נוהל חדש יאפשר ליישם הסכמי תעופה חדשים בתוך חודש

שר התחבורה, ישראל כ”ץ, הודיע היום על אישור נוהל חדש עם משרדי המשפטים והחוץ, המאפשר ליישם הסכמי תעופה עם מדינות שונות בעולם, בתוך חודש מיום חתימתם בראשי תיבות
Monitour ads

ביום ראשון הקרוב יגיש שר התחבורה ישראל כ"ץ לאישור הממשלה נוהל מקוצר המאפשר ליישם הסכמי תעופה עם מדינות שונות בעולם, בתוך חודש מיום חתימתם בראשי תיבות. ההסכם הראשון שיובא לאישור הוא הסכם התעופה שנחתם בראשי תיבות בין ישראל לבין איסלנד, דבר שיאפשר לראשונה להפעיל טיסות לואו-קוסט בין ישראל לארצות הברית וקנדה דרך איסלנד.

ידוע כי חברת הלואו-קוסט האיסלנדית  WOW Air הגישה בקשה לטוס לישראל כשהיא מציעה טיסות לואו-קוסט מישראל לרקייאוויק שבאיסלנד וממנה טיסות המשך ליעדים בארצות הברית במחירים הנעים בין 180-200 אירו.

עד כה, נמשך הליך אשרור הסכמי תעופה בין מדינות לאחר חתימתם על ידי שני הצדדים שנים רבות והיווה תנאי הכרחי ליישום ההסכם ולתחילת הטיסות של חברות התעופה.

השר כ"ץ ציין כי הנוהל החדש שנחתם מעמיד את ישראל בשורה אחת עם המדינות המתקדמות בעולם. "מדובר בבשורה של ממש, הן לנוסע הישראלי שייהנה מהוזלת מחירים נוספת ומהרחבת מגוון השירותים, והן לחברות התעופה הישראליות שייפתחו בפניהן אפשרויות עסקיות רבות ומגוונות" הוסיף כ"ץ.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ ושגריר יפן בישראל, קוג'י טומיטה חותמים על הסכם תעופה חדש. (צילום: פייסבוק)
שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ ושגריר יפן בישראל, קוג'י טומיטה חותמים על הסכם תעופה חדש. (צילום: פייסבוק)

הסכמי תעופה עם כ-70 מדינות בעולם

משרד התחבורה חתום כיום על הסכמי תעופה עם כ-70 מדינות בעולם. כ-25 הסכמים נוספים נמצאים כיום בהליכי אשרור שונים לאחר שנחתמו בין המדינות. הנוהל החדש שסוכם עם משרדי המשפטים והחוץ, יחול על הסכמים אלה ויאפשר ליישם אותם בתוך חודש ימים.

שר התחבורה הדגיש כי קיים קשר ישיר בין הגידול בהיצע הטיסות לבין הירידה במחירי כרטיסי הטיסה. "אני נחוש להמשיך ולחתום על הסכמי תעופה נוספים ולהביא לישראל חברות תעופה נוספות, שיוזילו את מחירי הטיסה לצרכנים המקומיים ולתיירים" אמר.

כפי שכבר פורסם, בעקבות הסכם השמיים הפתוחים נרשמה ירידה של עשרות אחוזים במחירי כרטיסי הטיסה, לעשרות יעדים בעולם. ביעדים למזרח אירופה ירדו מחירי הטיסות ב-18%, ביעדים למערב אירופה ירדו המחירים בין 12-30%, לצפון אמריקה, המזרח הרחוק ואוסטרליה ירדו המחירים ב-20% וליעדים באפריקה ב-13%.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה