שטחי חוף נוספים באילת יוחזרו לציבור

לאחר שחרור רצועת חוף בת 500 מטרים משטח קצא"א שהיתה סגורה משך 50 שנים, תשחרר גם חברת החשמל שטחים נוספים לטובת הציבור, לצד שימור אתר בית המשאבות
החוף המושב של קצא
החוף המושב של קצא"א, ש-200 מטרים ממנו הוגדרו כחוף אקולוגי שישמש לטובת צוללים ופעילות חינוך ימית. (צילום: יח"צ)
Monitour ads

לאחר שרצועת חוף בת חצי קילומטר משטח קצא"א – קו צינור אילת-אשקלון – נפתחה באילת אחרי 50 שנה, התקיים באחרונה סיור לבחינת סטטסוס שטחי חברת החשמל בעיר אילת. זאת בעקבות הסיכום בין שר האוצר משה כחלון לבין יו"ר חברת חשמל – האלוף במיל' יפתח רון-טל.

לדברי השר כחלון "בקיץ האחרון פתחנו לאחר עשרות שנים את חוף קצא"א לטובת ציבור המתרחצים באילת. התחייבנו שנמשיך לפנות חופים ושטחים נוספים וכך אנחנו עושים. נפעל בכל הכח בכדי שהחוף ייפתח כבר בעונת הרחצה הבאה".

במהלך הסיור, בו השתתפו יו"ר חברת חשמל ובכירי החברה ביחד עם ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי והנהלת העירייה, נבחנו אתר תחנת הכוח הישנה ואתר בית המשאבות השוכן על חופה של העיר, במטרה לאפשר ולקדם את פיתוחם לטובת הציבור ורווחתו.

לשמר ולספר את מורשת חברת החשמל

בתום המפגש, אמר רון-טל, כי חברת החשמל, כחברה ממשלתית בעלת אחריות תאגידית, מחויבת בין היתר לדאוג לרווחת הציבור בכלל, וכך גם בעיר אילת. "לחברת החשמל", הדגיש רון-טל, "יש אינטרס לשמר ולספר את מורשת חברת החשמל ולפיכך, אתר בית המשאבות יעבור תהליך שימור, בשיתוף פעולה של חברת החשמל ועיריית אילת, כמתקן בעל משמעות היסטורית לחברה ולעיר, וייבחנו האפשרויות  לפתיחת קטע החוף לשימוש הציבור במסגרת הסדר הנכסים של החברה".

עוד סוכם, כי עיריית אילת תציע מספר חלופות לשימוש זמני בשטח, בתאום עם חברת החשמל, שייבחנו מול הגורמים הרלוונטיים. עוד הוחלט בהסכמת הצדדים, כי יוקם צוות פעולה משותף לחברת החשמל והעיריה, שיסכמו את פרטי התכנית ויביאו לאישור הנהלת החברה והעיריה. השינויים כאמור, כפופים לאישור והחרגה של המדינה במסגרת הסדר הנכסים הכולל של חברת החשמל ולאישור הגורמים הרלוונטיים.

ראש העיריה ברך את שר האוצר ויו״ר חב׳ החשמל על הבנתם את הצרכים הציבוריים באילת ואמר: "סיכום חשוב זה מהווה פריצת דרך בשחרור שטחים, שעמדו בשיממונם עשרות שנים".

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה