תאילנד נלחמת בתרמילאים מקבצי נדבות

בתאילנד מקפידים בתקופה האחרונה בעניין תרמילאים "הנראים כבעלי תקציב דל" והם נדרשים להראות כי ברשותם מזומנים בגובה של 750 דולר
אי בתאילנד.
אי בתאילנד. המדינה מנסה למנוע קיבוץ נדבות ורוכלות בתחומה, על ידי "מבחן המזומן" עוד בעמדת משטרת הגבולות (simone simone)
Monitour ads

משטרת הגבולות בתאילנד דורשת לאחרונה מהנוסעים הנכנסים להראות כי בידם מזומנים בגובה של 750 דולר (או 20,000 באהט). לדברי דב קלמן, נציג לשכת התיירות של תאילנד בישראל, לאחר בירור מעמיק מול הרשויות, כולל שגרירות תאילנד בישראל, הם מבקשים להסביר כי לא מדובר בתקנון חדש ו"שבכל מקום בעולם, משטרת הגבולות רשאית לדרוש הוכחה של היכולת הכלכלית של המטייל הנכנס".

לפי הלשכה, בתאילנד התגלתה לאחרונה תופעה של תרמילאים המבקשים נדבות או מנסים למכור מוצרים זולים לקהל הרחב. הדבר עורר דיון ציבורי בתאילנד וכתוצאה מכך, בתקופה האחרונה, מקפידים שם יותר בעניין תרמילאים ה"נראים כבעלי תקציב דל".

קלמן מציין כי לא מדובר בהקפדה על כל סוגי התיירים (כמו משפחות או זוגות) או של התיירים הישראלים במיוחד. גם תרמילאים (שעם הישראלים המתיירים בתאילנד נמנים לא מעט מהם) מורשים להיכנס למדינה ללא כל בעיה, אך חלק מהם עשויים לעבור את "מבחן המזומנים". עם זאת, לשכת התיירות של תאילנד מבקשת להדגיש כי "הבדיקה אינה רלוונטית לרוב הישראלים המבקרים בתאילנד".

התיירות מישראל ממשיכה לגאות

על פי הנתונים הרשמיים האחרונים של משרד התיירות של תאילנד, 78,210 בעלי דרכון ישראלי נכנסו אליה מתחילת השנה בחודשים ינואר-יוני – עליה של יותר מ-15% בהשוואה לאותה תקופה אשתקד.

ישראל משוייכת על ידי משרד התיירות התאילנדי TAT לאירופה, יחד עם איטליה, ספרד, פורטוגל, טורקיה ויוון ובמסגרת זו, אין כמעט מדינה שמתקרבת למספר המטיילים לתאילנד בהשוואה לגודל האוכלוסייה. לדוגמה, ספרד עם 46 מיליון תושבים (פי 5 בהשוואה לישראל), ייצרה פחות נוסעים לתאילנד מהשוק הישראלי – 60 אלף תיירים, המהווים עלייה של 4%. הממוצע של העליה מאירופה הינו 7%, בעיקר הודות לעליה של 30% מרוסיה, שצנחה ב-2016, אך חזרה לעצמה ב-2017 עם 720 אלף תיירים. מגרמניה הגיעו 438 אלף תיירים ומצרפת 396 אלף.

בסך הכל הגיעו לתאילנד במחצית הראשונה של 2017 כ-17,3 מיליון תיירים, המהווים עליה של 4.4%. רובה המכריע של התיירות לתאילנד הוא ממדינות אסיה (11,4 מיליון) ומיעוטה מאירופה – 3,3 מיליון וכן מהאמריקות, מהמזרח התיכון ועוד.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה