עולם הנסיעות במחצית השנייה של 2017

הטמעה מהירה של השינויים הטכנולוגיים עושה את ההבדל בעולם הנסיעות בין סוכנויות נסיעות, מלונות וחברות תעופה שישרדו וישגשגו - לבין אלה שיישארו מאחור וייעלמו
נתב
נתב"ג. חברת "שטראוס" זכתה במכרז להפעלת בית קפה בזרוע E, הזרוע החדשה בנתב"ג. (צילום: עירית רוזנבלום)
Monitour ads

עולם הנסיעות עובר שידרוג מהיר בתקופתנו, והמטיילים נהנים מכך. אך מבחינה עסקית, יש להבין את השינויים הללו ואת הדרך כיצד להטמיעם כדי לשרוד ולא להישאר מאחור ולהיעלם.

"מודיעין מחובר" (connected intelligence)

"מודיעין מחובר" הוא אחד הדברים אשר להם תפקיד משמעותי עבור הגופים הקשורים לעולם הנסיעות. זאת בעיקר הודות להתקדמות שחלה בתחום האוטומציה: אלגוריתמים לחיפוש אוטומטי מאפשרים לסוכנים לקבל מידע רב יותר, בלא להשקיע בכך עבודה מרובה, ובכך לשפר את השירות שיש ביכולתם להעניק ללקוחות. אוטומציה מסוגלת לאפשר לסוכנים, למלונות ולחברות התעופה, לתקשר עם הלקוחות ולסייע להם במהלך הטיול בזמן אמת. בנוסף, הדבר מאפשר לסוכני הנסיעות להתמודד עם ניהול לוח זמנים ולשחרר את זמנם, כך שיוכלו להתמקד בבניית מערכות יחסים ומתן מענה לבקשותיהם של הלקוחות.

מנכ"ל סייבר ישראל, גיא כהן. אנחנו נעים לקראת עולם שבו כל מכשיר חשמלי יהיה מחובר לאינטרנט, וכמות הנתונים והמידע שיתקבלו יהיו עצומים. (צילום: יח"צ)
מנכ"ל סייבר ישראל, גיא כהן. לעסקים שמתחילים להיות מעורבים בשיפור תהליכי מוקדם יותר, יש פונטציאל לעקוף במהירות את המתחרים. (צילום: יח"צ)

בכל הקשור לחברות תעופה, למשל, ל"מודיעין מחובר" יש תפקיד משמעותי, שכן הוא מאפשר איסוף וניתוח של נתוני מיקום ממקומות סגורים. ההבנה היכן האורחים והצוות נמצאים וכיצד ולאן הם נעים בתוך שדה התעופה – עשויה לסייע בשיפור זרימת התנועה ובמניעת צווארי בקבוק, ולאפשר לחברות תעופה לארגן בצורה יעילה יותר את פרישת צוות העובדים באופן שיענה על צרכיהם של האורחים. חברות התעופה יכולות להשתמש בהודעות ממוקדות על מנת להפחית את מספר המקרים בהם נוסעים מחמיצים טיסות המשך, וכן להציג ללקוחות הצעות שיגבירו את שביעות רצונם.

אנחנו נעים לקראת עולם שבו כל מכשיר חשמלי יהיה מחובר לאינטרנט, וכמות הנתונים והמידע שיתקבלו יהיו עצומים. החברות בעתיד תיבחנה ביכולת שלהן להבין לעומק כיצד כמות כזו של מידע יכולה לייעל את העסק שלהן.

חברות שאינן מסוגלות להפוך נתונים לתובנות אשר יאפשרו להניע שינויים תהליכיים, עלולות למצוא עצמן טובעות בים של נתונים חסרי שימוש. זה המקום שבו "מודיעין מחובר" נכנס לתמונה – שימוש ביכולות האוטומציה הדרושים על מנת לסייע לעסקים להפוך נתונים לפעולה.

מבט לעתיד

לאור העובדה ש"מודיעין מחובר" תוכנן מעצם טבעו להניע שיפור תהליכי בלתי פוסק לעסקים שמתחילים להיות מעורבים בכך מוקדם יותר, יש פונטציאל לעקוף במהירות את המתחרים.

במחצית השנייה של 2017 אנחנו צפויים לראות ממשקי שיחה קוליים וטקסטואליים מפותחים ומדויקים יותר, בעלי יכולות מתקדמות ומשולבים בכל ההיבטים של האינטראקציה שלנו עם מכשירים ודמויות דיגיטליים. ככל שחלקם של ממשקי השיח בתקשורת שמקיימים המשתמשים עם המכשירים ימשיך לגדול, כך תגבר החשיבות שלהם בנוף העסקי. ממשקי-שיח מוצלחים מהווים הזדמנות מצוינת לבניית מערכות יחסים, להעמקת האמון ולייעול האינטראקציות המתקיימות בין עסקים לבין צרכנים.

החברות שתהיינה מוכנות לקחת סיכון ולהתנסות בטכנולוגיות חדשות ולהיות בקידמת הטכנולוגיה – ירוויחו מהפוטנציאל שלהן להגברת היעילות התפעולית.

גיא כהן הוא מנכ"ל Sabre בישראל

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה