מתי אפשר לדרוש פיצוי על נזק בשל שביתה?

שביתת הפתע הלילה של עובדים שלא התייצבו למשמרת בנתב"ג בעקבות קבלת מכתבי שימוע לפני פיטורים, עיכבה נוסעים רבים. מה המעמד של הנפגעים מהשביתה?
העובדים הפסיקו אמש את פריקת המזוודות והנוסעים נותרו יושבים בתוך המטוס עת ארוכה. (צילום אילוסטרציה: עירית רוזנבלום)
העובדים הפסיקו אמש את פריקת המזוודות והנוסעים נותרו יושבים בתוך המטוס עת ארוכה. (צילום אילוסטרציה: עירית רוזנבלום)
Monitour ads

"במהלך השעות הקרובות יצומצם פער האיחורים בלוח הטיסות, עם הגעת משמרת הבוקר", נמסר הבוקר מרשות שדות התעופה, בעקבות שביתת הפתע של עובדי פריקת המזוודות בנתב"ג אמש. בנמל התעופה בן גוריון ישנם גם הבוקר (ב') עיכובים בהמראות בשל מחאת עובדים, שלא התייצבו למשמרת הלילה בעקבות קבלת מכתבי שימוע לפני פיטורים.

בעקבות מחאת העובדים הזמניים בנתב"ג, שעבודתם הסתיימה עם סיום החגים, עוכבו נוסעים כבר אמש ליותר משעה בממוצע בעלייה למטוס. על המשק מרחף איום שביתה נוסף, מצד ההסתדרות, פיטורי העובדים במפעל נגב קרמיקה.

שביתות אלו משפיעות על ציבור רחב ועל המשק הישראלי

תור בנתב"ג. טיסות רבות עוכבו בשל השביתה. (צילום אילוסטרציה: עירית רוזנבלום)
תור בנתב"ג. טיסות רבות עוכבו בשל השביתה. (צילום אילוסטרציה: עירית רוזנבלום)

עורכי  הדין ורד כהן ורענן  בר-און, ממשרד בר-און  כהן עורכי-דין מסבירים: במקרים מסויימים, רשאי ניזוק משביתה לתבוע את נזקיו מהשובתים, ולעיתים גם ממעסיקיהם. העקרון הוא, ששביתה הינה זכות חוקתית מהמעלה הראשונה, אבל גם לשביתה יש סייגים מחייבים. שביתה תהא לגיטימית רק כל עוד היא ממלאת את החוקים וההגבלות שנקבעו. כאשר השביתה חורגת מזכות ההתארגנות והגנה על עובדים, ומקבלת אופי של פעולה בריונית זורעת הרס – נסללה הדרך להגשת תביעה נזיקית.

המקרה ה"קל"  הוא  כאשר  השביתה  מוכרזת  כבלתי  חוקית. הכרזת השביתה כבלתי חוקית סוללת את הדרך לתביעה נזיקית נגד השובתים.
לדוגמה, שביתה בנמל אשדוד, אשר הוגדרה כ"פראית", כי נעשתה ללא הכרזה כדין על סכסוך עבודה וללא גיבוי הסתדרות העובדים, ואף תוך הפרת החלטת בית הדין הארצי לעבודה.

ואולם,  גם  במקרים  בהם  השביתה  הינה  חוקית  לכאורה  –  יתכן  להטיל  אחריות  נזיקית כלפי  מי  שנפגע  ממנה.  זאת,  בעיקר  כאשר  מוכח  העדר  פרופורציה  בין  הנזק  והפגיעה להם  טוענים  העובדים  השובתים  לבין  הנזק  שנגרם  למשק/ לצדדים שלישיים  בגין השביתה.

המסר הוא ברור: שביתה היא זכות חוקתית, אבל גם לה יש הרעיון הוא, שכשם שלעובד קנויה חירות לשבות, כך גם לאחרים קנויה החירות לעסוק במקצועם (חופש העיסוק), לעשות שימוש במתקנים שרשויות המדינה מעמידות לרשותם לפי דין, ולקבל את השירותים הלגיטימיים שמותר להם לקבל מרשויות אלה.

אילו נזקים ניתן לתבוע?

עורכי הדין ורד כהן ורענן בר-און, ממשרד עורכי הדין בר-אורן-כהן. (צילום: יח"צ)
עורכי הדין ורד כהן ורענן בר-און, ממשרד עורכי הדין בר-אורן-כהן. (צילום: יח"צ)

ניתן לתבוע נזק פיזי ישיר (למשל נזק שנגרם למטען שעוכב בנמל בגין השביתה). עוד ניתן לתבוע נזק  כלכלי אחר שאיננו נזק פיזי ישיר לשביתה (למשל: הפסד כספי שנגרם עקב ייקורה של ההובלה, והוצאות כספיות נוספות בהן נאלץ לשאת צד שלישי בגין השביתה).

בנוסף, ניתן לתבוע נזקים  עקיפים, כאשר המעשה הבלתי חוקי גורם נזק לא רק לנפגע הישיר, אלא למי שנפגע פגיעה כלכלית עקיפה. כך למשל, במקרה של השביתה בנמל – יכולים לתבוע בעלי המכולות שנחסמה מהם הכניסה לנמל, יכולים לתבוע מי שהתקשר בחוזה עם בעלי המטענים וכן הלאה.

לסיכום: כפי שקבע ביהמ"ש העליון – שביתות, מעצם טבען, גורמות להפרות חוזים שונים, ואם השובתים היו צריכים לשאת בכל נזק הנובע משביתה – היה הדבר מחסל את זכות השביתה והופך אותה לבלתי אפשרית. אבל, גם למאבק מקצועי יש גבולות, ומי שיבעט בהם – יצא וידיו על ראשו.
לפיכך, בכל מקרה לנסיבותיו יבחן ביהמ"ש עד כמה רציני הנזק לצד שלישי עקב נקיטת השביתה לעומת מהי התועלת שהיתה צפויה לשובתים כתוצאה מהשביתה, ועד כמה לגיטימיים, חוקיים ומוסריים האמצעים בהם נקטו השובתים.
באופן כזה יימתח קו הגבול בין פעולה בתום לב לבין פעולה זדונית, ותבוצע הפרדה בין הגנה לגיטימית על זכות לבין הפקרות ובריונות.

עורכי  הדין  כהן  ובר-און  מתמחים בתחום  הליטיגציה – התדיינות בבית המשפט, דיני משפחה ודיני ביטוח  ונזיקין, כולל רשלנות רפואית

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה