עוד סוכנות נסיעות קרסה ומשאירה נפגעים – Czech travel  

סוכנות נסיעות בשם Czech travel הפסיקה את פעילותה ולא תספק טיסות ומלונות שהבטיחה. רק בחודש יוני קרסה חברת "חופש ותיירות" והותירה נפגעים רבים
עמוד הפייסבוק של החברה. החברה מציעה חופשת ספא מענגת, וכן קורסי בישול, חבילות לפראג ועוד
עמוד הפייסבוק של החברה. החברה מציעה חופשת ספא מענגת וכן קורסי בישול, חבילות לפראג ועוד
Monitour ads

"לכל לקוחותינו שלום, עקב קשיים אליהם נקלעה החברה בעת האחרונה וביטול עיסקאות, אנו נאלצים להודיעכם כי לא נוכל לספק לכם את השירות שרכשתם – טיסות ובתי מלון. לאור המצב שנוצר, החברה מפסיקה את פעילותה ואינה מקבלת הזמנות חדשות. אנו נעשה את כל המאמצים על מנת  לפצותכם בעתיד. אנו מתנצלים על עוגמת הנפש". כך הודיעה חברת Czech Travel ללקוחות.

בעמוד הפייסבוק שלה מפרטת החברה כי "חברת Czech travel  מתמחה במתן שירותי תיירות איכותית לרפובליקה הצ'כית, והיא הנציגה הרשמית של רשות התיירות הצ'כית בישראל. הרפובליקה הצ'כית מציעה מגוון אפשרויות נופש הכוללות ספא בריאותי ומפנק, נופים אירופאים מרהיבים, ערים רומנטיות ואף היסטוריה יהודית רבת שנים".

בשיחה עם המחלקה המסחרית של שגרירות צ'כיה בישראל נאמר בתגובה כי לפני חמש שנים אכן היתה החברה הנציגה הרשמית של רשות התיירות הצ'כית, אולם עתה מדובר בסוכנות מסחרית בלבד שאינה סוכנות רשמית.

אתר האינטרנט של סוכנות הנסיעות. מציעה חופשות ספא במדינות מזרח אירופיות וכן טיסות ומלונות ושירותים נוספים
אתר האינטרנט של סוכנות הנסיעות. מציעה חופשות ספא במדינות מזרח אירופיות וכן טיסות ומלונות ושירותים נוספים

אינה חברה במוסדות הרשמיים

מבירורים נוספים עולה כי הסוכנות אינה חברה בארגון חברות התעופה יאט"א בישראל וכך גם לא בהתאחדות משרדי הנסיעות בישראל והיא אינה מוכרת להם. הטלפון במשרד ברחוב המרד בתל אביב אינו עונה, והודעה מוקלטת אומרת שהמשרד אינו עובד בימי שישי.

תגובה בעמוד הפייסבוק של חברת הנסיעות  Czech travel

זו כבר הקריסה השנייה בקיץ זה: בחודש יוני שלח סיטונאי תיירות שהפעיל טיסות שכר בשם "חופש ותעופה בע"מ" שגם הוא לא היה חבר התאחדות, הודעה לקונית לפיה המשרד נסגר והזמנות שהוזמנו עבור לקוחותיהם מבוטלות.

במקרה זה, בעקבות הפסקת פעילותה של "חופש ותעופה" ועל מנת לא לפגוע בקהל המטיילים שלהן, החליטו בצעד משותף חברות "רימון טיולים" וחברת "מגה תיירות" לקחת אחריות מלאה על המטיילים שלהן אשר היו רשומים בטיולים וחבילות נופש ואמורים היו לטוס בטיסות אלו, ורכשו את פעילות הטיסות המתוכננות לקיץ זה של חברת התעופה האיטלקית NEOS לצפון איטליה.

מנכ"לית התאחדות משרדי הנסיעות, חני סובול, אומרת בתגובה כי "במסגרת תזכיר החוק שהוגש על ידי שר התיירות יריב לוין, ועושה סדר בחוק שירותי תיירות, ישנו סעיף המאפשר לשר להסדיר את מקצוע סוכן הנסיעות. אנו חושבים שהגיעה השעה".

Monitour ads

2 תגובות

 1. הגיעה השעה שמשרד התיירות ידרוש ערבויות כספיות מחברות
  המספקות שרותים בארץ ובחול וזאת על מנת להבטיח את כספי המטיילים..
  בזמנו על מנת להקים סוכנות נסיעות דרש משרד התיירות מכל חברה שקמה ערבות בנקאית בגובה של כ 300000 דולר…..במשך השנים ובשם רעיונות ליברליים ותחרות חופשית המשרד הסיר דרישה זאת
  והנה התוצאה…..
  נעם שימרון

 2. נעם שלום,
  שרלטנים יש בכל ענף, עם רישוי ממשלתי ובלעדיו.
  מדובר בענף מסחרי ולא ברפואה, למה דרושה רגולציה של האח הגדול (ובמקרים רבים- המושחת).
  פשיטות רגל בענף שלנו יש גם של סוכנויות יטאיות ואפילו, לא יאמן, של חברות טיסה וחברות מהעולם הרחב.
  תוכל להעביר סטטיסטיקה לגבי הנזק שנגרם ללקוחות עקב פשיטת רגל,
  תוך השוואה בין הנזק שנגרם מסוכנויות "ממשלתיות" לרגילות?

השאר תגובה