מלון אוריינט של ישרוטל הושק על רקע האירועים בירושלים

מלון אוריינט של ישרוטל הושק אמש במעמד שר התיירות יריב לוין, ראש העיר ירושלים ניר ברקת, הבעלים ויו"ר מועצת המנהלים של רשת ישרוטל ג'וליאן לואיס ו-300 אורחים
החצר הפנימית במלון אוריינט החדש של רשת ישרוטל בירושלים, שנפתח לא מכבר אחרי שנים של בנייה. (צילום: אסף פינצ'וק)
החצר הפנימית במלון אוריינט החדש של רשת ישרוטל בירושלים, שנפתח לא מכבר אחרי שנים של בנייה. (צילום: אסף פינצ'וק)
Monitour ads

ארבע שנים ארכה בנייתו של מלון אוריינט של ישרוטל, הממותג Isrotel Exclusive Collection, ועם כל העליות והמורדות שבמצב הבטחוני והפוליטי של ישראל, דווקא בתקופה סוערת זו של המאבק על הר הבית, שגבה כבר קורבנות משני הצדדים, נקבעה השקת המלון במסגרת אירוע חגיגי של קביעת המזוזה, ולא בוטלה.

אירוע ההשקה של המלון, הממוקם במושבה הגרמנית בבירה, נערך אוריינט ירושלים בנוכחות 300 אורחים. זאת במסגרת אירוע חגיגי של קביעת מזוזה, במעמד שר התיירות ח"כ יריב לוין, ראש העיר ירושלים ניר ברקת, הבעלים ויו"ר מועצת המנהלים של רשת ישרוטל ג'וליאן לואיס, מנכ"ל רשת ישרוטל ליאור רביב ובכירים נוספים ברשת ובענף התיירות בישראל.

מלון אוריינט מצטרף ל-17 בתי המלון של הרשת הפרוסים ברחבי הארץ – מאילת, ים המלח, מצפה רמון, מבואות ירושלים, תל אביב, הכרמל ועד הגליל העליון.

את האירוע הנחה השדרן מנחם פרי וטקס קביעת המזוזה התנהל על ידי רב הכותל, הרב שמואל בן ציון רבינוביץ'. באירוע נאמו שר התיירות, ראש העיר ירושלים והבעלים של הרשת.

אירוע קביעת המזוזה אתמול. מימין, מנכ"ל ישרוטל ליאור רביב,ראש העיר ניר ברקת, הבעלים ג'וליאן לואיס, השר יריב לוין, מנהל המלון עמית בהט. (צילום: יונתן הלפרין)
אירוע קביעת המזוזה אתמול. מימין, מנכ"ל ישרוטל ליאור רביב,ראש העיר ניר ברקת, הבעלים ג'וליאן לואיס, השר יריב לוין, מנהל המלון עמית בהט. (צילום: יונתן הלפרין)

חלק חשוב מתנופת היזמות המלונאית בירושלים

שר התיירות, ח"כ יריב לוין הביע שמחה לחנוך את המלון הראשון של רשת ישרוטל בירושלים, שלדבריו מהווה צעד נוסף במפעל הציוני של משפחת לואיס. "מלון אוריינט הוא חלק חשוב מתנופת היזמות המלונאית בירושלים שמקדם משרד התיירות.", ציין שר התיירות, "המשרד ימשיך לקדם ולעודד הקמת  חדרי מלון ברחבי הארץ, כדי להגדיל את ההיצע. פתיחת המלון בימים אלה של שיא בכניסות תיירים ולינות בבתי המלון, תיתן מענה נוסף וייחודי לתיירים הרבים הפוקדים את העיר ירושלים".

ראש העיר ירושלים ניר ברקת, בירך על פתיחת המלון החדש ואמר, כי המלון הוא עוד ציון דרך חשוב בשורה של בשורות בתחום התיירות בירושלים, גם במספר חדרי המלון שעלה מכ-9,000 לפני עשור ל-17,000 בשנים הקרובות, כאשר בארבע השנים הקרובות עתידים להיבנות עוד 4,500 חדרים בירושלים, וגם בכמות התיירים שמגיעה לירושלים ששוברת את שיאי כל הזמנים. "לבתי המלון החדשים ולצמיחה במספר התיירים יש השלכה ישירה לצמיחה הכלכלית בעיר וליצירת עשרות אלפי מקומות תעסוקה", הדגיש ברקת, "אני מאחל הצלחה רבה למלון אוריינט שיושב בצומת דרכים היסטורי-תרבותי, סמוך לתחנת הרכבת הישנה של ירושלים, בין תיאטרון ירושלים לעיר העתיקה ומגלם בתוכו את ערכיה של ירושלים, שמשלבת את העתיק וההיסטורי עם המתחדש והמודרני. נמשיך לתת לכם רוח גבית".

הבעלים ויו"ר מועצת המנהלים, ג'וליאן לואיס, אמר כי הוא זוכר את התחלת בניית אוריינט ירושלים בשנת 2013. "מאז חלפו 4 שנים, והמלון מוכן ופתוח לאורחים. לקחת פרויקט משלבי התחלה עד לסיום, הוא דבר סבוך שדורש מאמץ רב של הרבה מאוד אנשים שאני מודה להם מאוד. החל משר התיירות יריב לוין, שסייע לנו והביא הרבה מאוד תיירים לישראל. דרך ראש העיר ניר ברקת, שסייע מאוד בקידום בניית המלון, האדריכלים וצוות ישרוטל, בראשם  מנכ"ל ישרוטל, ליאור רביב ומנהל המלון עמית בהט".  לדבריו, לישרוטל יש הרבה לאן לגדול עם השנים, "ואנחנו גאים להיות בירושלים ולתרום לא רק בתיירות הפנים אלא גם בקידום התיירות הנכנסת, ולהעניק שירות נהדר ללקוחות נהדרים".

לאביו של ג'וליאן, דיוויד לואיס המנוח, היה חלק מכריע בפיתוח המלונאות בישראל, עוד מימי החלוציות של מלון המלך שלמה באילת. לואיס: "יש לנו הכבוד להיות חלק מתרבות מזרח-תיכונית עתיקה של אירוח, ואנו רוצים שאנשים מכל מקום בעולם יגיעו ויספרו לאחר מכן במקומותיהם על כל הטוב שיש בישראל. הם מוזמנים להגיע לכאן ולראות במו עיניהם את ישראל, ואת הרצון שלה לשלום ולחיים בשלווה, כמו כל מקום אחר בעולם. אני גאה בכל 5000 העובדים של ישרוטל בישראל הבאים מכל רבדי האוכלוסייה; יהודים וערבים, ישראלים ופלסטינים, העובדים כולם יחדיו, ומיצרים הרמוניה ותקווה לעתיד טוב יותר".

במלון 240 חדרים וסוויטות, המחולקים בין המבנה המרכזי ולשני המבנים לשימור, שנבנו על ידי הטמפלרים. (צילום: אסף פינצ'וק)
במלון 240 חדרים וסוויטות, המחולקים בין המבנה המרכזי ולשני המבנים לשימור, שנבנו על ידי הטמפלרים. (צילום: אסף פינצ'וק)

מבנה המתכתב עם ההיסטוריה של ירושלים

מלון אוריינט ירושלים, הממוקם בכניסה לשכונת המושבה הגרמנית, ובצמוד למתחם תחנת הרכבת הישנה, עתיד להצטרף למותג מלונות היוקרה של הרשת, לצד; כרמים, בראשית, יערות הכרמל, רויאל ביץ' תל אביב ורויאל ביץ' אילת. ההשקעה בו, כולל רכישת הקרקע, מוערכת בכ-500 מיליון שקל.

המלון מציע חוויית אירוח ייחודית, במבנה המתכתב עם ההיסטוריה של ירושלים, לצד ההדר והנוחות של מלון יוקרה מודרני. מיקום המלון, באזור מרכזי ומבוקש בלב ירושלים המערבית, ובמרחק הליכה מחומות העיר העתיקה ומאתרי התיירות המרכזיים של העיר, מבטיח "חוויה ירושלמית" איכותית במיוחד.

במלון 240 חדרים וסוויטות, המחולקים בין המבנה המרכזי ולשני המבנים לשימור, שנבנו על ידי הטמפלרים, שהתגוררו בשכונה בשלהי המאה ה-19 וראשית המאה ה-20. המבנים מתקופת הטמפלרים עברו תהליך קפדני של שחזור ושימור, והם מאכלסים כעת את הסוויטות היוקרתיות של המלון. על גג המלון תפעל בריכה חיצונית, ממנה נשקף נוף עוצר נשימה של ירושלים והעיר העתיקה. עוד במלון, בריכה מקורה בקומת הספא. במתחם הספא הענק והמפואר ניתן יהיה ליהנות מסאונות, חמאם וג'קוזי, וכן מתפריט טיפולים עשיר, מבית ספא יערות הכרמל בעל המוניטין.

במהלך שעות היום והערב ניתן לסעוד במסעדת ה"חאן" – הלובי-בר החלבי והכשר של המלון. ארוחת בוקר עשירה תוגש בכל בוקר במסעדת המלון.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה