כתב אישום כנגד חברת אובר

משרד התחבורה הגיש לבית המשפט כתב אישום כנגד חברת אובר בגין הפעלת הסעות בניגוד לחוק. אובר נחשבת, כמו הפלטפורמות של שיתוף חדרים בתיירות, ל"כלכלה שחורה"
הפגנה של בעלי מוניות בפורטלנד, ארצות הברית
הפגנה של בעלי מוניות בפורטלנד, ארצות הברית, נגד חברת אובר. חוששים מפגיעה בפרנסתם. (צילום: Aaron Parecki)
Monitour ads

משרד התחבורה והבטיחות בדרכים הגיש לבית משפט השלום לתעבורה בתל אביב כתב אישום כנגד חברת אובר בגין הסעת נוסעים בשכר, ללא רישיון מטעם משרד התחבורה, כמתחייב מהחוק.

כתב האישום כנגד חברת אובר הוגש על ידי יחידת התביעות הארצית של משרד התחבורה לאחר חקירה סמויה של מספר חודשים שנערכה על ידי חוקרי אגף פיקוח והחקירות של הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה.

בנוסף לכך, הוגש כתב אישום על הפעלת שירותי הסעות נוסעים בשכר, בניגוד לדין כנגד המנהל בפועל של חברת אובר ושישה נהגים נוספים שביצעו ברכבם הסעות פרטיות בשכר. במסגרת החקירה, חוקרים של משרד התחבורה התחזו לנוסעים תמימים וביצעו נסיעות בכלי הרכב.

גייסה נהגי רכב פרטיים להפעלת שירות הסעות פרטיות

מכתב האישום עולה כי חברת אובר גייסה נהגי רכב פרטיים לצורך הפעלת שירות הסעות פרטיות, ללא רישיון הסעה, תוך שהיא גובה 25% מעלות כל נסיעה בכלי הרכב הפרטיים. הזמנת הנסיעות התבצעה באמצעות אפליקציה מיוחדת.

חברת אובר, מנהלה ונהגי הרכב הפרטי שהסיעו נוסעים בניגוד לחוק מואשמים בשלושה סעיפי אישום מרכזיים, אי קיום חובת רישיון עיסוק, אי קיום חובת רישיון הפעלה והסעת נוסעים בשכר.

חברת אובר היא חלק מכלכלת השיתוף שתעשיית התיירות מתמודדת אתה בארץ ובעולם והיא מוזכרת תכופות בהקשר של Airbnb כחלק מ"כלכלה שחורה" שאינה משלמת מיסים ומעמדה אינו מעוגן בחוק.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה