נמלי הקרוזים בפלורידה נסגרו מאימת אירמה

נמלי אוניות הקרוזים בפלורידה נסגרו אתמול או נמצאים בהליך של סגירה, בשל ההוריקן העוצמתי אירמה שעושה את דרכו לכיוונם, וצפוי להגיע אליהן מחר בבוקר
נמל מיאמי. באל על מאמינים כי העיר תהפוך ליעד נופש אטרקטיבי גם למשפחות ישראליות. (צילום: ויקיפדיה)
נמל מיאמי. באל על מאמינים כי העיר תהפוך ליעד נופש אטרקטיבי גם למשפחות ישראליות. (צילום: ויקיפדיה)
Monitour ads

מיאמי, פורט לורדרדייל (Port Everglades) אורלנדו (Port Canaveral) פאלם ביץ' ומפרץ טמפה, נסגרו אתמול, ה-8 בחודש, בשל ההוריקן אירמה הקרב אליהם. ג'קסונוויל (JaxPort)) צפוי להפסיק את פעילותו גם כן, כמו גם קיי ווסט שהפסיק לפעול ופונה מעובדיו.

אירמה, בעוצמה 5 רוב השבוע החולף עם רוחות שהגיעו ל-185 בשעה, שעטה דרך האיים הקריביים ואיי באהאמה, הורסת בדרכה איים כמו סנט מרטין, ברבודה ואחרים.

כל לוחות הזמנים של אוניות הקרוזים שתוכננו להעלות נוסעים או להורידם בנמל בפלורידה בין יום שישי ליום שני ה-11 בחודש, שונו והנוסעים הופנו לנמלים אחרים או בוטלו. ספינות קרוז אינן עוגנות בנמל בזמן סערות בהיקף של הוריקנים מחשש לנזק לספינה. כל האוניות עזבו את הנמלים המסוכנים מבעוד מועד.

ביום שישי בבוקר הועברו נמלי מיאמי, פורט לודרדייל ופאלם ביץ' על ידי משמר החופים הלאומי למצב Zulu – שפירושו סגירה המונעת מהאוניות להיכנס לנמל. זו הגדרה של מצב מסוכן בנמל, שמגיע אחרי התראה על הכנה לפינוי ופינוי כשההנחה היא שהסופה תגיע תוך 12 שעות.

אורלנדו וטמפה פועלים עדיין תחת אזהרה, שכן הרוחות צפויות להגיע אליהם תוך 24 שעות וג'קסונוויל קיבל אורכה של 48 שעות עד שאירמה צפויה להגיע אליו.

הנמלים יישארו סגורים עד שיוכרז על הפסקת תקופת החירום. בשלב זה, אין הערכה מתי יוכרז על כך.

בין האוניות שעזבו ביום חמישי את הנמלים בפלורידה עם הנוסעים עליהן נמנות ספינות הקרוז Norwegian Escape ו- MSC Divina בנסיון למצוא מחסה בנמלים בטוחים או בלב ים. בנוסף, רוב ההפלגות שהיו אמורות לצאת לדרך ביום שני הועברו ליום שלישי ה-12 בחודש.

מומחים אומרים כי מדובר במכה קשה לענף הקרוזים ולחברות האוניות: מעבר לביטול המיידי של ההפלגות, ישנן תעשיות שלמות שחיות מן ההפלגות ובהן תעשיית המזון, הטיסות, המלונות – מדובר בסבבים שלמים שבוטלו. עם עוד שני הוריקנים בדרך, ניכרת תופעה של עצירת הזמנות כשהלקוחות נמנעים מהזמנת קרוזים גם למועדים רחוקים יותר.

גם פארק דיסני וורלד נסגר

מפארק דיסני וורלד נמסר כי בעקבות העדכונים בתחזית מזג האוויר, מגוון הפארקים של דיסני והם הפארקים הנושאיים, פארקי המים וכל האחרים ייסגרו לחלוטין עד הבוקר, יום שבת ה-9 בחודש בשעה 9. אלה יישארו סגורים עד יום שני ה-11 בספטמבר מתוך כוונה לשוב ולהיפתח ביום שלישי ה-12 בספטמבר.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה