נחנך הקו הישיר תל אביב-שנגחאי

קו שנגחאי-תל אביב יופעל באמצעות מטוס הדרימליינר החדיש ומספר הטיסות של היינאן איירליינס בקווי סין-ישראל יגדל החודש ל-8 טיסות שבועיות
Monitour ads

חברת התעופה הסינית, היינאן איירליינס,  החלה הבוקר (ג') את הפעילות בקו הישיר תל אביב-שנגחאי, בשעה שהמטוס הראשון ועליו מאות תיירים מסין, נחת בנתב"ג.

היינאן איירליינס תפעיל שלוש טיסות שבועיות בקו תל אביב-שנגחאי במטוסי דרימליינר חדישים. פתיחת קו זה התאפשרה בעקבות שיתוף פעולה נרחב בין היינאן איירליינס למשרד התיירות, במסגרתו הוענק לחברה תמריץ בסך 750,000 יורו לפתיחת הקו, בהתאם למדיניות הממשלה לעידוד התיירות לישראל.

בטקס שהתקיים הבוקר לרגל תחילת הפעילות, השתתפו מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי, שגריר סין בישראל Zhan Yongxin, סגן נשיא חברת היינאן איירליינס Hou Wei ומנכ"ל החברה בישראל, לי ליאנג.

לקראת הגעת הטיסה הראשונה משנגחאי אמר שר התחבורה והמודיעין, ח"כ ישראל כ"ץ כי "הגדלת היעדים בין ישראל לסין צפויה להעניק תמריץ למימוש הפוטנציאל הענק של תיירות נכנסת מסין ותגדיל את החשיפה של ישראל כיעד תיירותי מבוקש. מדובר במאות אלפי סינים, המעריצים את ההיסטוריה של עם ישראל ואת האתרים היהודיים, המושכים אליהם מיליוני מבקרים מכל העולם", הוסיף השר כץ. השר כ"ץ ציין כי "הרחבת הטיסות למזרח הרחוק בכלל ולסין בפרט, מבוצעת במסגרת רפורמת השמיים הפתוחים".

שר התיירות ח"כ יריב לוין, הנמצא בימים אלה בשנגחאי, אמר אתמול עם המראת המטוס: ״אני מברך את חברת היינאן על פתיחת הקו משנגחאי לישראל כחלק משיתוף הפעולה הפורה עם משרד התיירות. עם כניסתי לתפקיד, הצבתי כיעד מרכזי את הגדלת תנועת התיירים מסין וכיום אנו עדים לעלייה של עשרות אחוזים בתנועת התיירות מהמדינה. אני מאמין שעד סוף השנה נשבור שיאי כניסות תיירים מסין, כאשר נחצה את רף 100 אלף התיירים הסינים שיבקרו בישראל".

לדברי לוין, הוא מקיים בימים אלו ביקור עבודה בסין על מנת להמשיך ולקדם את התנופה האדירה של שיווק ישראל שהמשרד מבצע במדינה. "רצף הפגישות עם התעשייה מקדם שורה של הסכמים עם גורמי התיירות המובילים בסין. אני משוכנע ששיתוף הפעולה השיווקי של המשרד וחברת היינאן, יחד עם פעולות נוספות שמבצע המשרד – ימשיכו להוביל לשבירת שיאים חדשים בתנועת התיירות מסין״, אמר.

לדברי Hou Wei, סגן נשיא היינאן איירליינס, "כניסתה של היינאן איירליינס לשמי ישראל לוותה בהוזלת מחירים משמעותית, לצד שדרוג משמעותי בשירות והפעלת צי מטוסים חדיש. פתיחת קו שנגחאי-ישראל הוא תקדים בחברה, משום שבדרך כלל קו נוסף נפתח לאחר שנה וחצי מתחילת פעילות של קו ראשון. אנו מאמינים מאוד בפוטנציאל התנועה הסינית לישראל, ובשוק הישראלי שמפתיע אותנו מאוד לטובה, ובביקושים שהוא מייצר".

הוא הוסיף כי היינאן שוקלת ברצינות רבה פתיחת קוים נוספים בין ישראל וסין והזכיר כי היינאן איירליינס השלימה באחרונה גיוס ראשון של שמונה דיילים ישראלים שישולבו בקווים לתל אביב.

מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי, בטקס ההשקה של היינאן משנגחאי

היינאן איירליינס תפעיל שלוש טיסות שבועיות בין תל אביב לשנגחאי בימים ראשון, שלישי וחמישי. שעת ההמראה מנתב"ג ב-13:55 (שעון ישראל) והגעה יום למחרת לשנגחאי בשעה 5:30 (שעון סין). שעת ההמראה משנגחאי בשעה 01:25 (שעון סין) ושעת הנחיתה בנתב"ג באותו יום בשעה 8:30 (שעון ישראל). מחיר כרטיסי הטיסה בשלוש הטיסות הראשונות החל מ-499 דולר. לאחר מכן יתומחרו הכרטיסים החל מ-599 דולר. מחיר כרטיסי הטיסה במחלקת עסקים החל מ-2,749 דולר.

היינאן איירליינס השיקה באפריל 2016 את הקו הראשון ת"א-בייג'ינג. בימים אלה הודיעה היינאן על בחינת  הרחבת השירות בקו זה והוסיפה בחודש ספטמבר טיסה חמישית שבועית, כך שהקו יפעל בימים ראשון, שלישי, רביעי, חמישי ושבת. קו התעופה החדש תל אביב-שנגחאי צפוי להגדיל את סך הטיסות של חברת היינאן בחודש זה ל-8 טיסות שבועיות בקו ישראל-סין. הדבר צפוי להביא לזינוק נוסף במספרם של המבקרים הסינים בישראל בשנת 2018.

מנתונים שחושפת חברת התעופה היינאן איירליינס היום עולה כי בחודשים ינואר ועד יולי בשנת 2017 נכנסו לישראל 64,600 מבקרים מסין, נתון המעיד על עליה של 66% ביחס לשנה שעברה. זאת ועוד, במחיצת הראשונה של שנת 2017 היינאן הטיסה 49,364 נוסעים.

מנתונים נוספים שחושפת היינאן איירליינס  עולה כי 40% מהבאים לישראל מסין הם אנשי עסקים, 30% הם תיירות נוצרית, ו-30% הם תיירות כללית. אופי התיירות הסינית הוא קבוצתי וממוצע השהייה בישראל עומד על 6 לילות.

חברת התעופה היינאן איירליינס (Hainan Airlines) הינה חברת התעופה הפרטית הגדולה ביותר בסין, ומהווה חלק מקבוצת האחזקות HNA. היינאן איירליינס מחזיקה בצי של כ-177 מטוסים וזוכה להכרה בינלאומית גוברת ובדירוגים שונים, כמו דירוג 5 כוכבים של Skytrax. החברה טסה ל- 70 יעדים בתוך סין. ה-Hub המרכזי שלה בבייג'ינג ומספקת קישור מהיר ונוח לטיסות פנים בסין וליעדים בינלאומיים.

שנגחאי. הבוקר החלה הפעילות בקו הישיר תל אביב-שנגחאי, עם נחיתת המטוס הראשון ועליו מאות תיירים מסין,. (צילום: Nitesh Bhundia)
שנגחאי. הבוקר החלה הפעילות בקו הישיר תל אביב-שנגחאי, עם נחיתת המטוס הראשון ועליו מאות תיירים מסין,. (צילום: Nitesh Bhundia)

 

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה