מאמין במצרים: בן-טלאל ישקיע כ-800 מיליון דולר ב"ארבע העונות" בשארם

ההשקעה נועדה להרחיב את כפר הנופש של הרשת היוקרתית. מצרים, כמו ישראל, מחזרת אחרי חברות מלונאות בינלאומיות כדי למשוך אותן להשקיע במדינה
ההשקעה נועדה להרחיב את כפר הנופש של הרשת היוקרתית. מצרים, כמו ישראל, מחזרת אחרי חברות מלונאות בינלאומיות כדי למשוך אותן להשקיע במדינה
הלובי בכפר הנופש "ארבע העונות" בשארם א שייח' בסיני. הרחבה במאות מיליוני דולרים. (צילום מהאתר)
Monitour ads

המיליארדר בן משפחת המלוכה הסעודית, אל-ואליד בן-טלאל, ישקיע כ-800 מיליון דולר בהרחבת כפר הנופש היוקרתי "ארבע העונות" (Four Seasons) בשארם א שייח' שבסיני. זאת בשיתוף פעולה עם טלאאת מוסטפה אחזקות המצרית. (Talaat Moustafa Holding Group). על כך הודיע ביום ב' השר להשקעות המצרי, סאהר נאסאר.

כפר הנופש שבעיר שארם א-שייח' מציע למבקרים אירוח מפואר וכולל בין השאר ספא מפואר, וילות, מגרשי טניס חיצוניים, חוף פרטי וגישה אל מגוון פעילויות חוץ כגון צלילה ושנירקול.

ההשקעה של בן-טלאל במצרים תכלול גם בניית שני מלונות חדשים באל-אלמיין ובמתחם המגורים Madinaty מזרחית לקהיר.

כפר הנופש ארבע העונות. מספק גם טיולי שיט. (צילום מהאתר)
כפר הנופש ארבע העונות. מספק גם טיולי שיט. (צילום מהאתר)

בבעלותו של המיליארדר הסעודי כ-40 מלונות וריזורטים במצרים, בנוסף ל-18 פרוייקטים מלונאיים שנמצאים כרגע בבנייה. בן-טלאל מחזיק 45% ממניות רשת Four Seasons וכן 40% מרשת מובנפיק. חברת האחזקות שלו הפכה באחרונה גם לבעלת עניין ברשת המלונות Accor הצרפתית.

במצרים פועלות לא מעט רשתות מלונאות בינלאומיות ובהן הילטון ושרתון, מריוט ואקור, מובנפיק וקמפינסקי, וכאמור כפר הנופש ארבע העונות.

כמו משרד התיירות, שמחזר אחרי משקיעים זרים בתחום המלונאות, העבירה ממשלת מצרים בחודש יוני חוק חדש, שמטרתו להקל על עשיית עסקים במצרים ולמשוך משקיעים לשוב ולהשקיע בה, אחרי שנים של אי יציבות פוליטית. זאת באמצעות רפורמה תלת-שנתית בהיקף של 12 מיליארד דולר בתוכנית קרן מטבע בינלאומית, במאמץ לשקם את כלכלתה אחרי ההפיכה בשנת 2011, שהרחיקה ממנה משקיעים ותיירים.

בעקבות המצב במצרים, עצרו בשנים האחרונות גם חברות הקרוזים הבינלאומיות את הפלגותיהן לנמליה וכתוצאה מכך גם לישראל, שכן הן היו מציעות הפלגות משותפות לשתי המדינות.

הבריטים עדיין מחרימים את שארם א שייח'

ממשלת בריטניה עדיין אוסרת על אזרחיה לטוס לשארם א שייח', מאז יורט מטוס רוסי שטס משארם לסנט פטרסבורג והתרסק בחולות סיני באוקטובר 2015.

בכירי תעשיית התיירות העולמית מ-UNWTO ומ-WTTC הפצירו בראשת ממשלת בריטניה, טרזה מיי, להסיר את החרם, שכן לדבריהם  "התיירות חיונית לכלכלת מצרים ולרגיעה חברתית, שכן היא תרמה 11% מהתוצר של המדינה ו-2.6 מיליון מקומות עבודה ב-2015. הירידה החדה בתיירות יצרה אובדן חמור של משרות. הדאגה הגדולה ביותר של המדינה היא שהיעדר הזדמנויות תעסוקה, בעיקר לצעירים וצעירות, יצרה מצב נואש ולכן אפשרות להקצנה או לבריחה מהמדינה על אוניות פליטים".

עתה נראה כי את מקומם של הבריטים תופסים הרוסים, הגרמנים ובני עמים אחרים, חלקם על חשבון טורקיה. לפי דו"ח ארגון התיירות של האו"ם UNWTO, מתחילת השנה חלה עלייה של 51% בתיירות הנכנסת למצרים והצפי הוא כי השנה תסתיים עם כ-8 מיליון תיירים, לעומת 14 מיליון אשר ביקרו בה בשנת 2010.

פרוייקט טאלא-ביי בחוף הדרומי של עקבה: וילות, מלונות ולגונה עם יאכטות לעשירים. (צילום: עירית רוזנבלום)
פרוייקט טאלא-ביי בחוף הדרומי של עקבה: וילות, מלונות ולגונה עם יאכטות לעשירים. (צילום: עירית רוזנבלום)

מלונות בינלאומיים גם בירדן

גם ירדן נהנית מאמון של רשתות מלונאות בינלאומיות, בעיקר בעקבה המתחדשת בעשור האחרון בהיקף חסר תקדים. האחרונה שבהן היא רשת סוויס-בלהוטל שהודיעה על פתיחה של מלון מרינה פלאזה, המלון השני שלה בעקבה. המלון באזור טאלא-ביי, שבו כבר פועלים מלונות כמו רדיסון ואחרים, הוא המתחם שנבנה סמוך לגבול הסעודי וכולל מלונות, מגורים ומרינה לסירות.

בירדן פועלות, בין היתר, הרשתות קמפינסקי, ארבע העונות, ריץ קרלטון, מובנפיק, רדיסון, הילטון, שרתון, מריוט, אינטר-קונטיננטל, הולידיי אין, Six Senses, גולדן טוליפ, בסט ווסטרן, אקור, ו-Bell Hotels.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה