קלקול קיבה על ספינת האהבה

הפלגה בקרוז נחשבת למפנקת במיוחד, עד שנדבקים בווירוס של הקאות ושלשולים. טרם נמצאה הדרך למנוע זאת לגמרי. אולי הפתרון יבוא דווקא מהאוכל הכשר
טרמינל הקרוזים בפורט לודרדייל, פלורידה
טרמינל הקרוזים בפורט לודרדייל, פלורידה. התעשיה נאבקת בתחלואה התוקפת לא פעם מאות מפליגים. (צילום מהאתר)
Monitour ads

למרות תדמיתה הזוהרת של תעשיית הקרוזים, לצד אורחים ועובדים שנעלמים במצולות הים בנסיבות לא-ברורות, לא עוברת שנה בלי התפרצויות של וירוסי בטן, בעיקר נגיף ההקאות והשלשולים נורווירוס (norovirus) שגורם לנדבק בו ייסורים קשים ומקלקל לגמרי את החופשה.

לפי תחקיר אמריקאי, 10 מבין 15 אוניות שיצאו מנמל פורט לודרדייל ונמלים אחרים בארצות הברית בשנה שעברה, היו מזוהמות בנגיף הנורוווירוס, למרות שעברו את בדיקתו ואישורו של המרכז לבקרה ומניעה של מחלות ה- CDC  Centers for Disease Control and Prevention.

לא בהכרח בכל הפלגה יש אכן התפרצות, אולי במקרה שכן – מאות מהנוסעים והסגל נופלים למשכב ועל האוניה להפעיל תוכנית מיוחדת המגיבה להתפרצות כזו.

אין כמעט חברת קרוזים גדולה שאוניותיה חסינות מפני מגפת השלשולים וההקאות. לתינוקות וצעירים מאד וכן לאנשים מבוגרים, ההחלמה מהווירוס יכולה לדרוש אישפוז בבית חולים.

לפי ה CDC אין להתפרצות בהכרח קשר לשגרת התברואה של הספינה והמרכז לבקרה ומניעת מחלות דורש מחברות האוניות לקיים את התוכנית של מניעה ותגובה להתפרצות של וירוסים.

הנגיף יכול לחיות על האוניה פרק זמן של עד שבועיים, כלומר, לפגוע בנוסעים של כמה הפלגות וגם רחיצת ידיים יסודית במים וסבון לא יכולה להבטיח אי הידבקות ומניעת תחלואה.

בין המשטחים המזוהמים נמנים כפתורי מעלית, מעקות, כלים שונים במזנון וכמובן המזון: מנות מוכנים מראש, פירות-ים וגם פירות וירקות יכולים להיות נגועים בנורווירוס.

כשר על המים

הפתרון יכול לבוא אולי ממיזם חדש המציע אוכל כשר במהלך שייט. חברת גולדן טורס מקבוצת האחים אברהמוף נמצאת במו"מ מתקדם על הכשרת מתחמי הסעדה קבועים לשומרי מסורת על מגוון מסלולי שייט שיתבצעו במהלך 2018.

האוניה רויאל קריביאן סרנייד
האוניה רויאל קריביאן סרנייד. גולדן טורס תציע בשנה הבאה מתחם הסעדה כשר קבוע באוניות הקרוז השונות במגוון יעדים. (צילום: יח"צ)

בחברה אומרים כי חל גידול של למעלה מ-15% בקרב לקוחות המבקשים לצאת לשייט כשר. החברה מציעה מגוון חבילות שייט כשר, ביניהן שייט בים הבלטי ובאיים הקנריים.

כמו כן, במקביל לעלייה במודעות הכוללת לטיולי שייט למגוון יעדים, נרשמת עלייה בקרב קהל שומרי המסורת המבקש ליהנות מתחום השייט.

מוצריה של גולדן טורס כוללים מגוון חבילות שייט כשר. החבילה לים הבלטי, למשל, כוללת ארוחות בוקר כשרות במלון בשטוקהולם טרם ההפלגה; תפילת שבת במניין; חצי פנסיון וכיבוד לסעודה שלישית ומסלולים רגליים. כשרותה של החבילה מוצאת ביטוי במסלול ללא עגינות בשבת; אפשרות לתפילה במניין; הנפקת כלי בישול חדשים עבור צוות המטבח לצורך הכנת מוצרים כשרים; מלווה משגיח מטעם החברה; אוכל כשר מורחב המסופק באנייה שלושה חודשים טרם מועד השיט; כשרות דגים ועוד. "אנחנו לומדים הרבה מהשטח. אנחנו קשובים לצרכים של שומרי המסורת, משפרים ומשתכללים כל העת בתחום. כמי ששייכים למגזר שומרי מסורת בישראל, אנו מקפידים על מילוי צרכיהם של הנוסעים ומודעים לרגישויות של קהל היעד", אומרים בחברה.

לקראת 2018 נערכים בחברה להכשרת מתחם הסעדה כשר קבוע באניות הקרוז השונות במגוון יעדים בהן ישולבו קבוצות שומרי מסורת. המתחם הכשר יוצע במתחם קבוע לאורך כל השיט. "כל הכוונה היא לשכלל ולשפר את מגוון האפשרויות ולספק – עד כמה שניתן – קשת נרחבת של פתרונות לקהל שומרי המסורת. תחום הכשרות אף יורחב לקטגוריות נוספות".

בשני העשורים האחרונים ניצבת תעשיית הקרוזים בראש ענפי התיירות הצומחים בעולם. מאז שנת 2010 יצאו לשייט תענוגות קרוב ל-20 מיליון נופשים מרחבי העולם. חברות השייט מתרבות וגדלות. אניות חדשות, רובן ענקיות שמכילות אלפי נוסעים, מצטרפות כל העת.

בנוסף, האוניות נהפכו למטרה שלשמה יוצא המטייל לשייט וניתן למצוא עליהן הכל: אוכל בשפע, בילויים, הופעות, ספורט, ספא, קזינו ומתחם קניות. התפתחות מהירה זו הביאה לירידת תעריפי השייט והרחבת חוויית הפלגות הנופש לכל שדרות האוכלוסייה.

כתבה קודמת על היעלמות מאוניות קרוז:

תופעה: נעלמים מאוניות קרוז בלב ים

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה