ריינאייר: חברת התעופה הראשונה באיחוד האירופי עם מיליארד נוסעים

יולי היווה חודש שיא בחברת התעופה המוזלת ריינאייר, שהטיסה בו 12.6 מיליון נוסעים. עם זאת, ריינאייר מתריעה כי הברקזיט הקרב עלול לגרום לביטול טיסותיה לבריטניה מקיץ 2019
ריינאייר פוצחת במכירה לקראת סוף השנה האזרחית עם טיסות מוזלות ביותר. (צילום: אתר החברה)
ריינאייר פוצחת במכירה לקראת סוף השנה האזרחית עם טיסות מוזלות ביותר. (צילום: אתר החברה)
Monitour ads

חודש יולי היווה חודש שיא בחברת תעופת הלואו-קוסט ריינאייר, שהטיסה בו 12.6 מיליון נוסעים. זו עלייה של 11% לעומת חודש יולי ב-2016. מספר זה הופך אותה לשיאנית חברות התעופה באירופה והיחידה שהשיגה מעל 12 מיליון נוסעים בחודש אחד באירופה.

בעקבות כך מגיעה ריינאייר למיליארד נוסעים מאז הקמתה, החברה הראשונה באיחוד האירופי שמגיעה למספר כזה.

בחודש יולי עלתה התפוסה במטוסי החברה ב-1% ל-97%.

קני ג'ייקובס, מנהל המכירות של ריינאייר אמר כי ההישג של הטסת מעל מיליארד נוסעים מאז הטיסה הראשונה ב-1985, הוא היחיד במדינות האיחוד האירופי.

ריינאייר מהווה גורם תעופתי חשוב גם בישראל והחל מהחורף הקרוב היא תטיס לישראל 28 טיסות מיעדים באירופה לנתב"ג ולעובדה-תמנע.

היום באתר – מעל מיליון מושבים מוזלים

ואצל ריינאייר, כל חגיגה כזו מלווה בצעד שיווקי, והפעם "מיליארד תודות" – מכירת מושבים מוזלים למעל מיליון מקומות ברשת היעדים של ריינאייר באירופה בין נובמבר לדצמבר. לרכישה היום, יוום חמישי, ה-3 באוגוסט, באתר.

מטוס הניאו החדש של איזי ג'ט
מטוס הניאו החדש של איזיג'ט. החברה הקימה מבעוד מועד חברה אירופית, כדי לנטרל את השפעת הברקזיט עליה. (צילום: יח"צ איזי ג'ט)

עם זאת המנכ"ל, מייקל אולירי, חוזה תקופה קשה לעסקים של חברת התעופה עם התקרבות מועד ההיפרדות של בריטניה מהאיחוד האירופי – הברקזיט. אם לא יהיה הסכם לגבי הברקזיט עד ספטמבר 2018, היא – וחברות נוספות – ייאלצו לבטל טיסות ולהפסיק למכור טיסות לאנגליה מקיץ 2019 ואילו תושבי אנגליה יוכלו להגיע לאירלנד רק במעבורות ולסקוטלנד ביבשה, אמר בראיון.

מי שהכינה את עצמה למצב היא חברת הלואו-קוסט הבריטית איזיג'ט, שהקימה חברת תעופה חדשה – איזי ג'ט אירופה (easyJet Europe) – שמרכזה בווינה, ותוכל להמשיך להפעיל טיסות בין מדינות באירופה וכן טיסות מקומיות בתוך המדינות עצמן, גם לאחר שבריטניה תעזוב את האיחוד האירופי. זאת ללא תלות בתוצאות השיחות שמתקיימות בין בריטניה והאיחוד בנוגע להסכמי תעופה.

כך נהפכת איזיג'ט לקבוצת תעופה פאן-אירופית עם שלוש חברות תעופה שבסיסן באוסטריה, שוויץ ובריטניה. כל שלוש החברות הן בבעלות easyJet plc שהיא בבעלות ושליטה אירופאית ורשומה בבורסת לונדון ובסיסה בבריטניה.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה