כשפורבס ידרגו מלונות בישראל

5 כוכבים: מלון מנדרין אוריינטל, טוקיו. מלונאות חסרת פשרות. (צילום אתר mandarinoriental)
Monitour ads

מדריך הנסיעות הנחשב פורבס, שפרסם את דירוגיו לשנת 2016, הודיע כי בשנה הבאה הוא מתכנן להרחיב את הדירוג שלו גם למזרח התיכון ואפריקה

בעוד בישראל פרוייקט דירוג המלונות התקבל אצל המלונאים בקרירות ולא מצליח להתרומם, נראה שבעולם הוא עדיין חי ונושם. מדריך התיירות האמריקאי הנחשב פורבס (Forbes Travel Guide), המתמחה במלונות יוקרה, פרסם בימים אלה את רשימת המלונות שזכו להיכלל במדריך שלו לשנת 2016. הרשימה המלאה כוללת עתה 154 מלונות יוקרה, המספר הגדול ביותר בהסטוריה בת 58 השנים של מדריך הנסיעות.

במדריך נוספו השנה 42 מלונות 5 כוכבים, שתי מסעדות נוספות המדורגות כ-5 כוכבים (56 מסעדות בסך הכל), לצד שני אתרי ספא חדשים המצטרפים לכלל 47 אתרי ספא 5 כוכבים.

פורבס משלב גם מלונות של 4 כוכבים במדריך שלו. השנה נוספו 100 מלונות ברמה זו ו-57 לקטגוריית המומלצים. מספרם הכולל של מלונות ה-4 כוכבים מגיע ל-411.

העיר שלוקחת בגדול במספר המלונות שזכו להצטרף למדריך היא פריז, עם תשעה מלונות של 5 כוכבים (Four Seasons Hotel George V, Paris; Hôtel Plaza Athénée; La Réserve Paris; Le Bristol Paris; Le Meurice, Dorchester Collection;Le Royal Monceau — Raffles Paris; Mandarin Oriental, Paris; The Peninsula Paris; Shangri-La Hotel, Paris)..

עוד באירופה, לונדון הוסיפה את ה-The Goring ואת ה- Coworth Park. איטליה הכניסה לרשימה ארבעה מלונות ברומא: (Hotel de Russie, Hotel Eden, Hotel Hassler Roma, J.K. Place Roma), שלושה בפירנצה: (Four Seasons Hotel Firenze, Hotel Savoy, Portrait Firenze) ואחד במילנו: (Mandarin Oriental, Milan).

שוויץ הכניסה את מלון Four Seasons Hotel des Bergues Genevaבז'נבה.

בארצות הברית נוספו לרשימה, בין היתר, בניו יורק Park Hyatt New York , ובשיקגו The Langham, Chicago.

בקנדה – Four Seasons Resort and Residences Whistler ו- The Ritz-Carlton, Toronto.

מלונות מומלצים נוספים נמצאים באיים הקריביים, בטוקיו שביפן, בבנגקוק וגאונדז'ו בסין, מקאו ועוד.

ממדריך לנהגים למלונות יוקרה

תחילתו של מדריך פורבס כמדריך לנהגים בשנת 1958 והוא היה הראשון לדרג 5 כוכבים. המדריך ממשיך עתה להתפרסם באינטרנט כמדריך עצמאי עם אוסף של מלונות יוקרתיים וייעוץ תיירותי.

הדירוג של פורבס שם דגש על איכות השירות, בשל העובדה ש"החווייה במלון, במסעדה ובספא היא מעבר לאיך שהמקום נראה. היא קשורה למה שאתה חש במקום ומה תזכור ממנו", כהגדרתם.

לפי הפורבס, מי שזוכים להיכלל במדריך מציגים מצויינות במלונאות ודורגו לפי סדרה של תקנים מחמירים שפותחו ושוכללו על ידי המגזין על פני ששה עשורים. צוות מומחים מבקר באופן אנונימי מלונות העשויים להתאים לדירוג ובוחנים לפי 800 קריטריונים שונים את מצבו הפיזי, מתקניו ואיכות השירות של המלון.

כדי להשיג דירוג של 5 כוכבים, על המלון להיות יוצא מן הכלל, לעיתים קרובות ממוקם בנכס אייקוני עם שירות "ללא רבב" ומתקנים מדהימים. דירוג של 4 כוכבים יוענק למלון ייחודי, המציע רמה גבוהה של שירות ומתקנים בהתאם. "מלונות מומלצים" הם מלונות מצויינים שמציעים בעקביות שירות ומתקנים טובים.

פורבס מדרג כיום מלונות ב-29 מדינות באמריקה, אירופה ואסיה-פסיפיק. בשנה הבאה הוא מתכנן להתרחב גם למזרח התיכון ואפריקה. כמה מלונות ישראליים שמספקים מלונאות "ללא רבב" יזכו להיכלל ברשימת 5 הכוכבים? ימים יגידו.

רשימת המלונות המלאה באתר:

http://www.forbestravelguide.com/about/awardwinners

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה