מכרז המוניות בנתב"ג מבוטל. רש"ת תצא למכרז חדש

ועדת המכרזים העליונה של רש"ת החליטה על ביטול מכרז המוניות בנתב"ג. הנהלת נתב"ג תסיים היום את ההיערכות להפעלת מערך המוניות החל מיום שלישי ב-00.01 בלילה
מוניות בנתב
מוניות בנתב"ג. בדיקת ספרי העסק של הנהגים הצביעה על ליקויים אצל כל הנבדקים. (צילום אילוסטרציה: עירית רוזנבלום)
Monitour ads

לאור הודעת חברת המוניות "הדר-לוד", בה חזרה בה מהצעתה המשותפת עם מוניות GETT ועד לקיומו של הליך מכרז חדש, הורה מנכ"ל רשות שדות התעופה יעקב גנות, למזער את הפגיעה בציבור הנוסעים מנתב"ג הנדרש למוניות מיוחדות (ספיישל).

ועדת המכרזים העליונה של רשות שדות התעופה בראשות המנכ"ל יעקב גנות, מנהל נתב"ג שמואל זכאי, סמנכ"ל למסחר יורם שפירא והיועמ"ש, אריה שחם, התכנסה הבוקר (א') והחליטה על ביטול  מכרז המוניות בנתב"ג.  הנהלת נתב"ג תסיים היום את  ההיערכות להפעלת מערך המוניות החל ממחר, יום שני, בחצות.

החל מיום שני תוכל כל מונית הרשומה כחוק בישראל לאסוף נוסעים  מנתב"ג לאחר רישום ועמידה בתנאי הפיקוח  הכללי של רש"ת  עד להודעה חדשה. שירות לנוסעים יינתן גם באמצעות האפליקציות הרשומות בישראל ולאחר רישום על פי כללי הסדר הנהוגים בנתב"ג.

מחירי הנסיעה במונית מנתב"ג הם מחירים קבועים בצו פיקוח על מחירי מצרכים ושירותים (מחירי נסיעה במונית) התשע"ז – 2016). בנוסף קיים תשלום בסך 5 שקל, כולל מע"מ  כדמי אישור יציאה חד פעמים  המעוגן בצו הפיקוח על מחירי מצרכים ושירותים (מחירי נסיעה במוניות) והוא ישאר ללא שינוי .

בתקופה האמורה לא תגבה רשות שדות התעופה דמי זיכיון בסך 5 שקל מנהגי המוניות.

רש"ת תעמיד מערך אוטובוסים חינמי בשעות העומס

בנוסף, תעמיד רשות שדות התעופה לרשות הציבור מערך אוטובוסים חינם אין כסף בשעות העומס ומחסור במוניות. רשות שדות התעופה מודה להנהלת רכבת ישראל  על תגבור קווי הנסיעה מנתב"ג.

תחילת הפרשה במכרז המוניות בנמל התעופה בן גוריון, אשר כלל תחרות על המחיר הנמוך לצרכן, בו הודיעה חברת מוניות הדר שהגישה הצעה משותפת עם מוניות גט על הפחתה של 31% מהמחיר המקסימלי במחירון משרד התחבורה.

מוניות הדר בשבוע שעבר
מוניות הדר בשבוע שעבר. ועדת המכרזים העליונה של רשות שדות התעופה החליטה על ביטול המכרז. (צילום: עירית רוזנבלום)

במסגרת מכרז המוניות כללה רש"ת תחרות  במכרז על פרמטר אחד בלבד, והוא שיעור ההנחה מתעריף דמי הנסיעה מנתב"ג ,הן על התעריף הקבוע בצו, והן על פי נסיעה לפי מונה, כפי שנקבע בצו פיקוח על מחירי מצרכים ושירותים (מחירי נסיעה במונית) רשות שדות התעופה הוזלה את דמי הזיכיון במכרז ב- 30% במטרה לגלגל את הרווח לכיסי הצרכן.

הצעת מוניות  "הדר" ו-"Gett", לפיה הוכרזו כזוכים במכרז  עמדה על  שיעור הנחה של 31% אחוז  מתעריף המחירון הקבוע בצו. לפי פרסומים, נהגי מוניות הדר לא הסכימו להפחתה זו במחיר הנסיעה והחברה פרשה מהמכרז.

כפי הקיים בכל נמל  תעופה בינלאומי בעולם, חברות מוניות בזיכיון מאפשרות שירות זמין לנוסעים, תחת פיקוח והן  פועלות  באמצעות הרשאה.  בכך מתאפשר שירות ברמה גבוהה לנוסעים ולתיירים מנתב"ג זמין  בכל עת ובכל תדירות. רשות שדות התעופה תאפשר  מוניות זמינות בכל כמות בכל נקודת זמן עבור הנוסעים הנכנסים לארץ בשעות פעילות  של 24 שעות/ 7 ימים בשבוע תוך כדי מזעור הפגיעה בציבור הנוסעים.

מרש"ת נמסר עוד כי בשעות אלה נבנה צוות המשגרים, משלחי המוניות וצוות מפקחים (כדי למנוע מחאפרים ומוניות לא מפוקחות לאסוף נוסעים). החל מיום ג' ב-00:01 כל נהג מונית שמבקש לאסוף נוסעים צריך להרשם בחניון המוניות ולאחר הרישום ישלחו המוניות לתור כדי לאסוף נוסעים כפי שהיה בעבר. הנוסעים ייודעו במחירי המחירון המאושרים ובמקומות בהן אין מחיר מחירון יונחו להפעיל מונה.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה