מלון מערבי ראשון ייפתח לחוף הים באיראן

מלון גראן מליה ברומא, איטליה. החברה הספרדית מזדרזת להכנס לאיראן. (צילום מאתר Melia)
Monitour ads

איראן, שבה נהוגה הפרדה בין נשים לגברים בחופי הים והאלכוהול אסור – תזכה למותג המלונאי המערבי הראשון שלה לחוף הים, כולל בריכות שחיה, ברים וספא

חברת המלונות הבינלאומית והספרדית במקורה מליה (Melia Hotels International), תפתח מלון של חמישה כוכבים במותג גראן מליה במגדל של 130 מטרים בחוף הים הכספי באיראן בשנה הבאה. כך לפי סוכנות הידיעות בלומברג.

ההודעה פורסמה לאחר הסרת שורה ארוכה של סנקציות מסחריות על הרפובליקה האיסלמית על ידי המערב בינואר.

"אנחנו מאמינים בפוטנציאל התיירותי של איראן", אמר בכיר במליה, שלא פירט אם יוגש אלכוהול בברים של המלון, "תמיד היינו חלוצים בפיתוח של שווקים חדשים", הוסיף.

עם זאת, מליה אינה המלון המערבי הראשון באיראן. באוקטובר 2015 נפתחו מלונות נובוטל ואיביס של ענק המלונאות הצרפתי אקור ליד שדה התעופה ע"ש חומייני בטהרן. מלונאים, כולל של רשת המלונות מדובאי Jumeirah ו- Rotana של אבו דאבי, רוצים גם הם לקטוף חלק מהגאות התיירותית הצפוייה ביעד שהוא העתיק בתרבויות המזרח התיכון ובו עתיקות כמו פרספוליס לצד חופים זהובים מזה מזה ושלג מזה.

המלון החדש של מליה יהווה חלק מאזור חדש הנבנה באזור הנופש סלמן שאהר. הוא יתחרה עם מלון פאר של Rotana שיהיה מלון הלאקשרי הראשון שיופעל על ידי מותג מחו"ל מאז ההפיכה של אייטולה חומייני, שבעקבותיה נמלטו מאיראן רשתות המלונות המערביות היאט, שרתון ואחרות בשנת 1979.

הצפי הוא כי איראן תגיע לכ-900 מלונות בתוך חמש שנים, לעומת 768 מלונות כיום ומחיר הלינה צפוי לעלות ב-25% בתקופה זו, כאשר מספר התיירים אמור להגיע ל-6.3 מיליון.

עם זאת, חלק מחברות המלונאות הבינלאומיות עדיין מחכות עם תוכניות למלון בטהרן. למשל, לרשת אינטרקונטיננטל שלה, בין היתר, המותגים הולידיי אין וקראון פלאזה, אין תוכניות להתרחב לאיראן, לפי דובר של החברה. כך גם רשת הילטון הבינלאומית.

עבור מליה, הסרת הסנקציות פירושן שהיא יכולה להכנס לאיראן לפני מתחרותיה. "שורשינו המזרח-תיכוניים מקלים עלינו להתחבר עם הקונספט המזרח-תיכוני", אמר נציג החברה, שמקורה, כאמור, בספרד.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה