מי שט בקריביים במחיר מלון בתל אביב?

נציגי חברת השיט קרניבל קרוז ליין ביקרו בישראל כדי לספר על אניית הדגל החדשה של החברה "קרניבל הורייזן", אשר תושק באפריל 2018
קרניבל הורייזן, האוניה-האחות של קרניבל ויסטה, שתושק באביב 2018. .
קרניבל הורייזן, האוניה-האחות של קרניבל ויסטה, שתושק באביב 2018. . "קרניבל ויסטה היא העתיד של החברה", העידו הנציגים. (צילום: יח"צ)
Monitour ads

"מחיר לילה במלון בתל אביב גבוה מאשר יום פול-בורד על האוניה, והוא אפילו לא זז!", התבדח פול ניואנס, מנהל פיתוח עסקי של חברת קרניבל קרוז ליין בבנלוקס, גרמניה, איטליה, ישראל, רוסיה ויפן.

ניואנס הגיע השבוע לישראל יחד עם איאן ביילי, סגן נשיא למכירות בינלאומיות של קרניבל קרוז ליין, באירוח הנציגה המקומית שלהם, חברת מד קרוזס, לקראת השקתה של האוניה קרניבל הורייזן, אוניה-אחות לקרניבל ויסטה. תאגיד קרניבל, הכולל שלל מותגים, תופס כ-50% משוק ההפלגות העולמי.

העובדה שבאחרונה הכריזה אל על על פתיחת הקו החדש שלה למיאמי החל בחודש נובמבר, מאפשרת לה להרכיב חבילות הכוללות טיסות והפלגות ממנה. לדוגמה: חבילה בת 8 לילות בין ה-2-10 בפברואר 2018, הכוללת טיסה למיאמי ולינה במלון מרכזי בו ו-6 לילות הפלגה באוניה קרניבל ויסטה למערב הקריביים – במחיר החל מ-2,000 דולר.

"הטיסות מישראל למיאמי פותחות אפשרויות חדשות", אמר ביילי והוסיף שלדעתו הישראלים אוהבים את חברת קרניבל "כי היא מסמלת עבורם את אמריקה".

קרוב ל-26 מיליון מפליגים בינלאומיים צפויים ב-2017

תעשיית הקרוזים העולמית צומחת בהדרגה, אולם עדיין מהווה אחוזים בודדים מכלל התיירות העולמית: בשנת 2016 נרשמו 1,2 מיליארד תיירים בינלאומיים (לפי ארגון התיירות העולמי UNWTO) ואילו מספר המפליגים הגיע בשנה שעברה ל-24,7 מיליון והשנה צפוי להגיע ל-25,8 מיליון – כ-2.2% מעוגת התיירות הבינלאומית.

אמנם בין 2005-2015 נרשמה עלייה של 62% במספר המפליגים, אולם עדיין יש כר נרחב להגדלת פלח השוק הזה, שכרגע ההיקף הכספי שלו מוערך בכ-40 מיליארד דולר הכנסות מהפלגות. היעדים הפופולאריים ביותר להפלגות, לפי ארגון חברות הקרוזים CLIA הם האיים הקריביים (36%), הים התיכון (18.3%) ואירופה (11.1%).

מימין, פול ניואנס, ענת סמובסקי ואיאן ביילי, באירוע של מד קרוזס וקרניבל. ענף צומח. (צילום: עירית רוזנבלום)
מימין, פול ניואנס, ענת סמובסקי ואיאן ביילי, באירוע של מד קרוזס וקרניבל. ענף צומח. (צילום: עירית רוזנבלום)

גם בקרב הישראלים ניכר גידול עקבי בהפלגות, למרות שגם כאן מדובר במספר שעדיין רחוק מ-6,3 מיליון היציאות שנרשמו בשנה שעברה בדרך האוויר, מתוכן 1,8 מיליון ביולי-אוגוסט: כ-60 אלף ישראלים הפליגו בשנת 2016 ומוערך כי בשנת 2017 יפליגו אף יותר.

ההשקעה באוניות קרוז היא אדירה ועומדת בשנת 2017 לבדה על יותר מ-6.8 מיליארד דולר ב-13 ספינות קרוז גדולות חדשות.

בחברת קרניבל תושק באביב 2018 האוניה  Carvinal Horizon השנייה מסדרת ויסטה ובשנת 2019 תצטרף האוניה השלישית מדגם הויסטה לצי אוניות חברת השיט. האוניות של קרניבל נבנות דווקא במספנות באירופה והיא גם בונה עכשיו טרמינל חדש בברצלונה. "קרניבל ויסטה היא העתיד של החברה", העידו הנציגים.

אניית הנופש קרניבל הורייזן נבנית במספנת פיקנטיארי שבטרייסט במשקל 134 אלף טון ותקיים ארבע הפלגות בכורה באפריל 2018 בים התיכון.

היא  תהיה האוניה ה-26  בצי של חברת קרניבל. עלות בנייתה מוערכת בכ-780 מיליון דולר. הקרניבל הוריזן יכולה להכיל כ-4,500 נופשים ו-1,450 אנשי צוות. האנייה תכלול קולנוע איימקס IMAX  בתלת מימד עם 180 מקומות המשמש אולם קולנוע, פארק מים ושעשועים עם מגלשת מים ארוכה ומהירה במיוחד, אטרקציית אקסטרים בשם Sky Ride (מסלול פדלים בגובה 80 מ' מעל פני הים), מסעדות פרימיום חדשות, מבחר אפשרויות הסעדה גדול במיוחד, וכן שני מתחמי מגורים ייחודיים ובלעדיים: מתחם הוואנה שמיועד לגילאי 12 ומעלה ויכלול 39 חדרים בעיצוב ובאווירה קובנית, כולל בריכה פרטית, וכן מתחם משפחות Family Harbor  שיכלול חדרי משפחות עד 5 נופשים בחדר וכן כניסה לטרקלין בלעדי שיפעל 24 שעות ביממה ויקנה הטבות לשוהים במתחם.

ניואנס אמר כי "השלמת בנייתה של הקרניבל הורייזן היא עוד נדבך במגמת השיט העולמי המראה גידול של 68% בעשור האחרון וממשיכה להראות צמיחה עקבית מדי שנה. ישראל מהווה קהל יעד פוטנציאלי, שכן השוק הישראלי נמצא גם הוא בעלייה מתמדת, ואין ספק שההורייזן, שמגיעה לים התיכון, מהווה אופציית תיירות תחרותית עבור הקהל הישראלי ומספקת חופשה בעלת התמורה הטובה ביותר".

לדברי ענת סמובסקי, מנכ"ל חברת מד קרוזס "הכנסת הקרניבל הורייזן לצי האניות של קרניבל, פותחת עוד הזדמנויות לישראלים ליהנות מהחוויה יוצאת הדופן, בכך שבעתיד יהיה מבחר גדול יותר של אוניות פאר מפנקות, נמלי יציאה ופריסה על פני מסלולים רבים ומגוונים."

מד קרוזס היא נציגת המכירות הרשמית בישראל של ששה מותגי השיט מבית תאגיד קרניבל שבבעלות משפחת אריסון, המונה יותר מ-100 אוניות: Carnival, Princess, Costa, Cunard, P&O, Seabourn.

קרניבל הורייזן, בריכה וסיפון שיזוף. תציע גם פארק מים ושעשועים עם מגלשת מים ארוכה ומהירה במיוחד. (צילום: יח"צ)
קרניבל הורייזן, בריכה וסיפון שיזוף. תציע גם פארק מים ושעשועים עם מגלשת מים ארוכה ומהירה במיוחד. (צילום: יח"צ)

"הביטחון הוא בראש סדר העדיפויות"

למרבה המזל, הפלגה באוניית קרוז נחשבת לבטוחה, חרף העובדה שמדובר בכלי שיט שעל סיפונו אלפי אנשים – בניגוד לכמה מאות שנמצאים על מטוס – ועד כה לא ארע אסון ימי שמקורו בפיגוע. למעט במארס 2015, כאשר 17 נוסעים נהרגו ו-21 נפצעו בהתקפת טרור על מוזיאון בטוניס שבטוניסיה, כשהטרוריסטים המתינו לאוטובוס שהגיע מן האוניה.

בתשובה לשאלה מה עושה החברה כדי למנוע פגיעה באוניותיה, אומר ביילי ל-Monitour כי "אנחנו עובדים בצמידות לגורמי ביטחון ומתייעצים עם מומחים ומשרד החוץ אילו יעדים בטוחים לשוט אליהם ואלו לא. בטחונם של הנוסעים והצוות הוא מעל לכל. בראש סדר העדיפויות של העסק שלנו עומדת ההבטחה שאנחנו לא מעמידים איש בסכנה." לדבריו, הם אינם חושפים בפומבי את צעדי הבטיחות שבהם נוקטת החברה, "אבל אנחנו מבטיחים שהדברים נעשים ברמה הגבוהה ביותר של נקיטת אמצעי בטחון. הרבה מאמץ מושקע בזה. צוותים במיאמי עובדים מסביב לשעון להבטיח שאנחנו פועלים כעסק אחראי ובטוח".

ואגב יעדים בטוחים, לשאלה האם קרניבל מתכננת עגינה בישראל, משיב ביילי בנימוס שבסיס הפעילות שלהם הוא בצפון אמריקה ושהם מגיעים לאגן הים התיכון רק בהקשר של בניית אוניה חדשה במספנה באירופה. "אז אנחנו עושים קרוז קצר או קצת יותר ארוך באירופה. כך גם ההורייזן תעשה הפלגה אחת באירופה ואז תעבור לניו יורק ואח"כ למיאמי. עיקר הפעילות שלנו הוא מארצות הברית לאיים הקריביים, לאיי הבהאמס ולמקסיקו. אנחנו עושים גם את ניו אורלינס, אלסקה וקנדה, זה מתאים למודל שלנו. אין זה אומר שאנחנו לא מסתכלים על אזורים אחרים, אבל כרגע אנחנו מרוצים מהעסק שלנו בצפון אמריקה ומקבלים רייטינג וביקורות טובות מהלקוחות שמפליגים אתנו ליעדים הללו".

אטרקציית האקסטרים Sky Ride - מסלול פדלים בגובה 80 מ' מעל פני הים - בקרניבל הורייזן. (צילום: יח"צ),
אטרקציית האקסטרים Sky Ride – מסלול פדלים בגובה 80 מ' מעל פני הים – בקרניבל הורייזן. (צילום: יח"צ),

"ארץ קלאבים על המים

כיום התיירים מחפשים גם תוכן בחופשותיהם, וכך גם בהפלגות. לא פעם אפשר למצוא הפלגות המתמקדות בנושא מסוים כמו אוכל, מגזר וכדומה. ביילי אומר שהם מציעים מגוון אירועים ופעילויות על האוניות עצמן, כך שאנשים יכולים למצוא מה מתאים להם, אולם בעיקר יש להם מגוון סיורי חוף שעוסקים בנושאים שונים, בכפוף למקום עגינת הספינה. "באירופה אנחנו מציעים סיורים למקומות תרבותיים כמו מוזיאונים וכנסיות, בקריביים יש יותר פעילות אתגרית – טיולי ג'יפים או הליכה ביער גשם – בג'מייקה אפשר לעשות רפטינג ופעילויות תרבותיות גם כן. כך שיש לנו מבחר יפה לתחומי עניין רבים".

אין ספק שהפלגה היא צורת נופש עם יתרונות ברורים: היא מעין "ארץ קלאבים" על המים, נותנת תמורה טובה לכסף, יש מבחר עצום של קרוזים המאפשר ביקור במגוון יעדים, מאפשרת חופשה רב-דורית – מהסבתא ועד לתינוק החדש – שכן האוניה מונגשת הן בהגעה אליה והן בהתנהלות עליה. וכמו בסגנון חופשה אחר, גם בקרוזים כדאי להזמין זמן רב מראש כדי לקבל את המחיר הטוב ביותר וגם בהם אפשר למצוא דילים של הרגע האחרון של קרניבל באתר medcruises.co.il.

 

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה