצא לראשונה בהיסטוריה מגבולות אירופה ויתחיל בישראל. 176 מהרוכבים הטובים בעולם יגיעו ארצה וירכבו בנופי הארץ במשך שלושת ימי המרוץ הראשונים, בטרם יעברו לאיטליה להמשך המרוץ. המרוץ  צפוי למשוך לישראל אלפי תיירים ולספק תשואה כלכלית הנאמדת בעשרות מיליוני שקלים, זאת במקביל למאות מיליוני צופים שצפויים לחזות באירוע בשידורים חיים בכל רחבי העולם ויחשפו לנופיה, תרבותה ואנשיה של ישראל.

אתמול גם נודע כי גדול הרוכבים היום בעולם כריס פרום הודיע כי יגיע לרכוב ב-Giro d'Italia.

הרוכב הבריטי צייץ בחשבון הטוויטר שלו והודיע רשמית כי הוא מגיע להתחרות במרוץ האופניים היוקרתי, שהשנה לראשונה ובאופן היסטורי מסלולי ה- BIG STARTשלו יוזנקו בישראל.

המארגנים מסבירים כי מדובר בהכרזה דרמטית, שכן פרום התלבט ארוכות בנושא. הוא ירכב בג'ירו ויגיע לישראל כדי לעשות היסטוריה ספורטיבית ולהשלים זכיה שלישית ברציפות בגראן טור. לשם כך הוא אף יסכן זכיה בטור דה פראנס שיתקיים חודשיים אחרי כן.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה