שוק שייט התענוגות שובר שיאים

סוויטות מפוארות, ארוחות גורמה, מגלשות מים, ברמנים רובוטיים, מופעי אקרובטיקה, מופעים בסגנון ברודוויי תיאטרון מים ענק. ענף הקרוזים מוסיף להמציא את עצמו מחדש
האוניה Harmony of the Seas של רויאל קריביאן, המציעה מגוון מסלולים הכוללים הפלגות שבועיות בנות 7 לילות בים התיכון (ברצלונה), הים הבלטי והקריביים. (צילום: יח
האוניה Harmony of the Seas של רויאל קריביאן, המציעה מגוון מסלולים הכוללים הפלגות שבועיות בנות 7 לילות בים התיכון (ברצלונה), הים הבלטי והקריביים. (צילום: יח"צ)
Monitour ads

בעונת הקיץ הקרובה ייצאו עשרות אלפי ישראלים יצאו לחופשות, ואין ספק כי השנה ישנה עלייה בהזמנת חופשות לקרוזים. הקרוזים מאפשרים לנופשים ליהנות ממגוון סוגי חופשות בחופשה אחת- בטן גב, עיר, טיולים בטבע וכו'.

הביקוש הרב הביא להתפתחות רבה בענף, עם שדרוגים רבים באניות ובמתקנים והשירותים המוצעים בהן. רק לפני פחות משנה הושקה אניית הנופש הגדולה בעולם, למעשה עיר שטה על המים, ובשנה הקרובה מתוכננות השקות נוספות לאוניות הפאר הגדולות בעולם.

מחברת סנורמה (נציגת המכירות של תאגיד הרויאל קריביאן) דיווחו כי שוק שייט התענוגות האירופאי והישראלי, צובר תאוצה מדי שנה ואף שבר שיא חדש ב-2016 בתחום עולם השייט. יותר מ- 123 אניות שטות ל-39 יעדים. מדובר בגידול של 3% בהפלגות השייט לעומת השנה הקודמת. גידול של 3.4% בהזמנות של הנוסע האירופאי.

היעד המועדף על 50% מהאירופאים הוא הפלגות ים-תיכוניות (שהם 3.3. מיליון נוסעים). בצפון אירופה, הייתה עליה של כמעט 2% שהם 1.3 מיליון נוסעים. מחוץ לאירופה, היעד המועדף שבו ניכרת עלייה משמעותית בהזמנות הוא אזור הקריביים, עם כמעט 2 מיליון מפליגים (עליה של 16.5% ) בהשוואה לשנה הקודמת.

כיום, היעדים העיקריים והפופולאריים ביותר על ידי הנופש הישראלי הם קרוזים מברצלונה לרביירות הצרפתית והאיטלקית והפלגות לים הבלטי.  מדי שנה ישנה עליה של כ- 15%-20% במספר הישראלים שיוצאים לקרוזים ומספרם נאמד בכ-60-70 אלף איש. בנוסף, הגיל הממוצע  של הנופשים ירד ל-35, עקב העובדה כי הקהל הישראלי למד להכיר את יתרונות השיט ומצא כי זו החופשה האולטימטיבית עבורו לטיול.

מחירים למסלולים ל-7 לילות:

בקריביים – החל מ-900 דולר ביום; בים התיכון והים הבלטי החל מ-1,800 דולר לאדם בחדר זוגי. לא כולל טיסות.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה