מנכ"ל רשת מלונות דן רפי שדה פורש

רפי שדה, מנכ"ל מלונות דן, הודיע ליו"ר הדירקטוריון מיכאל פדרמן על רצונו לפרוש מהתפקיד לאחר 4 שנים. הרשת מונה כיום 14 מלונות
הסוויטה הנשיאותית במלון המלך דוד בירושלים, מלון הדגל של רשת מלונות דן, המארח נשיאים, ידוענים ותיירים רבים. (צילום: אורי אקרמן)
הסוויטה הנשיאותית במלון המלך דוד בירושלים, מלון הדגל של רשת מלונות דן, המארח נשיאים, ידוענים ותיירים רבים. (צילום: אורי אקרמן)
Monitour ads

רפי שדה, מנכ"ל מלונות דן, הודיע אתמול למיכאל פדרמן, יו"ר הדירקטוריון, על בקשתו לפרוש מתפקידו לאחר 4 שנים ויסיים את תפקידו בסוף השנה. לדבריו "לאחר 4 שנים החלטתי לפרוש ולסיים את תפקידי. אני מלא הערכה למלונות דן, למשפחת פדרמן ולמיכאל פדרמן ומודה לו על תמיכתו בי ב-4 שנים האחרונות. אני מודה לחבריי להנהלת מלונות דן ולעובדי החברה על תמיכתם בי במהלך כהונתי."

רפי שדה, המנכ"ל היוצא של רשת מלונות דן. (צילום: סיון פרג')
רפי שדה, המנכ"ל היוצא של רשת מלונות דן. (צילום: סיון פרג')

היו"ר פדרמן קיבל את בקשתו ואמר כי "רפי שדה תרם רבות בארבע השנים האחרונות לחברת מלונות דן להצלחתה ושגשוגה. אני רוצה לאחל לרפי הצלחה בהמשך דרכו."

רשת דן מונה כיום 14 מלונות – 4 מלונות בירושלים, 2 בתל אביב, 2 מלונות באילת, 3 מלונות בחיפה וכן מלונות באשקלון, הרצליה וקיסריה.

בחודש יוני זכתה רשת דן במעמד פלטינה ברשימת דירוג מעלה לשנת 2017. הרשת, המדורגת ברשימה משנת 2015, היא החברה היחידה מענף המלונאות המופיעה בדירוג. הדירוג בוחן את פעילותן של חברות מובילות במשק בתחומי ליבה במסגרת העשייה אשר כוללים, בין היתר, אתיקה ושקיפות, יחסי עבודה, גיוון והכלה, איכות סביבה, התנדבות, תרומה לקהילה, ממשל תאגידי, נגישות, אחריות ברכש ועוד.

רשת דן היא הרשת הוותיקה בישראל. הכנסותיה מפעילות מלונאית במחצית הראשונה של 2017 עמדו על כ-477.8 מיליון שקל, לעומת כ-459 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד – עלייה של כ-4%. הרשת גם בונה מלון בבנגלור שבהודו.

בשבוע שעבר עוד נראה שדה באירוע ההשקה של פסטיבל Round Tables by American Express עמו משתפת הרשת פעולה ובתחילת חודש יולי השתתף במסיבת עיתונאים לרגל גמר השיפוץ בבניין ההיסטורי של מלון דן אכדיה בהרצליה פיתוח. המלון הסולידי והקלאסי, מוקף בשנים האחרונות במלונות חדשים ובהם המותג הבינלאומי ריץ קרלטון, המותג הישראלי הרודס של מלונות פתאל ומלון ישרוטל פאבליקה החדש, שפתח באחרונה את שעריו.

המבנה של דן אכדיה עבר שיפוץ מקיף, לצד חידוש אזור ההסעדה, בהשקעה כוללת של כ-40 מיליון שקלים. שדה אמר אז שהשקעה בהיקף כזה היא השקעה לא-מבוטלת, שנעשתה בצורה היסודית והאיכותית של הרשת, כדי שהשיפור יהיה משמעותי וייראה, תוך הקפדה על חוקי השימור.

מלון דן אכדיה. מלון נופש עם בריכה וחוף ים, אך גם מלון עסקים, שעבר שידרוג ב-40 מיליון שקל.. (צילום אורי אקרמן)
מלון דן אכדיה. מלון נופש עם בריכה וחוף ים, אך גם מלון עסקים, שעבר שידרוג ב-40 מיליון שקל. (צילום אורי אקרמן)

סיבוב שלישי לשדה

שדה הוא נכד לרוזי והארי לוי, מקימי מלון השרון בהרצליה ומלון בצפון ים המלח, שאצלם גדל. איוש כסא מנכ"ל הרשת ב-1 בינואר 2014, החזירה את שדה "הביתה". זה היה כבר הסיבוב השלישי שלו ברשת, לאחר שכיהן בעבר שלוש שנים כמנהל מלון דן תל אביב וכן שימש כמנהל שיווק בעת כהונתו של מיקי פדרמן כמנכ"ל מלונות דן. דירקטוריון החברה ציין אז בהחלטתו על המינוי, כי כישוריו, ניסיונו המקצועי העשיר והיכרותו רבת השנים עם ענף המלונאות והחברה "יאפשרו לחברת מלונות דן להגיע להישגים מרשימים תחת ניהולו".

רפי שדה, מהמנהלים הוותיקים והמוערכים בתעשיית המלונאות הישראלית, נודע בעיקר בזכות 26 השנים בהן ניהל את רשת מלונות ישרוטל, פיתח אותה והפך אותה לרשת מצויינת. הוא ניהל גם כשנה וחצי את מלונות פתאל ואח"כ כיהן תקופה קצרה כיו"ר רשת מלונות אפריקה ישראל. הוא עסק כמה חודשים כיועץ עצמאי בתחום המלונאות, כאשר נקרא להחליף בתפקיד את עמי הירשטיין, מנכ"ל מיתולוגי בפני עצמו, שגם מאחוריו היו 32 שנים ברשת דן.

שדה היה מזוהה כל השנים עם פסטיבל ישרוטל קלאסיקאמרי, הפסטיבל הבינלאומי למוזיקה קלאסית, מיסודן של רשת מלונות ישרוטל והתזמורת הקאמרית הישראלית. שמתקיים מדי שנה בחודש ינואר באילת.

כמה שנים לפני חזרתו של שדה למלונות דן, נוצר שיתוף פעולה בין רשת דן לבין המנהל המוסיקלי ליאוניד רוזנברג לייסוד פסטיבל דומה ועתה למעשה מתחרות שתי הרשתות – שאת שתיהן ניהל שדה – על אותה משבצת.

הוא גם עזר להביא את תרבות המחול לאילת באמצעות פסטיבל אנאפאזה – אירועי להקת המחול בת שבע שנעשו בשיתוף עם רשת ישרוטל משנת 2001 בפארק תמנע ובעיר, הסוחף מדי שנה אלפי אנשים.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה