מסעדת "הירקון 99" במלון דן בפסטיבל הקולינריה Round Tables

מסעדת "הירקון 99" במלון דן תל אביב, תפעל בימי הפסטיבל במתכונת פופ אפ ותציע את המסעדה הכשרה היחידה בפטסיבל הקולינריה Round Tables by American Express
קרם שוקולד-קרמל אפוי ב
קרם שוקולד-קרמל אפוי ב"בן מארי" ובגט פריך, יצירה מבית מסעדת "הירקון 99" במלון דן. (צילום: יח"צ)
Monitour ads

מלונות דן מרחיבה את שיתוף הפעולה עם פסטיבל הקולינריה הבינלאומי Round Tables by American Express, אשר מפגיש בין המסעדות הישראליות המובילות והשפים הטובים בעולם ויתקיים בפעם השלישית בין ה-29 באוקטובר ל-17 בנובמבר. במסגרתו יוצעו לחיך הפודי'ס הישראליים 14 מסעדות חדשות מהמוערכות והמעניינות בעולם, שיא של כוכבי מישלן ומטבחים חדשים והרפתקניים

שף אנדרו ג'נסטרה, הבעלים של המסעדה Andreu Genestra Restaurant, שנפתחה בשנת 2012 וזכתה בכוכב מישלן בשנת 2015. (צילום: באדיבות Andreu Genestra Restaurant)
שף אנדרו ג'נסטרה, הבעלים של המסעדה Andreu Genestra Restaurant, שנפתחה בשנת 2012 וזכתה בכוכב מישלן בשנת 2015. (צילום: באדיבות Andreu Genestra Restaurant)

השנה, לראשונה, תצטרף מסעדת "הירקון 99" של מלון דן תל אביב לפסטיבל, כמסעדה הכשרה היחידה במתכונת Pop Up, כאשר אליה יגיע למשך שבוע השף הספרדי עטור כוכב המישלן אנדרו ג'נסטרה  (Andreu Genestra) ממיורקה, ספרד.

המסעדה תציע תפריט מיוחד אותו רקח במשותף עם שף המלון עובד אלפייה.

כמו כן תתן הרשת את חסותה לפסטיבל זו השנה השניה ותארח במהלך חודש נובמבר את השפים הבינלאומיים הידועים המשתתפים בפסטיבל.

מעדנים מהמטבח המיורקי

השף הספרדי אנדרו ג'נסטרה (34) הוא הבעלים של המסעדה Andreu Genestra Restaurant, שנפתחה בשנת 2012 וזכתה בכוכב מישלן בשנת 2015. המסעדה ממוקמת במלון היוקרתי Hotel Perdi Son Jaumell – באי הספרדי מיורקה, ומעוטרת בשני כוכבים מטעם Guide Campsa (כיום נקרא Guide Repsol) – מדריך הקולינריה הנחשב של ספרד. שף ג'נסטרה מציג במסעדה שלו את המטבח המיורקי תוך שילוב מושלם של תרבות, מסורת, יצירתיות, טריות חומרי גלם ורמת ביצוע מהגבוהות ביותר.

שף עובד אלפיה, שף מלון דן תל אביב. המסעדה תציע תפריט מיוחד אותו רקח במשותף עם השף האורח. (צילום: אסף אמבר)
שף עובד אלפיה, שף מלון דן תל אביב. המסעדה תציע תפריט מיוחד אותו רקח במשותף עם השף האורח. (צילום: אסף אמבר)

השף ג'נסטרה הוא כוכב גדול בספרד, משתתף קבוע בתוכניות רדיו מקומיות של בישול ובתוכניות בישול ותחרויות בטלוויזיה הספרדית.

"הירקון 99", מסעדת השף של מלון דן תל אביב – הוותיק מבין מלונות היוקרה בעיר – מציעה באווירה אינטימית במיוחד חוויה קולינרית כשרה ברמה הגבוהה ביותר.

שף המלון, עובד אלפיה, עושה במסעדת "הירקון 99" שימוש מושכל בחומרי גלם מקומיים מובחרים, שילוב של טעמים אירופיים וים-תיכוניים מקומיים, ומוסיף נגיעות אישיות שהופכות כל מנה למיוחדת ומפתיעה, מבלי לעבור על חוקי הכשרות.

אלפיה מכהן כשף ראשי של מלון דן תל אביב מזה 19 שנים. הוא רכש את כישוריו בתחום המסעדנות, בין היתר, במסעדת "קרן" המיתולוגית של חיים כהן ואירית שנקר. בנוסף, היה בעלים ושף של "קפה ללא שם" ו"הביסטרו של עובד" בפלורנטין, אשר אירח את הבוהמה התל אביבית של שנות ה-90.

מנה ממסעדתו של השף הספרדי אנדרו ג'נסטרה ממיורקה. (צילום באדיבות Andreu Genestra Restaurant)
מנה ממסעדתו של השף הספרדי אנדרו ג'נסטרה ממיורקה. (צילום באדיבות Andreu Genestra Restaurant)

הפורמט המנצח של פסטיבל הקולינריה נשמר: כל מסעדה בינלאומית שולחת את השף הראשי וצוותו לבשל שבוע במטבח של מסעדה מובילה בתל אביב, יחד עם השף המקומי. בכל מסעדה מארחת יוגש תפריט טעימות, המציג את מנות הדגל של המסעדה האורחת, בשילוב טעמים וחומרי גלם מקומיים בתיבול השף המקומי.

מאחורי Round Tables by American Express עומדים המסעדן יאיר בקייר, יזם ושותף לשעבר במסעדות "הרברט סמואל", "טאפאס אחד העם" ו"קלארו", ביחד עם נירית וייס ומאיה קרבט, בעלות סוכנות לייעוץ תקשורת ותוכן המתמחה במותגי פרמיום, עם מחלקה קולינרית משגשגת.

הארוחות המשותפות של השף עובד אלפיה והשף Andreu Genestra יוצעו בראונד הראשון שיתקיים בין ה-29 באוקטובר ל-2 בנובמבר 2017.

מחירי הארוחות הם החל מ-269 שקל והחל מ-209 שקל למחזיקי כרטיס אמריקן אקספרס.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה