מיום שני: כל מונית הרשומה כחוק בישראל תוכל לאסוף נוסעים מנתב"ג

זאת כדי למזער את הפגיעה בציבור הנוסעים מנתב"ג הנדרש למוניות מיוחדות (ספיישל). הרקע: קריסת המכרז למוניות, לאחר שנהגי מוניות הדר מתנגדים להפחתה במחיר הנסיעה
נמל התעופה בן גוריון. הפעילות הולכת ומתגברת בעקביות. (צילום: עירית רוזנבלום)
נמל התעופה בן גוריון. הפעילות הולכת ומתגברת בעקביות. (צילום: עירית רוזנבלום)
Monitour ads

בישיבה דחופה  שהתקיימה הבוקר (ה') בראשות מנכ"ל רש"ת יעקב גנות , מנהל נתב"ג שמואל זכאי וסמנכ"ל למסחר יורם שפירא, הורה  מנכ"ל רשות שדות התעופה, יעקב גנות, למזער את הפגיעה בציבור הנוסעים מנתב"ג הנדרש למוניות מיוחדות (ספיישל).

ההנחיה לנתב"ג הינה לסיים את ההכנות עד יום ראשון ה-25 במאי ולהיות ערוכים להפעלה של מערך המוניות עם סיום חוזה מוניות הדר לוד בנתב"ג, ביום שני ה 29 במאי.

החל מיום שני תוכל כל מונית הרשומה כחוק  בישראל לאסוף נוסעים  מנתב"ג לאחר רישום ועמידה בתנאי הפיקוח הכללי של רש"ת  עד להודעה חדשה.

שירות  לנוסעים יינתן גם באמצעות האפליקציה הרשומות בישראל ולאחר רישום על פי כללי הסדר הנהוגים בנתב"ג.

מוניות הדר בנתב"ג היום.
מוניות הדר בנתב"ג היום. הימים האחרונים לפני פקיעת החוזה של התחנה. (צילום: עירית רוזנבלום)

בנוסף תעמיד רשות שדות התעופה לרשות הציבור מערך אוטובוסים חינם אין כסף בשעות העומס ומחסור במוניות.

מכרז המוניות  בנמל התעופה בן גוריון כלל תחרות על המחיר הנמוך לצרכן, בו הודיעה חברת מוניות הדר שהגישה הצעה משותפת עם מוניות גט, על הפחתה של 31% מהמחיר המקסימלי במחירון משרד התחבורה.

לפי פרסומים בעיתונות, יו"ר איגוד המוניות, יהודה בר-אור, ונהגי מוניות נוספים עוכבו לחקירה בחשד שהורו לנהגים שלא להעניק את ההנחה שהציעו GETT והדר-לוד במכרז של רשות שדות התעופה לאחר שהתברר כי תוצאתו תביא להורדה משמעותית של תעריפי הנסיעה מנתב"ג לרחבי הארץ ולפיכך תוצאות המכרז בטלות.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה