משלחת של בכירים מטורקיה קוראת לישראלים לחזור ולנפוש בה

מושל אנטליה:"אני נמצא כאן כדי להזמין את התייר הישראלי לטורקיה. היעד שלנו הוא להגיע שוב ל- 330 אלף תיירים ישראלים". ברבעון הראשון דווקא נרשמה ירידה של כ-15%
מלון קרוואנסריי לארה באנטליה, טורקיה
מלון קרוואנסריי לארה באנטליה, טורקיה. הטורקים קוראים לישראלים לחזור לבקר אצלם, בעוד ארדואן ממשיך לתקוף את ישראל. (צילום מאתר המלון)
Monitour ads

לאחר הפשרת היחסים הדיפלומטייים בין ישראל לטורקיה – וגם ירידה מתמשכת וקשה של התיירות לטורקיה בכלל ולאנטליה בפרט – הגיעה לישראל בהודעה קצרה משלחת של כ-15 בכירים מתעשיית התיירות של אנטליה.

הבכירים התכנסו הבוקר (ה') בבית התרבות הטורקית ביפו באירוח של שגריר טורקיה בישראל, כאמל אוקום. בראש המשלחת עומד מושל אנטליה מוניר קאראלאולו (Münir Karaloğlu) שהגיע על מנת לקרוא לישראלים לחזור ולבקר בטורקיה, ובפרט באנטליה. במשלחת נכללו גם ראש לשכת המסחר המקומית, בעלי בתי מלון בעיר, ראש הקרן לקידום אנטליה ונוספים.

מושל אנטליה קאראלאולו הצהיר כי הוא הגיע לישראל בשיא עונת התיירות התיירות כדי לחזק את הקשר בין אנטליה לישראל. "בואו נפריד בין פוליטיקה ותיירות. תל אביב קרובה יותר לאנטליה מאנקרה ואנחנו רוצים אתכם כאורחים שלנו ולא רק כלקוחות".

הנתונים מראים שבשנה האחרונה הייתה עלייה של 60% בתיירות הישראלית לאנטליה וזאת ביחס לשנת 2015. יחד עם זאת השאיפה של ממשלת טורקיה היא לחזור למספרים של שנת 2008 בה ביקרו 330 אלף תיירים ישראלים באנטליה לבדה.

מדוע יש אזהרת מסע לטורקיה?

בהתייחס למצב הביטחוני ולאזהרת המסע של המטה ללוחמה בטרור לגבי טורקיה, אמר השגריר הטורקי: "אנחנו מבטיחים ביטחון מלא לישראלים המבקרים בטורקיה. לא רק לתיירים, אלא גם לאנשי עסקים. טורקיה היא מדינה בטוחה והמצב בה אינו שונה מכל מקום אחר באירופה. אני מציע לכם לפנות למי שהוציא אזהרת מסע ולבדוק מדוע היא קיימת בכלל".

על פי נתוני משרד התרבות והתיירות של טורקיה, במהלך שנת 2016 ביקרו באנטליה כ-170 אלף תיירים מישראל. עד שנת 2010, הגיעו לטורקיה מישראל כ-550,000 נופשים, כאשר אחד מכל שמונה ישראלים בחר להגיע לנפוש במדינה. שנת 2008 הייתה שנת שיא בביקור תיירים ישראלים באנטליה, בין 2015 ל- 2016 היה גידול ל- 60% ביקורים ישראלים באנטליה.

עם זאת, לפי נתוני אותו משרד, ברבעון הראשון של 2017 יצאו לטורקיה (לא בתור יעד המשך) 34.4 אלף ישראלים, לעומת 40.8 אלף ברבעון הראשון של 2016 – ירידה של 15.7%.

גם ועדי העובדים טרם הסירו את החרם שהטילו על טורקיה בתחום היציאה לנופש והם אינם מציעים אותה לחבריהם.

אירוע שגרירות טורקיה בישראל
אירוע שגרירות טורקיה בישראל היום ביפו עם מושל אנטליה, בבית התרבות המשופץ בכיכר השעון. (צילום: יח"צ)

כמאה טיסות הלוך ושוב קבועות בשבוע בין איסטנבול וישראל

חברות התעופה Turkish Airlines ו-Pegasus Airlines מפעילות כ-100 טיסות הלוך ושוב קבועות בשבוע בין איסטנבול וישראל. בעונת הקיץ, המתחילה בימים אלה, זמינות גם טיסות קבועות וטיסות שכר (צ'רטר) לאנטליה, המציעה מגוון רחב של פעילויות, בילוי, אטרקציות ונופים ובכללן גם את אחת מרצועות החוף היפות ביותר במזרח התיכון, וכמובן את בתי המלון הידועים בשיטת הכל כלול.

מושל אנטליה התייחס לנתוני הטיסות והסביר כי "יש לנו טיסות ישירות מאנטליה ל- 300 יעדים בעולם. יש לנו אינטרס משותף. אנחנו רוצים לשפר לא רק את הגישה בין ישראל לאנטליה אלא גם הפוך, אנו רוצים שתיירים מאנטליה יגיעו לישראל".

במשלחת הבכירים מטורקיה נמנים ראש לשכת המסחר והתעשייה של אנטליה, יוסף חאג'יסולימנאאולדו  (Yusuf Hacısüleymanoğlu), ראש איחוד בעלי המלונות בטורקיה, סורורי צורבטר (Sururi Çorabatır), נשיא איחוד המלונות והתיירות באגן הים התיכון, ארקן יאגי ( (Erkan Yağcı, וראש הקרן לקידום אנטליה.

במסגרת שהותם בישראל ייפגשו אנשי המשלחת עם סוכנויות תיירות, סוכני נסיעות ונציגים מלשכת המסחר תל אביב והמרכז וכן עם בכירים  במשק הישראלי.

הביקור הנוכחי הוא המשכו הישיר של ביקורו של שר התרבות והתיירות הטורקי, נאבי אבקי (Nabi Avcı),  בתערוכת התיירות הבינלאומית השנתית IMTM  בפברואר השנה  במסגרתו נפגש עם שר התיירות הישראלי יריב לוין.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה