שנת תשע"ח נפתחת בביקושי שיא בתיירות הנכנסת לישראל

מארגני התיירות לישראל נלחמים על כל חדר פנוי וניכר מחסור בחדרים. זאת חרף העובדה שהשנה נפתחו או ייפתחו בקרוב 2,400 חדרי מלון חדשים
הלובי במלון אוריינט של ישרוטל במושבה הגרמנית בירושלים. פאר ואמנות משמשים בערבוביה. (צילום: אסף פינצ'וק)
הלובי במלון אוריינט של ישרוטל במושבה הגרמנית בירושלים שנחנך באחרונה. פאר ואמנות משמשים בערבוביה. (צילום: אסף פינצ'וק)
Monitour ads

"מדיווחים שאנחנו מקבלים מחברי הלשכה, צפויים ביקושי שיא לחודשים אוקטובר-נובמבר הקרובים במספר התיירים המבקשים לבקר בישראל", כך אומר יוסי פתאל, מנכ"ל לשכת מארגני התיירות הנכנסת לישראל, ערב פתיחת שנת תשע"ח.

מנכ"ל לשכת מארגני התיירות הנכנסת לישראל, יוסי פתאל.(צילום: יח"צ)
מנכ"ל לשכת מארגני התיירות הנכנסת לישראל, יוסי פתאל.(צילום: יח"צ)

הוא הוסיף כי להערכת הלשכה, בחודשים הללו – אוקטובר-נובמבר – תגדל התנועה בכ-30%. "מארגני התיירות לישראל נלחמים על כל חדר פנוי וניכר מחסור בחדרים.   לקבוצות שסגרו עם חברי הלשכה עסקאות, טרם אושרו חדרים לאור הלחץ הרב", אמר פתאל.

לדבריו, תנופת התיירות לישראל עולה שלב גם בזכות מאמצי השיווק בהיקפים חסרי-התקדים של משרד התיירות, כמו גם בזכות "השקט אצלנו והעובדה שבמציאות הבינלאומית, ישראל נתפסת כיום, בצדק, כמקום בטוח".

התאוששות בתיירות ומלונות נפתחים אחרי שנים של בצורת

תשע"ז מסתמנת כשנה של התאוששות בכניסות התיירים ובלינות. בתשע"ז נרשמו כ-3.3 מיליון כניסות תיירים בהשוואה לתשע"ו עם 2.7 מיליון תיירים, גידול של 21%.

אחרי שנים שבהן ניכר רק טפטוף של פתיחת מלונות חדשים, השנה "הבשילו" פרוייקטים שהיו בשלבים שונים בצנרת במשך שנים. ידוע שבישראל אורכת בניית מלון כשמונה שנים ממועד ההחלטה ועד למסירת המפתחות.

מלון פרימה מילניום ברעננה, מלון ראשון ביעד זה. (צילום: יח"צ)
מלון פרימה מילניום ברעננה, מלון ראשון ביעד זה. (צילום: יח"צ)

בשנת 2017 נפתחו לראשונה מלונות בערים כמו רעננה, חדרה ופתח-תקווה, כחלק ממגמת פתיחת המלונות בערים שאינן תיירותיות קלאסיות, כדי לענות על הצורך של התיירות העסקית.

בהתאחדות המלונות בישראל מבשרים כי נפתחו או ייפתחו בקרוב 2,400 חדרי מלון חדשים בישראל. ביניהם: בירושלים – אוריינט של ישרוטל (245 חדרים), וילה בראון (24 ח'), איביס בן יהודה (124 ח'), טריפ בת שבע (80 ח'), הבית הספרדי (51 ח'), בצלאל (37 ח'), איביס גינות המלכים (124 ח); בתל אביב – פולי האוס (40 ח'),  פרימה (20 חדרים), צפוי להיפתח סטאי תל אביב של האחים נקש בכיכר השעון ביפו (120 ח'); בטבריה – יו בוטיק של פתאל (60 ח'), אמיליס (48 ח'), בגדה המזרחית של הכנרת, בכורסי – סטאי כנרת של האחים נקש (110 ח'); בנתניה – ווסט לאגון של טמרס (273 ח'), בהרצליה – פאבליקה של ישרוטל (220 ח'), ברעננה פרימה מילניום (140 ח') ועוד.

בר המערה בוילה בראון, שהושק בשבוע שעבר בירושלים. ממוקם בבאר המים המקורית של הווילה.. (צילום: אסף פינצ'וק)
בר המערה בוילה בראון, שהושק בשבוע שעבר בירושלים. ממוקם בבאר המים המקורית של הווילה. (צילום: אסף פינצ'וק)

פרדוקס אוקטובר-נובמבר

בשנים עברו, בשנים שבהן היתה פריחה בתיירות, היה דווקא חודש נובמבר עולה על גדותיו והמלונות היו חווים תפוסת-יתר.

לכאורה, אין בכך הגיון, מכיוון שאוקטובר-נובמבר הם חודשים אפרוריים ונחשבים לשולי התיירות ולא לחודשי שיא. דווקא בשל כך, כשהמחירים יותר נוחים, נוטות קבוצות של תיירים, כמו צליינים ואחרים, להגיע לסיורים. תיירים אחרים מעדיפים להתרחק מחודשי הקיץ העמוסים והיקרים ומכוונים לחודשי הסתיו, לפני חודש דצמבר, שבו נוהגים הנוצרים לבלות את חג המולד בחיק המשפחה. כמו כן, גם ועדי העובדים בישראל מעדיפים את חודשי הסתיו שבהם הם מלחיצים את המלונות במחירים נמוכים וממלאים את החדרים.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה