צניחה בתיירות לארה"ב בעידן טראמפ ברבעון הראשון

החגיגות היו מוקדמות מדי: צפי לעליה במספר התיירים לארצות הברית חרף גזירות הנשיא דונלד טראמפ, התנפצו אל קרקע המציאות. וזה עוד לפני הארווי ואירמה
אולם הרדיו סיטי בניו יורק. נדרשו מאמצים מתמשכים במדיניות הלאומית כדי לחזור לרמה של טרום 9/11 בתיירות. (צילום: clayton_cotterelll© NYC & Company
אולם הרדיו סיטי בניו יורק. נדרשו מאמצים מתמשכים במדיניות הלאומית כדי לחזור לרמה של טרום 9/11 בתיירות. (צילום: clayton_cotterelll© NYC & Company
Monitour ads

כניסות המבקרים הבינלאומיים לארצות הברית ירדו משמעותית השנה, כאשר הירידות החדות ביותר היו בתחילת השנה. כך גילתה התאחדות הנסיעות האמריקאית U.S. Travel Association, נתונים שהובילו לעדכון כלפי מטה של מספר כניסות המבקרים שפורסמו בעבר. כך לפי ה-Travel Weekly.

הירידות התלולות ביותר היו בפברואר (6.8%) ובמארס (8.2%) ונמשכו עד יולי. התיקונים עולים בקנה אחד עם הנסיגה שהיתה צפויה מראש להתרחש בשנת 2017, אבל המספרים לא העידו על עומק ההתרחשות.

דייויד הותר, סגן נשיא בכיר למחקר של ההתאחדות, אמר כי נתונים חדשים גרמו לעדכון כלפי מטה של תוצאות מגמות הנסיעות מלפני שנה. "בהחלט, פלח השוק של התיירות הבינלאומית היה חלש בהרבה ממה שנראה בתחילה," הודה.

לפי ה-US Travel, מדד מגמות הנסיעות שלו הוכן על ידי חברת המחקר אוקספורד אקונומיקס, שכלל נתונים חדשים של המשרד הלאומי לנסיעות ותיירות במשרד המסחר האמריקאי (The National Travel and (Tourism Office וכן, בין היתר, על ידי ארגון חברות התובלה האווירית IATA וענקית התוכנה וסליקת כרטיסי הטיסה והתיירות העולמית Sabre על נסיעות בינלאומיות נכנסות לארה"ב.

לפי שיטת החישוב של מחלקת המסחר, כניסות תיירים בינלאומיים ירדו ב-5.8% בפברואר וב-8.3% במארס, ל-4.5 מיליון תיירים ו-5.6 מיליון, בהתאמה.

העליה באפריל נבעה מחופשת הפסחא

הפיגוע במגדלי התאומים בניו יורק. יצר "עשור אבוד" לתיירות האמריקאית. (צילום Michael Foran)
הפיגוע במגדלי התאומים בניו יורק. יצר "עשור אבוד" לתיירות האמריקאית. (צילום Michael Foran)

תוצאות הרבעון הראשון ינואר-מארס מראות ירידה של 4.2% ל-15.8 מיליון כניסות. ההתאוששות הקלה עליה דיווח הארגון באפריל, נבעה מחופשת הפסחא, הוא טוען עתה.

בתיירות מישראל ניצבה ארצות הברית כיעד ראשון ברבעון ינואר-מארס 2017 עם 344,566 תנועות נוסעים (יוצאים ונכנסים) לעומת 308,238 באותה תקופה ב-2016 – עליה של קרוב ל-12% (נתונים: רש"ת).

"התיירות הנכנסת לארה"ב כבר חוותה 'עשור אבוד' אחרי ה -11 בספטמבר 2001", אמר מנכ"ל ההתאחדות רוג'ר דאו. "נדרשו מאמצים מתמשכים במדיניות הלאומית כדי לחזור לרמה של טרום 9/11 בתיירות, וזה קרה רק בשנה שעברה. אם איננו רוצים למחוק את כל ההתקדמות, הזמן לפעול הוא עכשיו".

הוא הוסיף כי למרות התחזית מבשרת הרעות, מימשל טראמפ יכול לעמוד לימין התעשיה על ידי המשך שיווק מותג התיירות של ארה"ב בחו"ל, וכן על ידי הגנה על מדיניות המקלה על כניסות תיירים לארה"ב, כגון הסכמי השמים הפתוחים ותכנית ויתור על ויזה.

כל אלה היו, כמובן, הערכות לפני ששתי הסופות הנדירות בעוצמן – הארווי ואירמה – תקפו את חופי ארצות הברית וגרמו לנזק שהיקפו עדיין לא ידוע, כולל ביטולי טיסות ולינות.

ידיעה קודמת על התיירות לארה"ב:

בתיירות לארה"ב: חוזי השחורות התבדו

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה