רוצים טירה בחינם? ממשלת איטליה מחלקת 103 אתרים הסטוריים

המדינה מוסרת בחינם 103 אתרים היסטוריים - כולל בתים ישנים, בתי חווה, מנזרים וטירות ללא תשלום. התנאי: להפוך אותם לאתרי תיירות. זאת כדי להוריד את הלחץ מוונציה
אחת הטירות הנכללות בתוכנית של ממשלת איטליה
אחת הטירות הנכללות בתוכנית של ממשלת איטליה להפיכה למלון או שימוש תיירותי אחר. (צילום: agenziademanio)
Monitour ads

האם רציתם אי פעם להיות הבעלים של טירה משלכם או אולי מנזר איטלקי? הנה ההזדמנות. במסגרת תוכנית אסטרטגית לתיירות של איטליה, מוסרת המדינה 103 אתרים היסטוריים – כולל בתים ישנים, בתי חווה, פונדקים, מנזרים ואפילו טירות עתיקות. עם זאת, רק מי שמתכוון לשפץ ולהפוך את המבנים לאתרי תיירות פעילים כמו מלונות, מסעדות וספא, יוכל לזכות בנכס היסטורי.

מפת הנכסים המוצעים למסירה ברחבי איטליה
מפת הנכסים המוצעים למסירה ברחבי איטליה לצורך הסבה לתיירות. (צילום: אתר agenziademanio)

סוכנות נכסי המדינה (Agenzia Del Demanio) ומשרד המורשת התרבותית, ניצבים בחוד החנית של הפרויקט, שמטרתו להוריד  את העומס מעל אזורי התיירות הפופולריים והצפופים ביותר של המדינה. כך יעדים פחות מבוקרים יזכו לזריקת עידוד תיירותית והכלכלה המקומית תיהנה. הרעיון הוא להפוך בניינים פרטיים וציבוריים אשר אינם בשימוש עוד, כמתקני לינה לצליינים, תיירים, מטיילים ורוכבי אופנים.

היזמים יוכלו לעבוד על הפרויקט תשע שנים עם אפשרות להארכה לתשע שנים נוספות.

הפרויקט כולל 103 אתרים היסטוריים זמינים ברחבי הארץ. רבים ממוקמים ליד הכביש הרומי המחבר את ונציה עם ברינדיזי בחוף הדרומי. אחרי שהנכסים הללו ייכנסו לשימוש ותיירים יתחילו לבקר באתרים בנוסף לונציה, ייכללו 200 אתרים נוספים בפרויקט בשנתיים הקרובות.

אין זו הפעם הראשונה שאיטליה מסתמכת על הציבור כדי להציל את האתרים ההסטוריים שלה. בפרויקט "המגדלור" למשל, הוציאה ממשלת איטליה למכירה פומבית כ-30 מגדלורים הסטוריים בשנים האחרונות כשהדרישה היתה זהה: להפוך את המבנים למלונות ומתקני תיירות. בנוסף, גייסה המדינה 502 מיליון אירו עבור "התוכנית לחיסול החוב הציבורי", כאשר הוציאה למכרז פומבי את אתריה הנחשבים ביותר בשנת 2013.

פרטים נוספים על הפרויקט ניתן למצוא באתר (באיטלקית) של סוכנות נכסי המדינה.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה