לוין וברקת בירושלים: בין לאונרדו ל-IBIS

שר התיירות וראש העיר ירושלים סיירו היום בין המלונות החדשים שנפתחו השנה בבירה: עד 2021 ייתוספו בירושלים יותר מ-4,000 חדרי מלון. תוכנית חומש מוכיחה את עצמה
גוזרים את הסרט במלון לאונרדו בוטיק ירושלים. משמאל, יו"ר ובעלים של רשת פתאל, דוד פתאל, שר התיירות יריב לוין, ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, בעבר יו"ר הרשות לפיתוח ירושלים משה לאון ומנכ"לית מלונות פתאל, אביה מזרחי-מגן. (צילום: נועם מושקוביץ)
Monitour ads

שר התיירות יריב לוין וראש העיר ירושלים ניר ברקת, יצאו היום לסיור בין מגוון המלונות שנפתחו השנה בירושלים ובהם מלון לאונרדו בוטיק ירושלים של מלונות פתאל, וילה בראון של הבעלים ויזם מלונאות ליאון אביגד, שני מלונות מרשת IBIS הבינלאומי (במרכז העיר ו-IBIS סטייל ברחוב בן יהודה) בבעלות משפחת דהוקי – יזמי מלונאות המקימים כ-500 חדרים במרכז העיר בימים אלה – ומלון היוקרה המדובר ישרוטל אוריינט, שנפתח לא מכבר ובהקמתו הושקעו כחצי מיליארד שקלים.

במהלך היום (ד') קיימו שר התיירות לוין, וראש העיר ברקת, סיור בין כעשרה בתי מלון המהווים חלק נכבד מאלף חדרי המלון  שהיתוספו בשנת 2017 לבדה לעיר.  הסיור כלל מפגשים עם יזמי המלונאות העומדים מאחורי גל הפתיחות  וקביעת מזוזה במלון לאונרדו בוטיק בברכת הרב הראשי של ירושלים, הרב שלמה עמאר.

אין ספק שבמהלך סיורם שמעו הבכירים שהמלונות משוועים לכוח אדם וכי רחובות ירושלים מלוכלכים בצורה שאינה מכבדת את התיירים הרבים המגיעים אליה.

הפריחה בתיירות לירושלים – לצד העלייה הכללית בתיירות לישראל – מגיעה כשנה לאחר תקופה ביטחונית קשה. חלקם תוצאה של פרוייקטים שהבשילו אחרי שנים של תכנון ובנייה, עצירה וכניסה של יזם חדש, אחרים בזכות החלטת הגורמים המעורבים בפיתוח התיירות בעיר, כי יש לפתח את ירושלים בתחום התיירותי בראייה ארוכת-טווח, בתכניות חומש מתוקצבות מראש.

מרימים כוסים בוילה בראון. מימין, מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי, שר התיירות יריב לוין, מבעלי המלון ליאון אביגד, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת והממונה על התיירות ברשות לפיתוח ירושלים, אילנית מלכיאור. (צילום: נועם מושקוביץ)
מרימים כוסים בוילה בראון. מימין, מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי, שר התיירות יריב לוין, מבעלי המלון ליאון אביגד, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת והממונה על התיירות ברשות לפיתוח ירושלים, אילנית מלכיאור. (צילום: נועם מושקוביץ)

ברקת עדיין מדבר על 10 מיליון תיירים בשנה

ברקת ציין, כי "ירושלים עוברת מהפכה תיירותית ותרבותית בדרך אל היעד שהצבנו ל-10 מיליון תיירים בשנה. מעל עשרה מלונות חדשים בשנה, אלפי חדרים חדשים, התפוסה המלאה והעליה המאסיבית בכמות התיירים הם הוכחה שהאסטרטגיה שלנו מוכיחה את עצמה. התיירות מביאה פיתוח כלכלי רב, יוצרת מקומות תעסוקה רבים והכנסה לעסקים ומצעידה את ירושלים לעתיד מבטיח כלכלית"

השר לוין אמר כי  ״ענף התיירות הוא אחד ממנועי הצמיחה הכלכליים החשובים בישראל. כל מיליון תיירים שמגיעים לישראל מכניסים לקופת המדינה 5.5 מיליארד שקלים ומייצרים עשרות אלפי מקומות עבודה בכל הארץ, והחשוב מכל, התיירים שמגיעים לכאן הם שגרירי ההסברה הטובים ביותר שלנו. מי שהעז להשקיע – בא על שכרו, ומי שיעז- יבוא על שכרו. אנחנו במשרד התיירות מסייעים לכל מי שיצטרף לתנופה. נסכם את השנה, על פי ההערכות, בכ-3.4 מיליון תיירים, שיא של כל הזמנים ועלייה של עשרות אחוזים משנים קודמות. אני משוכנע שעם שותפים כאלה ועם רוח כזו, נגיע לגבהים חדשים מהר ממה שכולם מצפים.״

נתוני המלונות בירושלים מלמדים כי בינואר-יולי 2017 חלה עליה של כ-32% במספר הלינות בעיר בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד;  נרשמת עלייה מתמדת במספר התיירים העצמאיים והצעירים המגיעים לירושלים; גידול של 16% בעת האחרונה בלינות תיירים עצמאיים ממדינות כמו אנגליה, צרפת, רוסיה, איטליה וגרמניה וכן צפי לעלייה של מעל ל-40% במספר חדרי הלינה בבירה בשנים הקרובות. בעיריית ירושלים תולים זאת במסלול הירוק בשיתוף העיריה: מ-2017 ועד 2021 ייתוספו עוד 4,349 חדרי מלון בהשקעה של 2.6 מיליארד שקל, מרביתה מיזמים פרטיים.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה