קצת נחמה ליוון: צופה 30 מיליון מבקרים ב-2017

ארגון התיירות של יוון GNTO פרסם תחזית לפיה צפויה שנת 2017 להיות שנת שיא בתיירות הבינלאומית למדינה, עם 30 מיליון מבקרים. גם הישראלים אוהדים
בניין הפרלמנט באתונה
בניין הפרלמנט באתונה. התיירות ליוון משגשגת ומפצה מעט על המצב הכלכלי הקשה. (צילום: עירית רוזנבלום)
Monitour ads

לפי תחזית של ארגון התיירות של יוון GNTO צפויה שנת 2017 להיות שנת-שיא בתיירות הבינלאומית למדינה, עם 30 מיליון מבקרים (תיירים ותיירי-יום שנשארים פחות מ-24 שעות). מדובר בגידול של 7% לעומת 2016 המתבטא בתוספת של 2 מיליון מבקרים לעומת השנה שעברה.

בין המבקרים צפויים להיות גם 900 אלף אמריקאים, לאחר שחברת אמירייטס החלה להציע טיסה יומית ישירה בין אתונה לנמל התעופה ניוארק בניו יורק.

גם ישראל תורמת את חלקה הצנוע: לפי נתוני רשות שדות התעופה (רש"ת), מתחילת השנה בחודשים ינואר-מאי 2017, נרשמו 213 אלף תנועות נוסעים בין ישראל ליוון, עלייה של קרוב ל-35% לעומת אותה תקופה אשתקד. בחודש מאי 2017 נרשמו כ-77 אלף תנועות, כאשר יוון ניצבה במקום השמיני בטבלת היעדים של הישראלים באותו החודש – עלייה של 21%.

"יוון – קלאסיקה של כל הזמנים"

בשנתיים האחרונות הגידול בתיירות ליוון הוא כמעט כפול מהגידול הממוצע של התיירות העולמי המגיע ל-3.9%.

המועצה הבינלאומית לנסיעות ותיירות WTTC המורכבת מגופים מסחריים בתחום התיירות – העריכה כי תעשיית התיירות תעזור לתמרץ את הכלכלה היוונית ב-6.9% ואת התעסוקה ב-6.3% כשהיא תומכת בקרוב למיליון משרות ומייצגת 20 אחוז מהתוצר הלאומי הגולמי.

סנטוריני
סנטוריני. נבחר כאי האולטימטיבי ברשימה השנתית של אתר Travel + Leisure. (צילום:buretman)

לפי המידע, אחת מכל חמש משרות ביוון קשורה לתעשיית התיירות. "תיירות היא חיונית למאמץ היווני כדי להתאושש כלכלית ולשגשג. כל 30 או יותר תיירים המבקרים ביוון  יוצרים מישרה חדשה",  מסר ארגון התיירות היווני.

טאלב ריפאעי, מזכ"ל ארגון התיירות העולמי UNWTO, הביע אף הוא תמיכה בתעשיית התיירות היוונית, כאשר ביקר במדינה באחרונה.

"יוון – קלאסיקה של כל הזמנים" הוא הלוגו התיירותי המוצלח של המדינה. אתונה זכתה לא מכבר להיכלל ברשימת 52 המקומות לבקר בהם ב-2017 שפרסם הניו יורק טיימס והאי סנטוריני נבחר כאי האולטימטיבי ברשימה השנתית של אתר Travel + Leisure .

זקינטוס זכה להיכלל ברשימת החופים שהעולם צריך לדעת עליהם, בעוד כרתים הוכרז כיעד ירח הדבש בעל המחירים הטובים ביותר על ידי יו אס ניוז אנד וורלד ריפורד.

הקישוריות אל יוון ואייה מכל העולם גברה מאד וגם חברת אליטליה מקיימת טיסה יומית מישראל לאתונה.

יוון והישראלים:

קיץ יווני: יהיה שמח בטברנה

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה