מחקר: גרמניה עוקפת את כל מדינות אירופה בבניית מלונות

יותר מצרפת, יותר מאיטליה, יותר מספרד - גרמניה ניצבת בראש מדינות אירופה בפרוייקטים מלונאיים, מה שמציב אותה על רמה אחרת מהן
מלון סוהו האוס בברלין. לגרמניה יש פי שלושה וחצי מלונות בשלבי בנייה ותכנון שונים מאשר לצרפת. (צילום: אתר sohohouseberlin)
מלון סוהו האוס בברלין. לגרמניה יש פי שלושה וחצי מלונות בשלבי בנייה ותכנון שונים מאשר לצרפת. (צילום: אתר sohohouseberlin)
Monitour ads

בחינה של הפרוייקטים המלונאיים שנמצאים בשעה זו בצנרת ברחבי העולם, מגלים כי אין מתחרים ליבשת אירופה, המתגאה בערים המשמשות שנים ארוכות יעדי תיירות מרכזיים ובהן לונדון, פריז, פראג, ברצלונה, מדריד, רומא, מוסקבה ואחרות. למעשה, קשה למצוא מדינה במערב אירופה שאין לה היסטוריה ארוכה של משיכת מבקרים ותיירים מרחבי העולם.

אולי זה הסיבה שבשלה היא נמצאת כל הזמ בתנופה ובנייה של פרוייקטים מלונאיים. התקופה הנוכחית אינה שונה: מסד הנתונים של TOPHOTELPROJECTS מראה כי כיום ישנם למעלה מ-1,040 מלונות בשלבים שונים של פיתוח באירופה.

למעשה, הבדיקה לחודש יוני אף הוכיחה עלייה במספר הפרוייקטים לעומת יוני 2016 של השנה שעברה והיא מצביעה על  169,046 חדרים בבנייה ב-1,100 פרוייקטים מלונאיים, מספרים המייצגים עלייה 1.75% לעומת יוני 2016. מספרים אלה כוללים פרויקטים הנמצאים כיום בשלבי הבנייה ובשלבי התכנון השונים – אך לא כאלה שטרם אושרו.

בתואר המלון הטוב בעולם Grosvenor House בלונדון המשמש גם את משפחת המלוכה ושומר על סגנון ארוח אנגלי מסורתי. (צילום: אתר המלון)
Grosvenor House בלונדון המשמש גם את משפחת המלוכה ושומר על סגנון ארוח אנגלי מסורתי. (צילום: אתר המלון)

לעומת זאת, הנתונים מראים כי לא חלה עלייה במספר הפרוייקטים שנמצאו בצנרת בשלבים השונים במזרח התיכון ובאפריקה ביוני 2017 לעומת יוני 2016. אין הכוונה להתייחסות שלילית לאזורים אלה, אלא להדגיש עד כמה הדינמיות של הבניה באירופה לא נעצרה, חרף השנים האחרונות שבהן נפגעה מפיגועים רצחניים בצרפת, בלגיה, גרמניה וטורקיה, שבה נערכה גם ההפיכה הצבאית הכושלת.

רוב החדרים שייפתחו בקרוב באירופה הם ברמה של 4-5 כוכבים, והם מהווים למעלה מ-64% מן הפרוייקטים.

מה שראוי לתשומת לב, עם זאת, הן המדינות המובילות במונחים של הקמת מלונות חדשים. בעוד שלפי דירוג מספרי התיירים והדעה המקובלת, אפשר להניח שצרפת ואיטליה יהיו אלה שבהן ייפתחו מירב החדרים החדשים – הרי שאין זה כך. אף אחת ממדינות אלה לא הצליחה להגיע לשלושת המקומות הראשונים מבין המדינות שבהן מספר הפרוייקטים הגדול ביותר. צרפת ניצבת במקום הרביעי ואיטליה במקום השישי, מאחורי ספרד, הממוקמת במקום החמישי.

שלוש המדינות המובילות בפרוייקטים חדשים באירופה הן רוסיה במקום השלישי עם 105 פרויקטים, בריטניה במקום השני עם  200 פרויקטים וגרמניה – המקדימה אותן עם מספר עצום של 340 פרוייקטים מלונאיים חדשים.

כדי להבין את היחס ביניהן: אם משווים את 96 בתי מלון הצפויים להיפתח בקרוב בצרפת – המדינה שנמצאת כבר שנים במקום הראשון מבין המדינות המתויירות ביותר בעולם – לגרמניה יש פי שלושה וחצי מלונות בשלבי בנייה ותכנון שונים מאשר לצרפת, מה שמציב אותה על רמה אחרת לגמרי כאשר מדובר בהערכת העתיד התיירותי של שתי המדינות.

ביתן פורשה בתערוכת "בארץ המכוניות" בוולפסבורג בגרמניה. לא רק לחוובי רכב. (צילום: Janina Snatzke)
ביתן פורשה בפארק "ארץ המכוניות" בוולפסבורג בגרמניה. לא רק לחוובי רכב. (צילום: Janina Snatzke)
ארץ המכוניות

בתוך כך, בגרמניה חוגגים השנה 125 שנים שבהן מהווים מותגים כמו פולקסווגן, מרצדס-בנץ, פורשה, אופל, אאודי וב.מ.וו. סמל של איכות וחדשנות ברחבי העולם, ותורמים תרומה חשובה במשיכה של גרמניה כיעד תיירותי.

מעל ל-200 פארקים חווייתיים ומוזיאונים ברחבי גרמניה מציעים חוויות מרתקות ומידע מקיף בנושא רכב וטכנולוגיה. כך לדוגמה, פולקסווגן הקימה פארק חווייתי בנושא רכב בוולפסבורג, מקום מושבה של החברה, המציע פעילויות פנאי מגוונות  למבקרים. "עיר המכוניות" המתפרשת על פני 250 דונם, מהווה לא רק אתר מרתק לחובבי טכנולוגיה ולאוהבי מולטימדיה, אלא גם חובבי האמנות ומחפשי השלווה ימצאו בה עניין.

אדרנלין ואקשן ממתינים בחמשת מסלולי המרוצים, הכוללים את מסלולי הגרנד-פרי נירבורגרינד והוקנהיימרינג, המאפשרים גם לנהג הרגיל להיות נהגי מרוצים בעצמם לזמן קצר. בנוסף לכך, גרמניה מרושתת ביותר מ-150 דרכים תיירותיות העוברות באזורים ובנופים עוצרי נשימה, ומספקות חוויית נהיגה אינטנסיבית.

גם ברכב שכור ניתן ליהנות מחוויית הנהיגה בגרמניה, שכן לשורה ארוכה של חברות השכרת רכב, ןבהן Hertz, Sixt או Avis ישנה רשת של תחנות השכרה בכל רחבי המדינה. כך שאין דבר העומד בפני מי שרוצה לבקר באינספור האירועים, דוגמת מפגשים של רכבי אספנות או אירועי ספורט מנועי.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה