רשות שדות התעופה מתכוננת לשביתת ועד העובדים

הבוקר (ד') יקיים מנהל נתב"ג, שמואל זכאי, ישיבת תאום עם חברות התעופה, רשות האוכלוסין, המשטרה וחברות שרותי הקרקע כדי לתאם את הפעילות המבצעית לקראת השביתה
Monitour ads

עדכון:  לפני דקות אחדות הסתיימה ישיבה עם חברות התעופה ושותפי הפעילות וכבר בדקות הקרובות תצא הודעה מסודרת לחברות התעופה "תתכן שביתה", כדי לצמצם למינימום את הפגיעה בציבור הנוסעים.

לפי ההיערכות, נמל התעופה ייסגר להמראות ונחיתות החל מיום שישי 1/12 בשעה 17:00 זמן מקומי ועד צאת שבת 2/12 בשעה 18:00 (זמ"מ).

תחילת בידוק ביטחוני בצאת שבת והצ'ק אין (רישום לטיסה) משעה 18:00, כלומר, טיסות ראשונות ימריאו החל משעה 21:00.

הנמל יהיה מבצעי באופן מלא ולכן כל היחידות המבצעיות והתפעול – מגדל הפיקוח, כבאות, מרכז מבצעים, ביטחון, הסבלים ויחידות השרות למטוסים – יהיו במשמרת מלאה.

הוקם צוות מיוחד הכולל את נציגות של הוועד והנהלת הנמל לאישור בקשות חריגות לנחיתות והמראות ובכלל זה טיסות אמבולנס. הנהלת השדה וצוותי העובדים נערכים לטיפול בנוסעים אשר טיסתם תאחר את הסגירה ויישארו בשדה (החל ממזון לתינוקות ועד מזרונים ושמכות).

בשעות הקרובות תתבהר התמונה כשיגיעו מחברות התעופה בקשות להקדים או לאחר את הטיסות ויתכן עד ביטול הטיסות האמורות לנחות או להמריא בזמן סגירת השדה. מדובר בכ-160 טיסות עם 25.500 נוסעים).
רשות שדות התעופה קוראת לציבור הנוסעים להתעדכן בחברות התעופה ובאתר האינטרנט של רשות שדות התעופה http://www.iaa.gov.il.

*

מנהל נמל התעופה בן גוריון, שמואל זכאי, יקיים הבוקר פגישת תיאום עם חברות התעופה, רשות האוכלוסין, המשטרה וחברות שרותי הקרקע, כדי לתאם את הפעילות המבצעית של נמל התעופה ביום שישי מכניסת השבת. בשעות בהן אמור נתב"ג להיות סגור, צפויות 175 נחיתות והמראות וצפי של 28 אלף נוסעים. היום בשעות הצהריים ייצא נוטאם (הודעת טיס) לחברות התעופה.

ברשות שדות התעופה קוראים לציבור הנוסעים להתעדכן בחברות התעופה על טיסתם.

ועד עובדי רשות שדות התעופה (רש"ת) הכריז אתמול על הפעלת השדה במתכונת יום כיפור עם כניסת השבת ועד צאתה. זאת לאחר ששר הפנים אריה דרעי, הקים ועדה בה שותפים ראשי יישובים באזור השפלה שמטרתה הכשרת מהלך שיביא לגביית כספים מהרשות.

לאחר שהוגשה עתירה בנושא שאמורה להיות נדונה בבג"ץ, מאיצה הוועדה את פעולתה, כדי להקדים את ההליך המשפטי.

משמאל, פנחס עידן בעת מינויו לנשיא איגוד עובדי התחבורה, עם אבי אדרי יו"ר איגוד עובדי התחבורה (מימין) ואבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות. (צילום: דוברות ההסתדרות)
משמאל, פנחס עידן בעת מינויו לנשיא איגוד עובדי התחבורה, עם אבי אדרי יו"ר איגוד עובדי התחבורה (מימין) ואבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות. (צילום: דוברות ההסתדרות)

ראש הממשלה התחייב כי לא ייגבו כספים מהרשות

ועד העובדים בראשות פנחס עידן טוען כי כבר בעבר ניסו ראשי רשויות בשפלה לקחת כספים מרש"ת, אולם ראש הממשלה התחייב בכתב כי לא ייגבו ממנה כספים, במיוחד לאור העובדה שהרשות אינה סמוכה על שולחן משרד האוצר או תקציב המדינה, אינה מקבלת שום שירות מאף יישוב באזור ומתפעלת הכל באופן עצמאי ועל חשבונה. "הרשות אינה מקבלת שום שירות מוניציפאלי מאף אחד מהישובים הסמוכים, משלמת מיסים למדינה בשווי חצי מיליארד שקל בשנה ומבצעת פרויקטים לאומיים שאמורים להיות ממומנים, או לפחות מסובסדים, ע"י המדינה אך הרשות מממנת אותם מהכנסותיה", נמסר מהוועד. הכוונה היא, בין היתר, לנמל התעופה בתמנע ההולך ונבנה ליד אילת בהשקעה של 1.7 מיליארד שקל מכספי הרשות.

היו"ר עידן: "זהו ניסיון חמור לקבוע עובדות בשטח ולבצע מחטף פוליטי בשנת בחירות ברשויות המקומיות, שמטרתו גיוס כספים מרשות שדות התעופה כדי לפתור בעיות מקומיות של הרשויות, והכל עוד בטרם הדיון המשפטי בנושא. אנו קוראים לשר הפנים ולוועדה-מטעם שהוקמה, להמתין לדיון המשפטי ולא לנסות לקבוע עובדות בשטח".

לדבריו, אם יוזמה זו תצא אל הפועל, הראשונים שישלמו את המחיר הם אלפי העובדים שעלולים לאבד את פרנסתם ומיליוני נוסעים שייפגעו בשירות ובבטיחות. "ראשי הרשויות אולי שכחו, אבל עובדים רבים ברשות ובחברות הנסמכות עליה הם תושבי האיזור", הדגיש עידן.

דובר ההסתדרות, יניב לוי, מסר בתגובה כי "חששותיהם של העובדים מפני ההשלכות שעלולות לפגוע באיתנות הכלכלית של הרשות הם חששות מובנים וההסתדרות פועלת מול כל הגורמים על מנת למצוא פתרון הולם ומוסכם".

מאבקה של רש"ת נגד "שינויי הגבולות":

רש"ת לבג"ץ: "להימנע מפעולה לשינוי מעמדו המוניציפאלי של נתב"ג"

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה