קבוצת לופטהנזה הגישה הצעה לבנייה מחדש של אליטליה

קבוצת לופטהנזה הגישה היום (שני), הצעה רשמית לבנייה מחדש של חברת התעופה אליטליה, תחת שם הקוד "NewAliItalia", במועד האחרון להגשת הצעות
לוגו לופטהנזה. הצעת החברה היא בדגש על על מודל עסקי ממוקד אשר ייצר אופק כלכלי לטווח ארוך. (צילום: יח
לוגו לופטהנזה. הצעת החברה היא בדגש על על מודל עסקי ממוקד אשר ייצר אופק כלכלי לטווח ארוך. (צילום: יח"צ)
Monitour ads

קבוצת לופטהנזה הגישה היום (ב'), הצעה רשמית לבנייה מחדש של חברת התעופה אליטליה, תחת שם הקוד "NewAliItalia". מקבוצת לופטהנזה נמסר כי החברה בחרה שלא להגיש הצעה לרכישת אליטליה בשלמותה, אלא הביעה עניין רק בחלקים מקווי התעופה הגלובליים שלה, לצד קווים מקומיים פנים-אירופיים.

ההצעה כוללת תכנית קונספט לבנייה מחדש של אליטליה, בדגש על מודל עסקי ממוקד (NewAlitalia), אשר ייצר אופק כלכלי לטווח ארוך.

היום הוא המועד האחרון להגשת הצעות לרכישת נכסי החברה.

קודם להודעת לופטהנזה, פרסמה סוכנות הידיעות AP כי היומון האיטלקי קוריירה דלה סרה אומר כי לופטהנזה מתכוננת להציע 500 מיליון אירו עבור חלקים גדולים של אליטליה, כולל צי המטוסים, הטייסים, צוות האוויר והסלוטים בנמלי התעופה, בנוסף לנכסים שרכשה בשבוע שעבר מאייר ברלין וכי עד כה, אף חברת תעופה לא אישרה בפומבי את כוונתה להגיש הצעת רכש.

ממשלת איטליה האריכה את הלוואת הגישור בסך 600 מיליון אירו ועוד הוסיפה 300 מיליון אירו בשבוע שעבר, כדי לאפשר את המשך פעולתה של אליטליה עד הקיץ.

לכשיתקבלו ההצעות לרכישת החברה ויאושרו, תאפשר הממשלה למתמודדים עד סוף אפריל לחדד ולשפר את הצעתם עד סוף אפריל 2018, תקופה שלאחריה ההצעות ייבחנו על ידי רשות ההגבלים של האיחוד האירופי, מהלך שעשוי לארוך בין בין 4-6 חודשים.

כתבה קודמת על משבר אליטליה:

הוארך מועד הגשת הצעות לרכישת חברת התעופה אליטליה

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה