נדחתה עתירת מנהלי הגוש הגדול והטיסות משדה דב יימשכו

בדיון שהתקיים היום, המליץ בית המשפט העליון למנהלי הגוש הגדול למשוך את עתירתם לביטול החוק המאפשר את המשך הטיסות משדה דב וכך עשו
שדה דב בתל אביב.בדיון שהתקיים היום, המליץ בית המשפט העליון למנהלי הגוש הגדול למשוך את עתירתם לביטול החוק המאפשר את המשך הטיסות משדה דב. (צילום: רש
שדה דב בתל אביב. בית המשפט לא הסכים עם הטיעון שאפשר להסתפק בטיסות מנתב"ג לאילת. (צילום: רש"ת)
Monitour ads

בג״צ דחה היום את עתירת מנהלי הגוש הגדול ואישר את המשך הטיסות משדה דב. כזכור, הכנסת אישרה ברוב חסר תקדים של למעלה מ-70 ח"כים מול אפס מתנגדים, את החוק, שיזמו חה״כ איציק שמולי ובצלאל סמוטריץ, אשר מנע את הפסקת הטיסות לאילת.

מנהלי הגוש הגדול הגישו עתירה לבג״צ לביטול החוק בטענה, שהחוק פוגע בזכויות יסוד של בעלי הקרקע ונוגד את ההסכם אליו הגיעו עם המדינה להפסיק את הפעילות האזרחית בשדה דב בחודש אפריל 2017.

במהלך הדיון טענו העותרים כי החוק הוא תוצר של קמפיין שהובל על ידי ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, במסגרתו הצליח לשכנע את הציבור ואת חברי הכנסת כי הפסקת הטיסות לאילת תגרום להרס העיר. לדברי העותרים, ניתן היה למצוא פתרון אחר לטיסות לאילת וזאת באמצעות טיסות לאילת מנתב״ג.

ביהמ״ש העליון דחה את הטענות וקבע שאין בטענות העותרים להוות עילה לביטול החוק והמליץ להם למשוך את העתירה, אשר נמחקה.

המנהלים של הגוש הגדול יוצגו על ידי עו״ד רחל זכאי. הכנסת יוצגה על ידי עו״ד אביטל סופולנסקי ועיריית אילת יוצגה על ישי עו״ד אלון גלרט ועו״ד ינקי פפר משרד מיתר.

ידיעה קודמת בעניין פעילות שדה דב:

ועדת הכלכלה אישרה את המשך הפעילות האזרחית בשדה דב

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה